Van de Zandschulp naar kwartfinales in Dubai en treft Roeblev
DUBAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich verzekerd van een plek in de kwartfinales van het ATP-toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland was in de tweede ronde met 3-6 6-3 6-3 te sterk voor de Zweed Mikael Ymer. De wedstrijd duurde 2 uur en 34 minuten.
Van de Zandschulp (27) kwam tegen de nummer 59 van de wereld terug van een 6-3 2-0-achterstand. Hij won vanaf dat moment vijf games op een rij, pakte de set en drukte in de derde set door. Van de Zandschulp benutte zijn eerste wedstrijdpunt, na een mislukte korte bal van de Zweed.
Na het verlies van de eerste set leek de Nederlander mentaal aangeslagen. Hij bleef echter knokken en profiteerde van een inzinking van de Scandinaviƫr. In de derde set kwam Van de Zandschulp een break voor, maar ook hij gaf die voorsprong weer prijs. Nadat hij op 3-3 opnieuw een break had geplaatst, liet hij zijn tegenstander niet meer terugkomen.
Opslaggame
Van de Zandschulp brak zijn tegenstander liefst zes keer en stond vier keer zijn eigen opslaggame af. Hij noteerde op baan 1 32 winners, tegenover 30 onnodige fouten.
Bij de laatste acht neemt Van de Zandschulp het op tegen de als tweede geplaatste Rus Andrej Roeblev, die zich in drie sets langs de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina knokte. Het werd 1-6 7-6 (6) 7-6 (3). Davidovich Fokina liet in de tiebreak van de tweede set vijf wedstrijdpunten op een rij onbenut.
Coach Lucassen
Dinsdag werd bekend dat Van de Zandschulp, de nummer 33 van de wereld, de samenwerking met coach Peter Lucassen heeft beƫindigd. Hij wordt deze week in Dubai begeleid door Dennis Sporrel.
Later op de dag neemt Tallon Griekspoor het op tegen de als eerste geplaatste Novak Djokovic.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
19 uur geleden