Van de Zandschulp meldt zich af voor tennistoernooi Montpellier
MONTPELLIER (ANP) - Botic van de Zandschulp komt in aanloop naar het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam niet meer in actie. De beste tennisser van Nederland heeft zich afgemeld voor het indoortoernooi van Montpellier, waar Tallon Griekspoor volgende week wel actief is.
Vorige week gaf Van de Zandschulp (26) al te kennen dat hij zich vanwege zijn volle schema mogelijk zou terugtrekken voor het toernooi in het zuiden van Frankrijk. "Ik moet kijken of ik ga spelen, even kijken hoe ik thuis aankom. Anders is het een lange reeks", zei Van de Zandschulp.
De nummer 57 van de wereld heeft na het toernooi van Rotterdam ook de toernooien van Doha, Dubai, Daviscup, Indian Wells en Miami op zijn planning staan.
Griekspoor (25) doet wel mee in Montpellier. De mondiale nummer 62 kampte tijdens de eerste weken van het seizoen met een teenblessure, maar is fit genoeg om aan het indoorseizoen te beginnen.
Zowel Van de Zandschulp als Griekspoor heeft van toernooidirecteur Richard Krajicek een wildcard ontvangen voor het ABN AMRO-toernooi, dat op maandag 7 februari begint.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
3 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
7 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
13 uur geleden