Van de Zandschulp machteloos tegen 'beste speler ter wereld'
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp ondervond woensdagavond dat er weinig in te brengen was tegen Jannik Sinner, de beste tennisser van dit moment. De nummer 66 van de wereld wist de Australian Open-kampioen niet in verlegenheid te brengen.
"Ik had liever tegen een van de andere dertig spelers hier gespeeld", zei Van de Zandschulp tijdens de persconferentie, met gevoel voor understatement. "Ik had heel goed moeten spelen en hij een off-day moeten hebben. Maar hij zat er meteen lekker in. En ik had wat beter moeten serveren."
Het werd 6-3 6-3. Typerend was dat Van de Zandschulp in de tweede set er bij 5-2 met veel moeite nog 5-3 van wist te maken, maar dat de Italiaan het vervolgens afmaakte met een snelle lovegame.
Sinner titelfavoriet
"Ik had mezelf voorgenomen om agressief te spelen. Maar ik werd een beetje opgejaagd door hem, ook omdat hij de ballen zo snel neemt. En elke korte bal die ik sloeg, daar zat hij bovenop en bij elke bal waarbij ik naar het net kwam wist hij een passing te slaan, in plaats van bijvoorbeeld een verdedigende slice. Dat kunnen alleen de besten."
Sinner geldt deze week als de favoriet voor de titel in Ahoy. "Op dit moment is hij de beste speler ter wereld", beweert Van de Zandschulp zelfs. "Ik denk zeker dat hij de nummer 1 van de wereld kan worden. Na de US Open heeft hij maar één wedstrijd verloren en hij is ongelooflijk consistent. Ja, volgende keer speel ik liever tegen iemand anders. Maar ja, daar heb je geen invloed op."
Haase
Van de Zandschulp is in Ahoy nog actief in het dubbelspel. Samen met Robin Haase staat hij in de kwartfinales.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van de US Open. De 30-jarige Nederlander moest de zege in New York in drie sets laten aan de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 2-6 5-7 1-6.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Coco Gauff neemt het tegen Elena Rybakina op in de halve finales van de US Open. De 22-jarige Amerikaanse versloeg in New York in drie sets Mirra Andrejeva uit Rusland: 3-6 7-6 (7) 6-2.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.
15 uur geledenSEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ben Shelton was fysiek gesloopt na zijn 'epische gevecht' met titelverdediger Carlos Alcaraz in de kwartfinale van de US Open, maar de Amerikaanse tennisser noemde het ook "zonder twijfel mijn leukste wedstrijd ooit". De 23-jarige Shelton stak na een viereneenhalf uur durende partij om half vier 's nachts zijn armen in de lucht als winnaar van een vijfsetter.
22 uur geleden