Van de Zandschulp loopt achtste finales Indian Wells mis
INDIAN WELLS (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de achtste finales te halen van het masterstoernooi van Indian Wells. De 26-jarige Nederlandse tennisser moest dinsdag zijn meerdere erkennen in de Serviër Miomir Kecmanovic: 7-6 (3) 7-5. De partij duurde 1 uur en 47 minuten.
Van de Zandschulp, de nummer 47 van de wereld, had in de tweede ronde nog voor een verrassing gezorgd. Hij versloeg daarin de Canadese nummer 9 van de wereld, Felix Auger-Aliassime.
Tegen Kecmanovic, de mondiale nummer 61, ging het in de eerste set gelijk op. Beide tennissers wonnen hun eigen opslagbeurten, waardoor een tiebreak de beslissing moest brengen. Kecmanovic leek met een vroege break in de tweede set op weg naar de zege, maar Van de Zandschulp kwam bij 4-4 langszij. Kecmanovic plaatste bij 5-5 de beslissende break en maakte het daarna op eigen opslag af.
In de achtste finales speelt de Serviër tegen Matteo Berrettini. De Italiaanse nummer 6 van de wereld versloeg in de derde ronde de Zuid-Afrikaan Lloyd Harris: 6-4 7-5. Het is de eerste keer dat de 25-jarige Berrettini in Indian Wells bij de laatste zestien spelers zit. Het is zijn vierde deelname.
Bij het vrouwentoernooi bereikte Simona Halep de kwartfinales door in de achtste finales te winnen van haar landgenote Sorana Cirstea (6-1 6-4). Halep treft nu de Kroatische Petra Martic.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
9 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden