Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp maakt ATP-debuut ondanks trainingsachterstand

Van de Zandschulp maakt ATP-debuut ondanks trainingsachterstand

MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp gaat volgende week zijn debuut maken op een ATP-toernooi. De nummer 158 van de wereld mist wegens een quarantaineperiode weliswaar twee weken van tennistraining, maar is tóch van plan deel te nemen aan een van de voorbereidingstoernooien op de Australian Open.

"Ik heb dan twee weken geen racket aangeraakt, maar heb dan nog wel twee of drie dagen om te trainen", aldus Van de Zandschulp (25) vanaf zijn hotelkamer in Melbourne, waar hij al meer dan een week in een strenge quarantaine verblijft. "Ik ben nog geen één keer buiten geweest en heb zelfs mijn coach nog niet kunnen zien."

Aanvankelijk zou Van de Zandschulp op een van de voorbereidingstoernooien in Melbourne zijn opwachting maken in de kwalificaties. Om de spelers in quarantaine tegemoet te komen, werd besloten het schema van het hoofdtoernooi te vergroten tot 56, waardoor Van de Zandschulp geen kwalificaties hoeft te spelen en dus later kan beginnen.

Australian Open

Van de Zandschulp plaatste zich eerder deze maand in Doha via de kwalificaties voor het hoofdtoernooi van de Australian Open. Omdat op zijn vlucht van Doha naar Melbourne iemand positief had getest op het coronavirus mogen alle inzittenden hun hotelkamer twee weken lang niet verlaten. Andere spelers mogen per dag vijf uur van hun kamer, om te trainen.

De Australian Open begint op 8 februari. De voorbereidingstoernooien gaan op 1 februari van start. Eind januari zit de quarantaineperiode erop.

Meer uit Sport

Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 uur geleden
'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

9 uur geleden
Nummer 17 ADO ontslaat trainer Peter wegens slechte resultaten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.

13 uur geleden
Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

21 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

21 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

23 uur geleden
Antonelli passeert Vettel als jongste wereldkampioen in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.

1 dag geleden