Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp kan stunt geen vervolg geven en mist finale

Van de Zandschulp kan stunt geen vervolg geven en mist finale

SINT-PETERSBURG (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt zijn stunt van vrijdag een vervolg te geven en zich te plaatsen voor de finale van het ATP-toernooi van Sint-Petersburg. Hij moest op het indoortoernooi in Rusland met 6-3 6-3 zijn meerdere erkennen in de Kroaat Marin Cilic (33).

In de 70 minuten durende partij plaatste Cilic drie breaks. De sterk serverende Kroaat, de nummer 35 van de wereld, gunde Van de Zandschulp geen enkel breakpoint en sloeg in totaal negen aces.

Halverwege de eerste set, bij 3-2, plaatste Cilic de eerste break en die bleek voldoende voor setwinst. De voormalig US Open-kampioen kwam in de tweede set snel op 3-1. Van de Zandschulp klampte nog aan en kwam bij een 3-2-achterstand op 0-30 op de opslag van Cilic. De ervaren Kroaat, tien jaar geleden kampioen in Sint-Petersburg, sloeg echter drie aces op rij en kwam niet meer in de problemen. Hij neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Taylor Fritz.

Van de Zandschulp verbaasde een dag eerder nog met een zege op de Rus Andrey Roeblev, die in eigen land als eerste geplaatst was en er vorig jaar de titel pakte. Het betekende al de vijfde zege in Sint-Petersburg voor de nummer 1 van Nederland; twee kwalificatiewedstrijden en drie partijen in het hoofdtoernooi.

De 26-jarige Van de Zandschulp, de mondiale nummer 69, speelt dit jaar nog één toernooi. Over een week sluit hij zijn seizoen af op het indoortoernooi van Stockholm.

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

3 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

3 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

3 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

5 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

6 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

7 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

7 uur geleden