Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp na vijfsetter naar tweede ronde Roland Garros

Van de Zandschulp na vijfsetter naar tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor het eerst in zijn loopbaan de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlandse tennisser verraste de Pool Hubert Hurkacz in vijf sets: 6-7 (5) 6-7 (4) 6-2 6-2 6-4. Hurkacz, die in de vijfde set aan zijn onderarm werd behandeld, was als 19e geplaatst.

Na 3 uur en 41 minuten maakte Van de Zandschulp, de nummer 154 van de wereld, het af op zijn tweede wedstrijdpunt. Het laatste punt werd om iets voor 23.00 uur gespeeld. Dankzij kunstlicht kan er tegenwoordig op Roland Garros tot laat worden doorgespeeld.

Na de twee verloren tiebreaks leek Hurkacz af te stevenen op een zege, maar in de derde set nam zijn foutenlast toe en oogde hij een stuk minder energiek. Van de Zandschulp, die nooit eerder een vijfsetter speelde, oogde daarentegen nog gedreven en ging steeds beter spelen. Nadat het publiek in verband met de avondklok de baan had verlaten, zo rond 20.30 uur, dicteerde Van de Zandschulp. In de vijfde set had hij aan een vroege break voldoende en in de slotfase speelden de zenuwen niet op.

Enige Nederlander

De 25-jarige Van de Zandschulp maakte voor het eerst zijn opwachting in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Hij won eerder deze week drie kwalificatiewedstrijden. In de eerste ronde van de kwalificaties keek de Nederlander tegen Leonardo Mayer nog tegen een 6-2 5-2-achterstand aan. Het is de eerste keer sinds 2017 dat een Nederlandse man de tweede ronde van Roland Garros bereikt.

Debutant Van de Zandschulp is de enige Nederlander in het mannentoernooi. In de tweede ronde neemt hij het op tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, die de Kazach Michail Koekoesjkin in drie sets de baas was.

Australian Open

Begin dit jaar plaatste Van de Zandschulp zich ook voor de het hoofdtoernooi van de Australian Open. In Melbourne verloor hij wel in de eerste ronde.

Hurkacz won eerder dit jaar nog het masterstoernooi van Miami.

Meer uit Sport

Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

1 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

1 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

18 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

22 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden