Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp naar derde ronde in Melbourne na opgave Gasquet

Van de Zandschulp naar derde ronde in Melbourne na opgave Gasquet

MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich verzekerd van een plek in de derde ronde van de Australian Open. De nummer 57 van de wereld zag de Fransman Richard Gasquet in de derde set opgeven met een rugblessure. Van de Zandschulp stond met 4-6 6-0 4-0 voor. Er was toen pas een uur en 25 minuten gespeeld.

De 26-jarige Van de Zandschulp is de eerste Nederlandse man in de derde ronde van de Australian Open sinds 2011. Elf jaar geleden wist Robin Haase door te dringen tot de laatste 32. Hij slaagde er toen niet in de vierde ronde te bereiken in Melbourne. Haase verloor van de Amerikaan Andy Roddick.

Van de Zandschulp begon op baan 7 van Melbourne Park moeizaam aan het duel met de ervaren Fransman. Hij leverde in de derde game zijn service in en leek moeite te hebben om in zijn spel te komen. Gasquet had aan één break voldoende voor setwinst.

Krachten sparen

Gasquet ging echter steeds moeizamer bewegen, terwijl Van de Zandschulp steeds beter ging spelen. De Nederlander begon beter te serveren en sloeg in tweeënhalve set zestien aces. Met zijn harde groundstrokes stuurde hij zijn tegenstander van hoek naar hoek en de Fransman had steeds meer moeite dat te belopen.

De voormalig top 10-speler liet in de tweede set met regelmaat punten lopen en besloot al snel zijn krachten te sparen voor de derde set. Daarin keek Gasquet echter al snel tegen een achterstand aan. Na tien games op rij verloren te hebben, kwam hij vrij onverwacht naar het net om Van de Zandschulp de hand te schudden. Gasquet had op dat moment nog geen behandeling ondergaan.

Opnemen tegen Medvedev

In de derde ronde neemt Van de Zandschulp het op tegen de Rus Daniil Medvedev, die Nick Kyrgios uit Australië in vier sets versloeg. Vorig jaar verloor de Nederlander op de US Open in de kwartfinales van de nummer 2 van de wereld, die het grandslamtoernooi vervolgens ook op zijn naam schreef.

Gasquet, die in de vorige ronde zijn als 29e geplaatste landgenoot Ugo Humbert had verslagen, is de voormalig nummer 7 van de wereld. Hij is op 35-jarige leeftijd afgezakt naar plek 81. In aanloop naar het toernooi testte hij positief op corona.

Meer uit Sport

Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

20 minuten geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

3 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

4 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

6 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

6 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

8 uur geleden