Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp maakt het De Minaur 2 sets lastig in Melbourne

Van de Zandschulp maakt het De Minaur 2 sets lastig in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft het de thuisspelende Alex de Minaur twee sets lastig kunnen maken op de Australian Open, maar verloor alsnog met 3-0 in sets. Aan het begin leek de 29-jarige Nederlander geen partij voor de Australische nummer 8 van de wereld, die binnen 26 minuten al de eerste set won.

De volgende twee sets bood de mondiale nummer 84 beter partij, maar bleek De Minaur ook te sterk: 6-1 7-5 6-4. Door het verlies van Van de Zandschulp is er bij de mannen geen Nederlandse tennisser meer over in het enkelspel. Eerder op dinsdag verloor Tallon Griekspoor al van de Pool Hubert Hurkacz. Bij de vrouwen haalde Suzan Lamens als enige de tweede ronde.

Van de Zandschulp verloor in 2022 zijn enige eerdere ontmoeting met De Minaur, in de kwartfinales van de Davis Cup. De Australiër steeg afgelopen seizoen op de wereldranglijst na zijn titels in Rosmalen en Acapulco. De Rod Laver Arena was volgestroomd om de beste tennisser van het land in actie te zien.

Applaus Australische fans

De solide spelende De Minaur was in de eerste set veel te sterk voor Van de Zandschulp, die zelf veel fouten maakte. In de derde game van de tweede set verloor de Veenendaler opnieuw als eerste zijn service, maar hij kwam in de zesde game terug door zelf zijn eerste break te pakken. Bij 5-4 kreeg Van de Zandschulp 2 setpunten, maar De Minaur maakte gelijk en won de set alsnog door de volgende twee games te winnen.

Het mooiste moment voor de Nederlander kwam waarschijnlijk in de derde set, toen hij op een belangrijk moment de bal door zijn poortje hard binnen de lijnen sloeg. Het leverde hem applaus op van de Australische fans. In de tweede en zesde game kreeg Van de Zandschulp een breekpunt, maar benutte ze niet. Na een lovegame tegen op eigen service bij 4-4 was ook de derde set beslist in het voordeel van De Minaur.

Vorig jaar

Van de Zandschulp had ook vorig jaar een pittige loting op de Australian Open. Hij verloor in de eerste ronde van de latere winnaar Jannik Sinner. In 2022 bereikte hij de derde ronde.

Meer uit Sport

Wielrenner Del Toro verlengt bij UAE Emirates na sterke Tour

ABU DHABI (ANP) - De Mexicaan Isaac del Toro heeft na zijn sterke Tour de France zijn contract bij UAE Team Emirates verlengd. De 22-jarige wielrenner ligt daardoor de komende vijf jaar nog vast bij de ploeg met daarin ook onder anderen vijfvoudig Tourwinnaar en regerend wereldkampioen Tadej Pogačar. Del Toro werd zelf derde bij zijn debuut in de Ronde van Frankrijk en won de witte jongerentrui.

1 uur geleden
Van de Zandschulp wint in Montreal verrassend van Medvedev

MONTREAL (ANP/AFP) - Tenniser Botic van de Zandschulp heeft in de nacht van woensdag op donderdag op het masterstoernooi van Montreal verrassend gewonnen van de als vierde geplaatste Daniil Medvedev. Van de Zandschulp versloeg de kampioen van 2021 in twee sets: 6-3 7-6 (5).

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor stunt in Montreal met zege op Zverev

MONTREAL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de derde ronde bereikt van het masterstoernooi van Montreal. De 30-jarige Haarlemmer zorgde voor een grote verrassing door in drie sets te winnen van de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 6-2 6-4.

10 uur geleden
Ferrand-Prévot gelooft niet meer in tweede Tourzege op rij

BELLEVILLE-EN-BAUJOLAIS (ANP/AFP) - Pauline Ferrand-Prévot heeft de hoop op een tweede overwinning op rij in de Tour de France Femmes opgegeven. De titelverdedigster van Visma - Lease a Bike kwam in de heuvelachtige vijfde etappe op tweeënhalve minuut van winnares Demi Vollering binnen en noemde haar achterstand in het algemeen klassement op geletruidraagster Marlen Reusser en Vollering "onherstelbaar".

17 uur geleden
Vollering gelooft na winst vijfde etappe in eindzege Tour

BELLEVILLE-EN-BEAUJOLAIS (ANP) - Demi Vollering gelooft nog in de eindzege van de Tour de France Femmes. "Het zal een hard gevecht worden, maar ik ga er alles aan doen om te winnen", zei Vollering in het flashinterview. De 29-jarige renster won woensdag de vijfde etappe in de Tour de France Femmes en staat 12 seconden achter de Zwitserse geletruidraagster Marlen Reusser.

18 uur geleden
Vollering wint vijfde etappe in Tour de France Femmes

BELLEVILLE-EN-BEAUJOLAIS (ANP) - Demi Vollering heeft woensdag de vijfde etappe in de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige renster van FDJ United-Suez was in Belleville-en-Beaujolais de snelste in de sprint van drie. De gele trui blijft in het bezit van de Zwitserse Marlen Reusser. Vollering staat tweede in het algemeen klassement op 12 seconden achterstand.

18 uur geleden
Tennisser Alcaraz mist ook toernooi van Cincinnati door blessure

CINCINNATI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich vanwege zijn polsblessure teruggetrokken van het masterstoernooi van Cincinnati, dat op 13 augustus begint. Dat meldt tennisorganisator ATP in de nacht van dinsdag op woensdag. Eerder leek de Spanjaard nog zijn rentree te zullen maken in Cincinnati, toen hij half juli op de deelnemerslijst verscheen.

1 dag geleden