Van de Zandschulp naar halve finale in Winston-Salem
WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is op het ATP-toernooi van Winston-Salem doorgedrongen tot de halve finales. De nummer 23 van de wereld versloeg in iets meer dan twee uur de Fransman Benjamin Bonzi in twee tiebreaks: 7-6 (6) 7-6 (1).
In de hele partij vonden slechts twee servicebreaks plaats. De eerste set verliep zonder breaks, in de tweede set nam Bonzi - de mondiale nummer 50 - een 3-1-voorsprong. In de tiebreak van de tweede set benutte de Nederlander zijn eerste wedstrijdpunt met een sterke service. "Ik speelde een ongelooflijk sterke tiebreak", zei Van de Zandschulp over de slotfase van het duel. "We serveerden beiden goed en het niveau lag hoog."
In de halve finale krijgt de 26-jarige Nederlander, die vijftien aces sloeg, opnieuw een Fransman tegenover zich: Adrian Mannarino, die zijn Frans-Amerikaanse tegenstander Maxime Cressy versloeg met 6-4 7-6 (3). De andere halve eindstrijd gaat tussen de Zwitser Marc-Andrea Huesler en Laslo Djere uit Servië.
ATP-titel
Van de Zandschulp is nog twee zeges verwijderd van zijn eerste ATP-titel. Bij winst van het toernooi in Winston-Salem betreedt hij de mondiale top 20. "Dit seizoen is een soort achtbaan met zo'n grote sprong op de wereldranglijst en zoveel verschillende toernooien", zei Van de Zandschulp. "Op veel plekken is het mijn eerste keer, zo ook hier in Winston-Salem. Maar voorlopig heb ik het naar mijn zin hier."
Het toernooi van Winston-Salem geldt als laatste voorbereidingstoernooi voor de US Open. Het laatste grandslamtoernooi van het jaar begint maandag. De beste Nederlander is in de eerste ronde gekoppeld aan een qualifier.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
3 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
6 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
10 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
17 uur geleden