Van de Zandschulp met moeite naar tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich met moeite verzekerd van een plek in de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 32 van de plaatsingslijst was met 6-3 3-6 7-5 6-3 te sterk voor Ilja Ivasjka uit Belarus, de mondiale nummer 73.
Na 3 uur en 32 minuten maakte Van de Zandschulp het af met een ace, nadat hij een punt eerder op deuce ook al een ace had geslagen. Hij benutte op baan 17 van Melbourne Park zijn tweede wedstrijdpunt.
In de derde set maakte Van de Zandschulp, gekleed in een oranje shirt, een 5-3-achterstand ongedaan door vier games op een rij te winnen. De beste tennisser van Nederland had het in de derde set zwaar en maakte veel onnodige fouten. Met regelmaat ging de bal meters uit en Van de Zandschulp uitte zijn onvrede. Met het nodige fortuin wist de Nederlander zijn achterstand tot één break te beperken en bij 5-4 krikte hij zijn niveau op en brak hij Ivasjka. Bij 6-5 serveerde Ivasjka om een tiebreak af te dwingen, maar op zijn derde setpunt sloeg Van de Zandschulp toe met een backhandwinner langs de lijn.
Ook in de vierde set kwam Van de Zandschulp een break achter, maar die repareerde hij direct. Bij 4-3 plaatste hij de beslissende break, waarna hij het uitserveerde. Van de Zandschulp sloot af met 56 winners, maar noteerde ook liefst 61 onnodige fouten.
In de tweede ronde neemt de 27-jarige Van de Zandschulp het mogelijk op tegen landgenoot Tallon Griekspoor, die momenteel nog aantreedt tegen de Rus Pavel Kotov. Het kan het eerste duel tussen twee Nederlanders op een grand slam worden sinds 2001.
Vorig jaar reikte Van de Zandschulp tot de derde ronde in Melbourne. Hij verloor toen bij de laatste 32 van de Rus Daniil Medvedev. Vlak voor deze editie van de Australian Open werd bekend dat Van de Zandschulp een geplaatste status zou hebben. Dat kwam door de afmeldingen van Carlos Alcaraz en Marin Cilic. Daardoor ontloopt hij in de eerste twee rondes geplaatste spelers.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
8 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
12 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
14 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
16 uur geleden