Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp na vijfsetter naar tweede ronde Roland Garros

Van de Zandschulp na vijfsetter naar tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor het eerst in zijn loopbaan de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlandse tennisser verraste de Pool Hubert Hurkacz in vijf sets: 6-7 (5) 6-7 (4) 6-2 6-2 6-4. Hurkacz, die in de vijfde set aan zijn onderarm werd behandeld, was als 19e geplaatst.

Na 3 uur en 41 minuten maakte Van de Zandschulp, de nummer 154 van de wereld, het af op zijn tweede wedstrijdpunt. Het laatste punt werd om iets voor 23.00 uur gespeeld. Dankzij kunstlicht kan er tegenwoordig op Roland Garros tot laat worden doorgespeeld.

Na de twee verloren tiebreaks leek Hurkacz af te stevenen op een zege, maar in de derde set nam zijn foutenlast toe en oogde hij een stuk minder energiek. Van de Zandschulp, die nooit eerder een vijfsetter speelde, oogde daarentegen nog gedreven en ging steeds beter spelen. Nadat het publiek in verband met de avondklok de baan had verlaten, zo rond 20.30 uur, dicteerde Van de Zandschulp. In de vijfde set had hij aan een vroege break voldoende en in de slotfase speelden de zenuwen niet op.

Enige Nederlander

De 25-jarige Van de Zandschulp maakte voor het eerst zijn opwachting in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Hij won eerder deze week drie kwalificatiewedstrijden. In de eerste ronde van de kwalificaties keek de Nederlander tegen Leonardo Mayer nog tegen een 6-2 5-2-achterstand aan. Het is de eerste keer sinds 2017 dat een Nederlandse man de tweede ronde van Roland Garros bereikt.

Debutant Van de Zandschulp is de enige Nederlander in het mannentoernooi. In de tweede ronde neemt hij het op tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, die de Kazach Michail Koekoesjkin in drie sets de baas was.

Australian Open

Begin dit jaar plaatste Van de Zandschulp zich ook voor de het hoofdtoernooi van de Australian Open. In Melbourne verloor hij wel in de eerste ronde.

Hurkacz won eerder dit jaar nog het masterstoernooi van Miami.

Meer uit Sport

Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

11 minuten geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

32 minuten geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

16 uur geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

19 uur geleden
'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

1 dag geleden
Nummer 17 ADO ontslaat trainer Peter wegens slechte resultaten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.

1 dag geleden
Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

1 dag geleden