Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp na maatregel 'met ander gevoel' naar Wimbledon

Van de Zandschulp na maatregel 'met ander gevoel' naar Wimbledon

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp gaat volgende maand Wimbledon en de aanloop naar het meest prestigieuze tennistoernooi ter wereld op een andere manier beleven dan gebruikelijk. Op het grandslamtoernooi in Londen zijn geen punten voor de wereldranglijst te verdienen, zo hebben de ATP en WTA besloten. Die maatregel is genomen als reactie op het besluit van Wimbledon om de Russische en Belarussische spelers te weren.

"Ik ga er wel met een ander gevoel naartoe, want je speelt toch toernooien om punten te winnen. Ik moet zeggen: het neemt wel iets weg", aldus Van de Zandschulp (26). "Het is gewoon een verschrikkelijk moeilijke situatie. Er zitten twee kanten aan en het is moeilijk om het goed te doen."

Van de Zandschulp haalde vorig jaar de tweede ronde op Wimbledon en hij verloor toen van de Italiaan Matteo Berrettini, die uiteindelijk de finale haalde. "Er zijn jongens die vorig jaar heel goed hebben gespeeld en nu niet de kans krijgen hun punten te verdedigen. Je benadeelt in alle situaties wel iemand", aldus de beste tennisser van Nederland.

Prijzengeld

"Wimbledon heeft het recht om dit te doen. En dan reageert de ATP weer door geen ATP-punten toe te kennen en nu gaat het gerucht weer dat Wimbledon slechts 50 procent van het prijzengeld wil betalen. Zo gaat het een beetje heen en weer."

Volgens de nummer 29 van de wereld blijft het hier niet bij. "We hebben het nu alleen nog over Engeland, maar ik ben benieuwd wat andere landen gaan doen. Ook voor ons is dat nog een beetje in het duister tasten. Het is vergelijkbaar met de per land wisselende maatregelen met betrekking tot corona in de afgelopen jaren."

Rust pakken

De afgelopen dagen lieten meerdere spelers het woord "demonstratietoernooi" vallen en het merendeel van de deelnemers keurt de beslissing van de twee bonden af. "Op dit moment kijk ik niet uit naar Wimbledon", bekende de Amerikaan John Isner. "Misschien kom ik op zaterdag aan, speel ik mijn wedstrijd op maandag en zie ik wel wat er gebeurt. Onze koers op de tour is de ranking en we spelen om zo hoog mogelijk te komen."

Cameron Norrie, de beste speler van Groot-Brittannië, vreest er zelfs voor dat wereldtoppers zich gaan afmelden voor Wimbledon. "Ik denk dat sommige toppers hun rust gaan pakken en zich gaan klaarmaken voor het hardcourtseizoen. Zeker de spelers die zich niet zo druk maken om het geld", aldus de nummer 11 van de wereld.

Demo

"Het is een verschrikkelijke situatie met de oorlog. Maar voor de tennissers is het moeilijk om niet echt ergens voor te spelen. Het is een soort van demo en dat is moeilijk om te accepteren op het grandslamtoernooi in mijn eigen land."

Wimbledon begint op maandag 27 juni.

Meer uit Sport

Schaatser Nuis wint 1000 meter in Calgary in B-groep

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.

5 uur geleden
Verhoeven blijft kickboksen 'op grote podia'

HILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.

13 uur geleden
Verstappen zoekt naar betere bandengrip op koude baan Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.

17 uur geleden
Negende tijd voor Verstappen bij tweede training in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.

19 uur geleden
Rechter gaat zich buigen over miljoenenclaim Massa in 'crashgate'

LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.

1 dag geleden
Polman gaat na afscheid bij Oranje handbal in Amerika promoten

ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.

1 dag geleden
Handbalsters willen op WK in Nederland vooral voorbij kwartfinale

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.

1 dag geleden