Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp met moeite naar tweede ronde Australian Open

Van de Zandschulp met moeite naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich met moeite verzekerd van een plek in de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 32 van de plaatsingslijst was met 6-3 3-6 7-5 6-3 te sterk voor Ilja Ivasjka uit Belarus, de mondiale nummer 73.

Na 3 uur en 32 minuten maakte Van de Zandschulp het af met een ace, nadat hij een punt eerder op deuce ook al een ace had geslagen. Hij benutte op baan 17 van Melbourne Park zijn tweede wedstrijdpunt.

In de derde set maakte Van de Zandschulp, gekleed in een oranje shirt, een 5-3-achterstand ongedaan door vier games op een rij te winnen. De beste tennisser van Nederland had het in de derde set zwaar en maakte veel onnodige fouten. Met regelmaat ging de bal meters uit en Van de Zandschulp uitte zijn onvrede. Met het nodige fortuin wist de Nederlander zijn achterstand tot één break te beperken en bij 5-4 krikte hij zijn niveau op en brak hij Ivasjka. Bij 6-5 serveerde Ivasjka om een tiebreak af te dwingen, maar op zijn derde setpunt sloeg Van de Zandschulp toe met een backhandwinner langs de lijn.

Ook in de vierde set kwam Van de Zandschulp een break achter, maar die repareerde hij direct. Bij 4-3 plaatste hij de beslissende break, waarna hij het uitserveerde. Van de Zandschulp sloot af met 56 winners, maar noteerde ook liefst 61 onnodige fouten.

In de tweede ronde neemt de 27-jarige Van de Zandschulp het mogelijk op tegen landgenoot Tallon Griekspoor, die momenteel nog aantreedt tegen de Rus Pavel Kotov. Het kan het eerste duel tussen twee Nederlanders op een grand slam worden sinds 2001.

Vorig jaar reikte Van de Zandschulp tot de derde ronde in Melbourne. Hij verloor toen bij de laatste 32 van de Rus Daniil Medvedev. Vlak voor deze editie van de Australian Open werd bekend dat Van de Zandschulp een geplaatste status zou hebben. Dat kwam door de afmeldingen van Carlos Alcaraz en Marin Cilic. Daardoor ontloopt hij in de eerste twee rondes geplaatste spelers.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

2 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

5 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

10 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden