Van de Zandschulp maakt het De Minaur 2 sets lastig in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft het de thuisspelende Alex de Minaur twee sets lastig kunnen maken op de Australian Open, maar verloor alsnog met 3-0 in sets. Aan het begin leek de 29-jarige Nederlander geen partij voor de Australische nummer 8 van de wereld, die binnen 26 minuten al de eerste set won.
De volgende twee sets bood de mondiale nummer 84 beter partij, maar bleek De Minaur ook te sterk: 6-1 7-5 6-4. Door het verlies van Van de Zandschulp is er bij de mannen geen Nederlandse tennisser meer over in het enkelspel. Eerder op dinsdag verloor Tallon Griekspoor al van de Pool Hubert Hurkacz. Bij de vrouwen haalde Suzan Lamens als enige de tweede ronde.
Van de Zandschulp verloor in 2022 zijn enige eerdere ontmoeting met De Minaur, in de kwartfinales van de Davis Cup. De Australiër steeg afgelopen seizoen op de wereldranglijst na zijn titels in Rosmalen en Acapulco. De Rod Laver Arena was volgestroomd om de beste tennisser van het land in actie te zien.
Applaus Australische fans
De solide spelende De Minaur was in de eerste set veel te sterk voor Van de Zandschulp, die zelf veel fouten maakte. In de derde game van de tweede set verloor de Veenendaler opnieuw als eerste zijn service, maar hij kwam in de zesde game terug door zelf zijn eerste break te pakken. Bij 5-4 kreeg Van de Zandschulp 2 setpunten, maar De Minaur maakte gelijk en won de set alsnog door de volgende twee games te winnen.
Het mooiste moment voor de Nederlander kwam waarschijnlijk in de derde set, toen hij op een belangrijk moment de bal door zijn poortje hard binnen de lijnen sloeg. Het leverde hem applaus op van de Australische fans. In de tweede en zesde game kreeg Van de Zandschulp een breekpunt, maar benutte ze niet. Na een lovegame tegen op eigen service bij 4-4 was ook de derde set beslist in het voordeel van De Minaur.
Vorig jaar
Van de Zandschulp had ook vorig jaar een pittige loting op de Australian Open. Hij verloor in de eerste ronde van de latere winnaar Jannik Sinner. In 2022 bereikte hij de derde ronde.
Meer uit Sport
SAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.
27 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
13 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
13 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
17 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
18 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
20 uur geleden