Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp laat twee matchpoints onbenut tegen Dimitrov

Van de Zandschulp laat twee matchpoints onbenut tegen Dimitrov

MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp net niet gelukt zich ten koste van Grigor Dimitrov te plaatsen voor de halve finales van het ATP-toernooi in Melbourne. De Nederlandse tennisser liet twee matchpoints onbenut en verloor met 6-7 (5) 6-0 7-5 van de Bulgaarse nummer 3 van de plaatsingslijst.

Van de Zandschulp (26) serveerde in de laatste set op 5-3 voor de wedstrijd en stond met 40-15 voor. Hij verloor echter vier punten op rij. Op 5-5 verloor hij na een lange game wederom zijn eigen servicegame, na twee tijdstraffen te hebben gehad. Na 2 uur en 45 minuten benutte Dimitrov zijn eerste wedstrijdpunt na een mislukte volley van de Nederlander.

In de spannende eerste set ontliepen de twee elkaar weinig. Van de Zandschulp plaatste als eerste een break, maar de nummer 28 van de wereld brak direct terug. In de tiebreak had Van de Zandschulp het initiatief en de mondiale nummer 57 zag zijn aanvalsdrang beloond met setwinst.

Tweede set

In de eenzijdige tweede set stond de Nederlander direct zijn servicegame af, waarna hij na een dubbele break zijn krachten besloot te sparen voor de beslissende set. Daarin liet hij weer zien waartoe hij in staat is en met dominant tennis kwam hij met 5-2 voor. Van de Zandschulp zocht veelvuldig het net op, maar was daar niet altijd succesvol. Dimitrov greep zijn kans en pakte de laatste vijf games, waarna Van de Zandschulp teleurgesteld afdroop in de Rod Laver Arena, de hoofdbaan van Melbourne Park.

"Ik denk dat het niveau goed was van beide kanten en dat we elkaar tot het einde in evenwicht hielden. Het is een moeilijk verlies, net als vorig jaar. Ook toen verloor ik in de kwartfinales na twee matchpoints. Hopelijk lukt het me volgend jaar wel door te dringen tot de halve finales", aldus Van de Zandschulp, die zichzelf weinig verwijt met betrekking tot de matchpoints.

"Ik sloeg twee keer een eerste service. Ik had misschien op mijn eerste wedstrijdpunt naar het net kunnen komen, maar op het tweede matchpoint speelde hij gewoon een goed punt. Al met al ben ik tevreden. Mijn coach zei ook: van dit soort wedstrijden kan je leren en word je beter."

Voetblessure

Van de Zandschulp had voor de tweede keer de halve finales kunnen halen van een ATP-toernooi. Vorig jaar lukte hem dat in Sint-Petersburg.

Eerder op de dag meldde Tallon Griekspoor zich in hetzelfde toernooi af met een voetblessure. Hij zou het in de kwartfinales opnemen tegen Rafael Nadal.

Van de Zandschulp komt komende week in actie in Adelaide, waarna hij terugkeert in Melbourne voor de Australian Open.

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev met zege op Gaston naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.

6 uur geleden
Van der Poel had 'geen power' in de benen bij mislukt WK

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.

8 uur geleden
Tennisster Pegula eenvoudig naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.

8 uur geleden
Duitse hockeyers verslaan Spanje in WK-finale

WAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.

9 uur geleden
Mas wint negende etappe in de Vuelta en blijft aan de leiding

ALTO DE AITANA (ANP) - Enric Mas heeft de negende etappe in de Vuelta gewonnen. In de rit van Villajoyosa over 187,4 kilometer naar Alto de Aitana was hij de sterkste. De Schot Oscar Onley werd tweede. De Spanjaard Mas van Movistar blijft leider in het klassement.

10 uur geleden
Roeier Van der Bij verloor oma een week voor WK-goud met de acht

AMSTELVEEN (ANP) - Jan van der Bij verloor zijn oma een week voordat hij zondag goud won met de mannenacht op de WK roeien. Dat zei de emotionele roeier na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen de NOS. De Nederlandse mannenacht prolongeerde de wereldtitel na een spannende race door Groot-Brittannië 6 honderdsten van een seconde achter zich te houden.

10 uur geleden
Van der Poel ver achter winnaar Pidcock bij WK mountainbike

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) is er niet in geslaagd om het WK mountainbike te winnen. De titel ging in het Italiaanse Val di Sole naar de Brit Thomas Pidcock (27), die net als Van der Poel vanaf de vijfde rij startte. De Brit Charlie Aldridge werd tweede voor de Canadees Cole Punchard. Van der Poel werd 30e.

11 uur geleden