Van de Zandschulp naar halve finale in Winston-Salem
WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is op het ATP-toernooi van Winston-Salem doorgedrongen tot de halve finales. De nummer 23 van de wereld versloeg in iets meer dan twee uur de Fransman Benjamin Bonzi in twee tiebreaks: 7-6 (6) 7-6 (1).
In de hele partij vonden slechts twee servicebreaks plaats. De eerste set verliep zonder breaks, in de tweede set nam Bonzi - de mondiale nummer 50 - een 3-1-voorsprong. In de tiebreak van de tweede set benutte de Nederlander zijn eerste wedstrijdpunt met een sterke service. "Ik speelde een ongelooflijk sterke tiebreak", zei Van de Zandschulp over de slotfase van het duel. "We serveerden beiden goed en het niveau lag hoog."
In de halve finale krijgt de 26-jarige Nederlander, die vijftien aces sloeg, opnieuw een Fransman tegenover zich: Adrian Mannarino, die zijn Frans-Amerikaanse tegenstander Maxime Cressy versloeg met 6-4 7-6 (3). De andere halve eindstrijd gaat tussen de Zwitser Marc-Andrea Huesler en Laslo Djere uit Servië.
ATP-titel
Van de Zandschulp is nog twee zeges verwijderd van zijn eerste ATP-titel. Bij winst van het toernooi in Winston-Salem betreedt hij de mondiale top 20. "Dit seizoen is een soort achtbaan met zo'n grote sprong op de wereldranglijst en zoveel verschillende toernooien", zei Van de Zandschulp. "Op veel plekken is het mijn eerste keer, zo ook hier in Winston-Salem. Maar voorlopig heb ik het naar mijn zin hier."
Het toernooi van Winston-Salem geldt als laatste voorbereidingstoernooi voor de US Open. Het laatste grandslamtoernooi van het jaar begint maandag. De beste Nederlander is in de eerste ronde gekoppeld aan een qualifier.
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
45 minuten geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
47 minuten geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
6 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
20 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
22 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
22 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
23 uur geleden