Van de Zandschulp kan stunt geen vervolg geven en mist finale
SINT-PETERSBURG (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt zijn stunt van vrijdag een vervolg te geven en zich te plaatsen voor de finale van het ATP-toernooi van Sint-Petersburg. Hij moest op het indoortoernooi in Rusland met 6-3 6-3 zijn meerdere erkennen in de Kroaat Marin Cilic (33).
In de 70 minuten durende partij plaatste Cilic drie breaks. De sterk serverende Kroaat, de nummer 35 van de wereld, gunde Van de Zandschulp geen enkel breakpoint en sloeg in totaal negen aces.
Halverwege de eerste set, bij 3-2, plaatste Cilic de eerste break en die bleek voldoende voor setwinst. De voormalig US Open-kampioen kwam in de tweede set snel op 3-1. Van de Zandschulp klampte nog aan en kwam bij een 3-2-achterstand op 0-30 op de opslag van Cilic. De ervaren Kroaat, tien jaar geleden kampioen in Sint-Petersburg, sloeg echter drie aces op rij en kwam niet meer in de problemen. Hij neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Taylor Fritz.
Van de Zandschulp verbaasde een dag eerder nog met een zege op de Rus Andrey Roeblev, die in eigen land als eerste geplaatst was en er vorig jaar de titel pakte. Het betekende al de vijfde zege in Sint-Petersburg voor de nummer 1 van Nederland; twee kwalificatiewedstrijden en drie partijen in het hoofdtoernooi.
De 26-jarige Van de Zandschulp, de mondiale nummer 69, speelt dit jaar nog één toernooi. Over een week sluit hij zijn seizoen af op het indoortoernooi van Stockholm.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
9 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
10 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
10 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
23 uur geleden