Van de Zandschulp na maatregel 'met ander gevoel' naar Wimbledon
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp gaat volgende maand Wimbledon en de aanloop naar het meest prestigieuze tennistoernooi ter wereld op een andere manier beleven dan gebruikelijk. Op het grandslamtoernooi in Londen zijn geen punten voor de wereldranglijst te verdienen, zo hebben de ATP en WTA besloten. Die maatregel is genomen als reactie op het besluit van Wimbledon om de Russische en Belarussische spelers te weren.
"Ik ga er wel met een ander gevoel naartoe, want je speelt toch toernooien om punten te winnen. Ik moet zeggen: het neemt wel iets weg", aldus Van de Zandschulp (26). "Het is gewoon een verschrikkelijk moeilijke situatie. Er zitten twee kanten aan en het is moeilijk om het goed te doen."
Van de Zandschulp haalde vorig jaar de tweede ronde op Wimbledon en hij verloor toen van de Italiaan Matteo Berrettini, die uiteindelijk de finale haalde. "Er zijn jongens die vorig jaar heel goed hebben gespeeld en nu niet de kans krijgen hun punten te verdedigen. Je benadeelt in alle situaties wel iemand", aldus de beste tennisser van Nederland.
Prijzengeld
"Wimbledon heeft het recht om dit te doen. En dan reageert de ATP weer door geen ATP-punten toe te kennen en nu gaat het gerucht weer dat Wimbledon slechts 50 procent van het prijzengeld wil betalen. Zo gaat het een beetje heen en weer."
Volgens de nummer 29 van de wereld blijft het hier niet bij. "We hebben het nu alleen nog over Engeland, maar ik ben benieuwd wat andere landen gaan doen. Ook voor ons is dat nog een beetje in het duister tasten. Het is vergelijkbaar met de per land wisselende maatregelen met betrekking tot corona in de afgelopen jaren."
Rust pakken
De afgelopen dagen lieten meerdere spelers het woord "demonstratietoernooi" vallen en het merendeel van de deelnemers keurt de beslissing van de twee bonden af. "Op dit moment kijk ik niet uit naar Wimbledon", bekende de Amerikaan John Isner. "Misschien kom ik op zaterdag aan, speel ik mijn wedstrijd op maandag en zie ik wel wat er gebeurt. Onze koers op de tour is de ranking en we spelen om zo hoog mogelijk te komen."
Cameron Norrie, de beste speler van Groot-Brittannië, vreest er zelfs voor dat wereldtoppers zich gaan afmelden voor Wimbledon. "Ik denk dat sommige toppers hun rust gaan pakken en zich gaan klaarmaken voor het hardcourtseizoen. Zeker de spelers die zich niet zo druk maken om het geld", aldus de nummer 11 van de wereld.
Demo
"Het is een verschrikkelijke situatie met de oorlog. Maar voor de tennissers is het moeilijk om niet echt ergens voor te spelen. Het is een soort van demo en dat is moeilijk om te accepteren op het grandslamtoernooi in mijn eigen land."
Wimbledon begint op maandag 27 juni.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
48 minuten geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
11 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
14 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
14 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
16 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
16 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
17 uur geleden