Van de Zandschulp moeizaam door op tennistoernooi Monte Carlo
MONTE CARLO (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft bij het masterstoernooi van Monte Carlo de tweede ronde bereikt. De Veenendaler versloeg na een moeizaam begin de Hongaarse qualifier Marton Fucsovics in drie sets: 3-6 7-6 (2) 6-1. In de tweede ronde is de Noor Casper Ruud, de nummer 5 van de wereld van wie hij in Miami verrassend won, de volgende tegenstander.
Vorige week in Marrakech was Van de Zandschulp na een bye in de eerste ronde meteen klaar. Hij verloor toen verrassend van de Australiër Christopher O'Connell. Ook nu dreigde een vergelijkbaar scenario nadat de nummer 31 van de wereld de eerste set kansloos verloor. Van de Zandschulp gaf meteen zijn eerste opslaggame weg, brak nog wel terug naar 2-2 maar won daarna nog slechts één servicegame.
In de tweede set gaf hij meteen weer zijn opslaggame uit handen, maar knokte zich terug in de wedstrijd. Bij een 6-5-achterstand redde Van de Zandschulp op zijn eigen service twee matchpoints tegen, om via de tiebreak de set toch naar zich toe te trekken.
In de derde set was er de break in de vierde game voor Van de Zandschulp: 3-1. Daarna ging het hard en na 2 uur en 37 minuten was de winst voor de Nederlander die met Ruud een tegenstander treft die zondag in Estoril zijn eerste toernooizege van het jaar boekte.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
55 minuten geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
16 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
20 uur geleden