
Van de Zandschulp naar kwartfinales in Dubai en treft Roeblev
DUBAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich verzekerd van een plek in de kwartfinales van het ATP-toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland was in de tweede ronde met 3-6 6-3 6-3 te sterk voor de Zweed Mikael Ymer. De wedstrijd duurde 2 uur en 34 minuten.
Van de Zandschulp (27) kwam tegen de nummer 59 van de wereld terug van een 6-3 2-0-achterstand. Hij won vanaf dat moment vijf games op een rij, pakte de set en drukte in de derde set door. Van de Zandschulp benutte zijn eerste wedstrijdpunt, na een mislukte korte bal van de Zweed.
Na het verlies van de eerste set leek de Nederlander mentaal aangeslagen. Hij bleef echter knokken en profiteerde van een inzinking van de Scandinaviër. In de derde set kwam Van de Zandschulp een break voor, maar ook hij gaf die voorsprong weer prijs. Nadat hij op 3-3 opnieuw een break had geplaatst, liet hij zijn tegenstander niet meer terugkomen.
Opslaggame
Van de Zandschulp brak zijn tegenstander liefst zes keer en stond vier keer zijn eigen opslaggame af. Hij noteerde op baan 1 32 winners, tegenover 30 onnodige fouten.
Bij de laatste acht neemt Van de Zandschulp het op tegen de als tweede geplaatste Rus Andrej Roeblev, die zich in drie sets langs de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina knokte. Het werd 1-6 7-6 (6) 7-6 (3). Davidovich Fokina liet in de tiebreak van de tweede set vijf wedstrijdpunten op een rij onbenut.
Coach Lucassen
Dinsdag werd bekend dat Van de Zandschulp, de nummer 33 van de wereld, de samenwerking met coach Peter Lucassen heeft beëindigd. Hij wordt deze week in Dubai begeleid door Dennis Sporrel.
Later op de dag neemt Tallon Griekspoor het op tegen de als eerste geplaatste Novak Djokovic.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
12 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
18 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
18 uur geleden