Van de Zandschulp maakt ATP-debuut ondanks trainingsachterstand
MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp gaat volgende week zijn debuut maken op een ATP-toernooi. De nummer 158 van de wereld mist wegens een quarantaineperiode weliswaar twee weken van tennistraining, maar is tóch van plan deel te nemen aan een van de voorbereidingstoernooien op de Australian Open.
"Ik heb dan twee weken geen racket aangeraakt, maar heb dan nog wel twee of drie dagen om te trainen", aldus Van de Zandschulp (25) vanaf zijn hotelkamer in Melbourne, waar hij al meer dan een week in een strenge quarantaine verblijft. "Ik ben nog geen één keer buiten geweest en heb zelfs mijn coach nog niet kunnen zien."
Aanvankelijk zou Van de Zandschulp op een van de voorbereidingstoernooien in Melbourne zijn opwachting maken in de kwalificaties. Om de spelers in quarantaine tegemoet te komen, werd besloten het schema van het hoofdtoernooi te vergroten tot 56, waardoor Van de Zandschulp geen kwalificaties hoeft te spelen en dus later kan beginnen.
Australian Open
Van de Zandschulp plaatste zich eerder deze maand in Doha via de kwalificaties voor het hoofdtoernooi van de Australian Open. Omdat op zijn vlucht van Doha naar Melbourne iemand positief had getest op het coronavirus mogen alle inzittenden hun hotelkamer twee weken lang niet verlaten. Andere spelers mogen per dag vijf uur van hun kamer, om te trainen.
De Australian Open begint op 8 februari. De voorbereidingstoernooien gaan op 1 februari van start. Eind januari zit de quarantaineperiode erop.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.
3 uur geledenMILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.
11 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.
12 uur geledenELCHE DE LA SIERRA (ANP) - Wielrenner Bastien Tronchon heeft de tiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama - FDJ United was na een heuvelrit over een kleine 185 kilometer tussen Alcaraz en Elche de la Sierra de snelste van een uitgedund peloton.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Joel Banks blijft bondscoach van de Nederlandse volleyballers. Het contract met de 51-jarige Brit is met twee jaar verlengd, laat de Nederlandse volleybalbond Nevobo weten.
23 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek is overtuigend begonnen aan de US Open. De Poolse oud-winnares versloeg in de eerste ronde de Chinese Wang Xiyu in twee sets: 6-2 6-3.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de US Open gestrand. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in vier sets (1-6 6-1 7-6 6-2) van de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereldranglijst.
1 dag geleden