Van de Zandschulp maakt het De Minaur 2 sets lastig in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft het de thuisspelende Alex de Minaur twee sets lastig kunnen maken op de Australian Open, maar verloor alsnog met 3-0 in sets. Aan het begin leek de 29-jarige Nederlander geen partij voor de Australische nummer 8 van de wereld, die binnen 26 minuten al de eerste set won.
De volgende twee sets bood de mondiale nummer 84 beter partij, maar bleek De Minaur ook te sterk: 6-1 7-5 6-4. Door het verlies van Van de Zandschulp is er bij de mannen geen Nederlandse tennisser meer over in het enkelspel. Eerder op dinsdag verloor Tallon Griekspoor al van de Pool Hubert Hurkacz. Bij de vrouwen haalde Suzan Lamens als enige de tweede ronde.
Van de Zandschulp verloor in 2022 zijn enige eerdere ontmoeting met De Minaur, in de kwartfinales van de Davis Cup. De Australiër steeg afgelopen seizoen op de wereldranglijst na zijn titels in Rosmalen en Acapulco. De Rod Laver Arena was volgestroomd om de beste tennisser van het land in actie te zien.
Applaus Australische fans
De solide spelende De Minaur was in de eerste set veel te sterk voor Van de Zandschulp, die zelf veel fouten maakte. In de derde game van de tweede set verloor de Veenendaler opnieuw als eerste zijn service, maar hij kwam in de zesde game terug door zelf zijn eerste break te pakken. Bij 5-4 kreeg Van de Zandschulp 2 setpunten, maar De Minaur maakte gelijk en won de set alsnog door de volgende twee games te winnen.
Het mooiste moment voor de Nederlander kwam waarschijnlijk in de derde set, toen hij op een belangrijk moment de bal door zijn poortje hard binnen de lijnen sloeg. Het leverde hem applaus op van de Australische fans. In de tweede en zesde game kreeg Van de Zandschulp een breekpunt, maar benutte ze niet. Na een lovegame tegen op eigen service bij 4-4 was ook de derde set beslist in het voordeel van De Minaur.
Vorig jaar
Van de Zandschulp had ook vorig jaar een pittige loting op de Australian Open. Hij verloor in de eerste ronde van de latere winnaar Jannik Sinner. In 2022 bereikte hij de derde ronde.
Meer uit Sport
VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
1 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
5 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geledenST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.
1 dag geleden