Van de Zandschulp laat twee matchpoints onbenut tegen Dimitrov
MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp net niet gelukt zich ten koste van Grigor Dimitrov te plaatsen voor de halve finales van het ATP-toernooi in Melbourne. De Nederlandse tennisser liet twee matchpoints onbenut en verloor met 6-7 (5) 6-0 7-5 van de Bulgaarse nummer 3 van de plaatsingslijst.
Van de Zandschulp (26) serveerde in de laatste set op 5-3 voor de wedstrijd en stond met 40-15 voor. Hij verloor echter vier punten op rij. Op 5-5 verloor hij na een lange game wederom zijn eigen servicegame, na twee tijdstraffen te hebben gehad. Na 2 uur en 45 minuten benutte Dimitrov zijn eerste wedstrijdpunt na een mislukte volley van de Nederlander.
In de spannende eerste set ontliepen de twee elkaar weinig. Van de Zandschulp plaatste als eerste een break, maar de nummer 28 van de wereld brak direct terug. In de tiebreak had Van de Zandschulp het initiatief en de mondiale nummer 57 zag zijn aanvalsdrang beloond met setwinst.
Tweede set
In de eenzijdige tweede set stond de Nederlander direct zijn servicegame af, waarna hij na een dubbele break zijn krachten besloot te sparen voor de beslissende set. Daarin liet hij weer zien waartoe hij in staat is en met dominant tennis kwam hij met 5-2 voor. Van de Zandschulp zocht veelvuldig het net op, maar was daar niet altijd succesvol. Dimitrov greep zijn kans en pakte de laatste vijf games, waarna Van de Zandschulp teleurgesteld afdroop in de Rod Laver Arena, de hoofdbaan van Melbourne Park.
"Ik denk dat het niveau goed was van beide kanten en dat we elkaar tot het einde in evenwicht hielden. Het is een moeilijk verlies, net als vorig jaar. Ook toen verloor ik in de kwartfinales na twee matchpoints. Hopelijk lukt het me volgend jaar wel door te dringen tot de halve finales", aldus Van de Zandschulp, die zichzelf weinig verwijt met betrekking tot de matchpoints.
"Ik sloeg twee keer een eerste service. Ik had misschien op mijn eerste wedstrijdpunt naar het net kunnen komen, maar op het tweede matchpoint speelde hij gewoon een goed punt. Al met al ben ik tevreden. Mijn coach zei ook: van dit soort wedstrijden kan je leren en word je beter."
Voetblessure
Van de Zandschulp had voor de tweede keer de halve finales kunnen halen van een ATP-toernooi. Vorig jaar lukte hem dat in Sint-Petersburg.
Eerder op de dag meldde Tallon Griekspoor zich in hetzelfde toernooi af met een voetblessure. Hij zou het in de kwartfinales opnemen tegen Rafael Nadal.
Van de Zandschulp komt komende week in actie in Adelaide, waarna hij terugkeert in Melbourne voor de Australian Open.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
8 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
11 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
12 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
14 uur geleden