Van de Zandschulp loopt achtste finales Indian Wells mis
INDIAN WELLS (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de achtste finales te halen van het masterstoernooi van Indian Wells. De 26-jarige Nederlandse tennisser moest dinsdag zijn meerdere erkennen in de Serviër Miomir Kecmanovic: 7-6 (3) 7-5. De partij duurde 1 uur en 47 minuten.
Van de Zandschulp, de nummer 47 van de wereld, had in de tweede ronde nog voor een verrassing gezorgd. Hij versloeg daarin de Canadese nummer 9 van de wereld, Felix Auger-Aliassime.
Tegen Kecmanovic, de mondiale nummer 61, ging het in de eerste set gelijk op. Beide tennissers wonnen hun eigen opslagbeurten, waardoor een tiebreak de beslissing moest brengen. Kecmanovic leek met een vroege break in de tweede set op weg naar de zege, maar Van de Zandschulp kwam bij 4-4 langszij. Kecmanovic plaatste bij 5-5 de beslissende break en maakte het daarna op eigen opslag af.
In de achtste finales speelt de Serviër tegen Matteo Berrettini. De Italiaanse nummer 6 van de wereld versloeg in de derde ronde de Zuid-Afrikaan Lloyd Harris: 6-4 7-5. Het is de eerste keer dat de 25-jarige Berrettini in Indian Wells bij de laatste zestien spelers zit. Het is zijn vierde deelname.
Bij het vrouwentoernooi bereikte Simona Halep de kwartfinales door in de achtste finales te winnen van haar landgenote Sorana Cirstea (6-1 6-4). Halep treft nu de Kroatische Petra Martic.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
8 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
9 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
9 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
13 uur geleden