Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp laat twee matchpoints onbenut tegen Dimitrov

Van de Zandschulp laat twee matchpoints onbenut tegen Dimitrov

MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp net niet gelukt zich ten koste van Grigor Dimitrov te plaatsen voor de halve finales van het ATP-toernooi in Melbourne. De Nederlandse tennisser liet twee matchpoints onbenut en verloor met 6-7 (5) 6-0 7-5 van de Bulgaarse nummer 3 van de plaatsingslijst.

Van de Zandschulp (26) serveerde in de laatste set op 5-3 voor de wedstrijd en stond met 40-15 voor. Hij verloor echter vier punten op rij. Op 5-5 verloor hij na een lange game wederom zijn eigen servicegame, na twee tijdstraffen te hebben gehad. Na 2 uur en 45 minuten benutte Dimitrov zijn eerste wedstrijdpunt na een mislukte volley van de Nederlander.

In de spannende eerste set ontliepen de twee elkaar weinig. Van de Zandschulp plaatste als eerste een break, maar de nummer 28 van de wereld brak direct terug. In de tiebreak had Van de Zandschulp het initiatief en de mondiale nummer 57 zag zijn aanvalsdrang beloond met setwinst.

Tweede set

In de eenzijdige tweede set stond de Nederlander direct zijn servicegame af, waarna hij na een dubbele break zijn krachten besloot te sparen voor de beslissende set. Daarin liet hij weer zien waartoe hij in staat is en met dominant tennis kwam hij met 5-2 voor. Van de Zandschulp zocht veelvuldig het net op, maar was daar niet altijd succesvol. Dimitrov greep zijn kans en pakte de laatste vijf games, waarna Van de Zandschulp teleurgesteld afdroop in de Rod Laver Arena, de hoofdbaan van Melbourne Park.

"Ik denk dat het niveau goed was van beide kanten en dat we elkaar tot het einde in evenwicht hielden. Het is een moeilijk verlies, net als vorig jaar. Ook toen verloor ik in de kwartfinales na twee matchpoints. Hopelijk lukt het me volgend jaar wel door te dringen tot de halve finales", aldus Van de Zandschulp, die zichzelf weinig verwijt met betrekking tot de matchpoints.

"Ik sloeg twee keer een eerste service. Ik had misschien op mijn eerste wedstrijdpunt naar het net kunnen komen, maar op het tweede matchpoint speelde hij gewoon een goed punt. Al met al ben ik tevreden. Mijn coach zei ook: van dit soort wedstrijden kan je leren en word je beter."

Voetblessure

Van de Zandschulp had voor de tweede keer de halve finales kunnen halen van een ATP-toernooi. Vorig jaar lukte hem dat in Sint-Petersburg.

Eerder op de dag meldde Tallon Griekspoor zich in hetzelfde toernooi af met een voetblessure. Hij zou het in de kwartfinales opnemen tegen Rafael Nadal.

Van de Zandschulp komt komende week in actie in Adelaide, waarna hij terugkeert in Melbourne voor de Australian Open.

Meer uit Sport

Turnster Wevers had zichzelf bij EK-rentree 'meer gegund'

ZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) baalt van haar balkoefening bij de EK in Zagreb. Wevers kwam door een val bij haar acrobatische serie niet verder dan 13,100 punten en staat na drie van de vijf subdivisies al op een vijfde plek.

1 uur geleden
Werro, rivale van Broeders-Bol, alsnog naar finale 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - De Zwitserse atlete Audrey Werro, rivale van Femke Broeders-Bol, is alsnog toegelaten tot de finale van de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. Dat is een besluit van de wedstrijdjury. De finale is vrijdag.

2 uur geleden
Klaver in Birmingham overtuigend naar derde EK-finale 400 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver kan zich opmaken voor haar derde EK-finale op de 400 meter. De sprintvedette won in Birmingham overtuigend haar race in de halve finales. Ze klokte 49,71, iets boven haar persoonlijk record van 49,58. De finale is zaterdag.

3 uur geleden
Broeders-Bol siert EK-debuut op met finaleplaats op 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is er bij haar EK-debuut op de 800 meter in geslaagd de finale te halen. De Nederlandse topatlete liep in haar halve finale in het Alexander Stadium in Birmingham naar de tweede plaats in een tijd van 1.57,46. De Amersfoortse plaatste zich daarmee direct voor de finale op vrijdagavond,

4 uur geleden
Zwemster Schouten op EK naar halve finales 200 meter schoolslag

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft zich op haar favoriete nummer 200 meter schoolslag geplaatst voor de halve finales van de Europese kampioenschappen. De 25-jarige winnares van olympisch brons zwom in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de zevende tijd in de series: 2.26,69. De Britse Angharad Evans was de snelste met 2.22,66.

6 uur geleden
Shelton tegen Nakashima in finale masterstoernooi Montreal

MONTREAL/TORONTO (ANP) - De finale van het masterstoernooi in het Canadese Montreal gaat tussen de Amerikaanse tennissers Ben Shelton en Brandon Nakashima. Shelton is de titelverdediger van het Canadese masterstoernooi.

8 uur geleden
NOC*NSF komt met overzicht voor besproeien sportvelden

DEN HAAG (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft een actuele kaart gepresenteerd waarop veldsportverenigingen kunnen zien wat de resterende mogelijkheden zijn om velden te besproeien. Sportclubs in het hele land hebben last van de extreme droogte. In veel gevallen geldt een sproeiverbod, soms ook in combinatie met een speelverbod om ernstige schade te voorkomen.

9 uur geleden