Van de Zandschulp maakt het De Minaur 2 sets lastig in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft het de thuisspelende Alex de Minaur twee sets lastig kunnen maken op de Australian Open, maar verloor alsnog met 3-0 in sets. Aan het begin leek de 29-jarige Nederlander geen partij voor de Australische nummer 8 van de wereld, die binnen 26 minuten al de eerste set won.
De volgende twee sets bood de mondiale nummer 84 beter partij, maar bleek De Minaur ook te sterk: 6-1 7-5 6-4. Door het verlies van Van de Zandschulp is er bij de mannen geen Nederlandse tennisser meer over in het enkelspel. Eerder op dinsdag verloor Tallon Griekspoor al van de Pool Hubert Hurkacz. Bij de vrouwen haalde Suzan Lamens als enige de tweede ronde.
Van de Zandschulp verloor in 2022 zijn enige eerdere ontmoeting met De Minaur, in de kwartfinales van de Davis Cup. De Australiër steeg afgelopen seizoen op de wereldranglijst na zijn titels in Rosmalen en Acapulco. De Rod Laver Arena was volgestroomd om de beste tennisser van het land in actie te zien.
Applaus Australische fans
De solide spelende De Minaur was in de eerste set veel te sterk voor Van de Zandschulp, die zelf veel fouten maakte. In de derde game van de tweede set verloor de Veenendaler opnieuw als eerste zijn service, maar hij kwam in de zesde game terug door zelf zijn eerste break te pakken. Bij 5-4 kreeg Van de Zandschulp 2 setpunten, maar De Minaur maakte gelijk en won de set alsnog door de volgende twee games te winnen.
Het mooiste moment voor de Nederlander kwam waarschijnlijk in de derde set, toen hij op een belangrijk moment de bal door zijn poortje hard binnen de lijnen sloeg. Het leverde hem applaus op van de Australische fans. In de tweede en zesde game kreeg Van de Zandschulp een breekpunt, maar benutte ze niet. Na een lovegame tegen op eigen service bij 4-4 was ook de derde set beslist in het voordeel van De Minaur.
Vorig jaar
Van de Zandschulp had ook vorig jaar een pittige loting op de Australian Open. Hij verloor in de eerste ronde van de latere winnaar Jannik Sinner. In 2022 bereikte hij de derde ronde.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.
2 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.
3 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.
4 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.
14 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
15 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.
15 uur geleden