Van de Zandschulp machteloos tegen 'beste speler ter wereld'
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp ondervond woensdagavond dat er weinig in te brengen was tegen Jannik Sinner, de beste tennisser van dit moment. De nummer 66 van de wereld wist de Australian Open-kampioen niet in verlegenheid te brengen.
"Ik had liever tegen een van de andere dertig spelers hier gespeeld", zei Van de Zandschulp tijdens de persconferentie, met gevoel voor understatement. "Ik had heel goed moeten spelen en hij een off-day moeten hebben. Maar hij zat er meteen lekker in. En ik had wat beter moeten serveren."
Het werd 6-3 6-3. Typerend was dat Van de Zandschulp in de tweede set er bij 5-2 met veel moeite nog 5-3 van wist te maken, maar dat de Italiaan het vervolgens afmaakte met een snelle lovegame.
Sinner titelfavoriet
"Ik had mezelf voorgenomen om agressief te spelen. Maar ik werd een beetje opgejaagd door hem, ook omdat hij de ballen zo snel neemt. En elke korte bal die ik sloeg, daar zat hij bovenop en bij elke bal waarbij ik naar het net kwam wist hij een passing te slaan, in plaats van bijvoorbeeld een verdedigende slice. Dat kunnen alleen de besten."
Sinner geldt deze week als de favoriet voor de titel in Ahoy. "Op dit moment is hij de beste speler ter wereld", beweert Van de Zandschulp zelfs. "Ik denk zeker dat hij de nummer 1 van de wereld kan worden. Na de US Open heeft hij maar één wedstrijd verloren en hij is ongelooflijk consistent. Ja, volgende keer speel ik liever tegen iemand anders. Maar ja, daar heb je geen invloed op."
Haase
Van de Zandschulp is in Ahoy nog actief in het dubbelspel. Samen met Robin Haase staat hij in de kwartfinales.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De olympisch- en wereldkampioene was met 37,23 net iets sneller dan Amber Duizendstraal en Angel Daleman. Duizendstraal werd tweede met 37,38 en Daleman derde met 37,41.
28 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 3000 meter op haar naam geschreven. De schaatsster van Team Royal A-ware was in Thialf met 3.56,18 sneller dan Nederlands allroundkampioene Gioya Lancee (3.57,99) en Nederlands kampioene op de 3000 meter Merel Conijn (3.58,20).
1 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar brak bij zijn zware val in de Vuelta eind augustus niet alleen een nekwervel, maar ook twee borstwervels. "Dat zagen we twee weken geleden tijdens een CT-scan in Slovenië. Toen was ik alleen maar blij dat ik nog leefde en rechtop kon staan", zei de 28-jarige Sloveen tegen The Athletic in zijn eerste interview sinds de valpartij.
2 uur geledenSEPANG (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín vreest dat zijn kansen op een tweede wereldtitel zijn verkeken. De 28-jarige Spanjaard probeerde met een gebroken pols mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, maar trok zich voor de kwalificatie terug omdat hij te veel pijn had. Kampioenschapsleider Marc Márquez werd vervolgens tweede in de sprintrace, achter Pedro Acosta, waarmee hij zijn voorsprong op Martín in het klassement vergrootte van 10 naar 19 punten.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen en Liam Lawson hebben allebei een gridstraf van één positie gekregen voor de Grote Prijs van Mexico-Stad na hun aanvaring in de tweede vrije training van vrijdag. De Nieuw-Zeelandse Formule 1-coureur van Racing Bulls wilde niet wijken voor de Nederlander, die boos reageerde en pareerde door in een volgende bocht de auto van Lawson af te snijden. De Red Bull raakte bij die agressieve actie wel een stuk van zijn bodemplaat kwijt.
6 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
18 uur geleden