Van de Zandschulp na maatregel 'met ander gevoel' naar Wimbledon
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp gaat volgende maand Wimbledon en de aanloop naar het meest prestigieuze tennistoernooi ter wereld op een andere manier beleven dan gebruikelijk. Op het grandslamtoernooi in Londen zijn geen punten voor de wereldranglijst te verdienen, zo hebben de ATP en WTA besloten. Die maatregel is genomen als reactie op het besluit van Wimbledon om de Russische en Belarussische spelers te weren.
"Ik ga er wel met een ander gevoel naartoe, want je speelt toch toernooien om punten te winnen. Ik moet zeggen: het neemt wel iets weg", aldus Van de Zandschulp (26). "Het is gewoon een verschrikkelijk moeilijke situatie. Er zitten twee kanten aan en het is moeilijk om het goed te doen."
Van de Zandschulp haalde vorig jaar de tweede ronde op Wimbledon en hij verloor toen van de Italiaan Matteo Berrettini, die uiteindelijk de finale haalde. "Er zijn jongens die vorig jaar heel goed hebben gespeeld en nu niet de kans krijgen hun punten te verdedigen. Je benadeelt in alle situaties wel iemand", aldus de beste tennisser van Nederland.
Prijzengeld
"Wimbledon heeft het recht om dit te doen. En dan reageert de ATP weer door geen ATP-punten toe te kennen en nu gaat het gerucht weer dat Wimbledon slechts 50 procent van het prijzengeld wil betalen. Zo gaat het een beetje heen en weer."
Volgens de nummer 29 van de wereld blijft het hier niet bij. "We hebben het nu alleen nog over Engeland, maar ik ben benieuwd wat andere landen gaan doen. Ook voor ons is dat nog een beetje in het duister tasten. Het is vergelijkbaar met de per land wisselende maatregelen met betrekking tot corona in de afgelopen jaren."
Rust pakken
De afgelopen dagen lieten meerdere spelers het woord "demonstratietoernooi" vallen en het merendeel van de deelnemers keurt de beslissing van de twee bonden af. "Op dit moment kijk ik niet uit naar Wimbledon", bekende de Amerikaan John Isner. "Misschien kom ik op zaterdag aan, speel ik mijn wedstrijd op maandag en zie ik wel wat er gebeurt. Onze koers op de tour is de ranking en we spelen om zo hoog mogelijk te komen."
Cameron Norrie, de beste speler van Groot-Brittannië, vreest er zelfs voor dat wereldtoppers zich gaan afmelden voor Wimbledon. "Ik denk dat sommige toppers hun rust gaan pakken en zich gaan klaarmaken voor het hardcourtseizoen. Zeker de spelers die zich niet zo druk maken om het geld", aldus de nummer 11 van de wereld.
Demo
"Het is een verschrikkelijke situatie met de oorlog. Maar voor de tennissers is het moeilijk om niet echt ergens voor te spelen. Het is een soort van demo en dat is moeilijk om te accepteren op het grandslamtoernooi in mijn eigen land."
Wimbledon begint op maandag 27 juni.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
4 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geleden