Van de Zandschulp maakt het De Minaur 2 sets lastig in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft het de thuisspelende Alex de Minaur twee sets lastig kunnen maken op de Australian Open, maar verloor alsnog met 3-0 in sets. Aan het begin leek de 29-jarige Nederlander geen partij voor de Australische nummer 8 van de wereld, die binnen 26 minuten al de eerste set won.
De volgende twee sets bood de mondiale nummer 84 beter partij, maar bleek De Minaur ook te sterk: 6-1 7-5 6-4. Door het verlies van Van de Zandschulp is er bij de mannen geen Nederlandse tennisser meer over in het enkelspel. Eerder op dinsdag verloor Tallon Griekspoor al van de Pool Hubert Hurkacz. Bij de vrouwen haalde Suzan Lamens als enige de tweede ronde.
Van de Zandschulp verloor in 2022 zijn enige eerdere ontmoeting met De Minaur, in de kwartfinales van de Davis Cup. De Australiƫr steeg afgelopen seizoen op de wereldranglijst na zijn titels in Rosmalen en Acapulco. De Rod Laver Arena was volgestroomd om de beste tennisser van het land in actie te zien.
Applaus Australische fans
De solide spelende De Minaur was in de eerste set veel te sterk voor Van de Zandschulp, die zelf veel fouten maakte. In de derde game van de tweede set verloor de Veenendaler opnieuw als eerste zijn service, maar hij kwam in de zesde game terug door zelf zijn eerste break te pakken. Bij 5-4 kreeg Van de Zandschulp 2 setpunten, maar De Minaur maakte gelijk en won de set alsnog door de volgende twee games te winnen.
Het mooiste moment voor de Nederlander kwam waarschijnlijk in de derde set, toen hij op een belangrijk moment de bal door zijn poortje hard binnen de lijnen sloeg. Het leverde hem applaus op van de Australische fans. In de tweede en zesde game kreeg Van de Zandschulp een breekpunt, maar benutte ze niet. Na een lovegame tegen op eigen service bij 4-4 was ook de derde set beslist in het voordeel van De Minaur.
Vorig jaar
Van de Zandschulp had ook vorig jaar een pittige loting op de Australian Open. Hij verloor in de eerste ronde van de latere winnaar Jannik Sinner. In 2022 bereikte hij de derde ronde.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
4 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
18 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
20 uur geleden