Van de Zandschulp moeizaam door op tennistoernooi Monte Carlo
MONTE CARLO (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft bij het masterstoernooi van Monte Carlo de tweede ronde bereikt. De Veenendaler versloeg na een moeizaam begin de Hongaarse qualifier Marton Fucsovics in drie sets: 3-6 7-6 (2) 6-1. In de tweede ronde is de Noor Casper Ruud, de nummer 5 van de wereld van wie hij in Miami verrassend won, de volgende tegenstander.
Vorige week in Marrakech was Van de Zandschulp na een bye in de eerste ronde meteen klaar. Hij verloor toen verrassend van de Australiër Christopher O'Connell. Ook nu dreigde een vergelijkbaar scenario nadat de nummer 31 van de wereld de eerste set kansloos verloor. Van de Zandschulp gaf meteen zijn eerste opslaggame weg, brak nog wel terug naar 2-2 maar won daarna nog slechts één servicegame.
In de tweede set gaf hij meteen weer zijn opslaggame uit handen, maar knokte zich terug in de wedstrijd. Bij een 6-5-achterstand redde Van de Zandschulp op zijn eigen service twee matchpoints tegen, om via de tiebreak de set toch naar zich toe te trekken.
In de derde set was er de break in de vierde game voor Van de Zandschulp: 3-1. Daarna ging het hard en na 2 uur en 37 minuten was de winst voor de Nederlander die met Ruud een tegenstander treft die zondag in Estoril zijn eerste toernooizege van het jaar boekte.
Meer uit Sport
COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
7 minuten geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
49 minuten geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
3 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
9 uur geleden