Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp na vijfsetter naar tweede ronde Roland Garros

Van de Zandschulp na vijfsetter naar tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor het eerst in zijn loopbaan de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlandse tennisser verraste de Pool Hubert Hurkacz in vijf sets: 6-7 (5) 6-7 (4) 6-2 6-2 6-4. Hurkacz, die in de vijfde set aan zijn onderarm werd behandeld, was als 19e geplaatst.

Na 3 uur en 41 minuten maakte Van de Zandschulp, de nummer 154 van de wereld, het af op zijn tweede wedstrijdpunt. Het laatste punt werd om iets voor 23.00 uur gespeeld. Dankzij kunstlicht kan er tegenwoordig op Roland Garros tot laat worden doorgespeeld.

Na de twee verloren tiebreaks leek Hurkacz af te stevenen op een zege, maar in de derde set nam zijn foutenlast toe en oogde hij een stuk minder energiek. Van de Zandschulp, die nooit eerder een vijfsetter speelde, oogde daarentegen nog gedreven en ging steeds beter spelen. Nadat het publiek in verband met de avondklok de baan had verlaten, zo rond 20.30 uur, dicteerde Van de Zandschulp. In de vijfde set had hij aan een vroege break voldoende en in de slotfase speelden de zenuwen niet op.

Enige Nederlander

De 25-jarige Van de Zandschulp maakte voor het eerst zijn opwachting in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Hij won eerder deze week drie kwalificatiewedstrijden. In de eerste ronde van de kwalificaties keek de Nederlander tegen Leonardo Mayer nog tegen een 6-2 5-2-achterstand aan. Het is de eerste keer sinds 2017 dat een Nederlandse man de tweede ronde van Roland Garros bereikt.

Debutant Van de Zandschulp is de enige Nederlander in het mannentoernooi. In de tweede ronde neemt hij het op tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, die de Kazach Michail Koekoesjkin in drie sets de baas was.

Australian Open

Begin dit jaar plaatste Van de Zandschulp zich ook voor de het hoofdtoernooi van de Australian Open. In Melbourne verloor hij wel in de eerste ronde.

Hurkacz won eerder dit jaar nog het masterstoernooi van Miami.

Meer uit Sport

De Minaur voor derde jaar op rij naar tennisfinale Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.

11 minuten geleden
Schaatssters als derde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.

12 minuten geleden
Danilova en Tsiba rekenen bij olympisch debuut ook op vrije kür

MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.

1 uur geleden
Skiër Braathen bezorgt Brazilië historisch goud op Winterspelen

BORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.

2 uur geleden
Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

5 uur geleden
'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

8 uur geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

14 uur geleden