Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp kon door spanning niet gewenste niveau halen

Van de Zandschulp kon door spanning niet gewenste niveau halen

MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp houdt gemengde gevoelens over aan zijn debuut op de Australian Open. De beste Nederlandse tennisser van het moment kende een goede aanloop naar zijn eerste wedstrijd op een grandslamtoernooi, maar haalde mede door de spanning niet zijn gewenste niveau.

"Ik begon niet goed aan de wedstrijd en dat had zeker een beetje met spanning te maken. Ik kwam er gewoon niet lekker in en bewoog niet lekker", zei Van de Zandschulp (25) na zijn nederlaag in drie sets (6-1 6-4 6-4) tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz.

"Mijn tegenstander zat er juist bovenop, gaf geen cadeautjes weg en zorgde ervoor dat ik mijn niveau van eerder dit jaar niet aan kon tikken. Dat is heel frustrerend. Dit zijn potjes waar ik van moet leren en hopelijk kan ik vaker dit soort wedstrijden spelen."

Zes voorgaande wedstrijden

Van de Zandschulp, die dit jaar al zijn zes voorgaande wedstrijden won, vliegt dinsdagavond nog naar huis. Hij was ruim een maand op pad; begin januari kwalificeerde hij zich in Doha voor de Australian Open en hij vloog meteen door naar Melbourne, waar hij eerst twee weken in quarantaine moest. Omdat iemand aan boord van zijn vlucht bij aankomst positief had getest, moesten alle inzittenden in een 'harde' lockdown, waardoor Van de Zandschulp twee weken geen bal kon slaan. Vorige week baarde hij opzien door op een voorbereidingstoernooi in Melbourne drie partijen te winnen.

"Vorige week was het wel even wennen en zoeken in mijn eerste wedstrijd, maar dat ging steeds beter. Vorige week was een goede week en heb ik laten zien dat ik het niveau aan kan. Alleen het is jammer dat het een week later dan ineens een stuk minder gaat", aldus de nummer 151 van de wereld. "Het was een lange trip, maar ik had liever nóg iets langer gebleven."

Meer uit Sport

Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

50 minuten geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

1 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

1 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

3 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

6 uur geleden
Hockeyers scoren zeven keer tegen Pakistan in Pro League

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.

7 uur geleden
Hockeysters verslaan Duitsland opnieuw in Pro League

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.

7 uur geleden