Van de Zandschulp met moeite naar tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich met moeite verzekerd van een plek in de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 32 van de plaatsingslijst was met 6-3 3-6 7-5 6-3 te sterk voor Ilja Ivasjka uit Belarus, de mondiale nummer 73.
Na 3 uur en 32 minuten maakte Van de Zandschulp het af met een ace, nadat hij een punt eerder op deuce ook al een ace had geslagen. Hij benutte op baan 17 van Melbourne Park zijn tweede wedstrijdpunt.
In de derde set maakte Van de Zandschulp, gekleed in een oranje shirt, een 5-3-achterstand ongedaan door vier games op een rij te winnen. De beste tennisser van Nederland had het in de derde set zwaar en maakte veel onnodige fouten. Met regelmaat ging de bal meters uit en Van de Zandschulp uitte zijn onvrede. Met het nodige fortuin wist de Nederlander zijn achterstand tot één break te beperken en bij 5-4 krikte hij zijn niveau op en brak hij Ivasjka. Bij 6-5 serveerde Ivasjka om een tiebreak af te dwingen, maar op zijn derde setpunt sloeg Van de Zandschulp toe met een backhandwinner langs de lijn.
Ook in de vierde set kwam Van de Zandschulp een break achter, maar die repareerde hij direct. Bij 4-3 plaatste hij de beslissende break, waarna hij het uitserveerde. Van de Zandschulp sloot af met 56 winners, maar noteerde ook liefst 61 onnodige fouten.
In de tweede ronde neemt de 27-jarige Van de Zandschulp het mogelijk op tegen landgenoot Tallon Griekspoor, die momenteel nog aantreedt tegen de Rus Pavel Kotov. Het kan het eerste duel tussen twee Nederlanders op een grand slam worden sinds 2001.
Vorig jaar reikte Van de Zandschulp tot de derde ronde in Melbourne. Hij verloor toen bij de laatste 32 van de Rus Daniil Medvedev. Vlak voor deze editie van de Australian Open werd bekend dat Van de Zandschulp een geplaatste status zou hebben. Dat kwam door de afmeldingen van Carlos Alcaraz en Marin Cilic. Daardoor ontloopt hij in de eerste twee rondes geplaatste spelers.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
32 minuten geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
3 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
6 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
6 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
15 uur geleden