Van de Zandschulp kan stunt geen vervolg geven en mist finale
SINT-PETERSBURG (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt zijn stunt van vrijdag een vervolg te geven en zich te plaatsen voor de finale van het ATP-toernooi van Sint-Petersburg. Hij moest op het indoortoernooi in Rusland met 6-3 6-3 zijn meerdere erkennen in de Kroaat Marin Cilic (33).
In de 70 minuten durende partij plaatste Cilic drie breaks. De sterk serverende Kroaat, de nummer 35 van de wereld, gunde Van de Zandschulp geen enkel breakpoint en sloeg in totaal negen aces.
Halverwege de eerste set, bij 3-2, plaatste Cilic de eerste break en die bleek voldoende voor setwinst. De voormalig US Open-kampioen kwam in de tweede set snel op 3-1. Van de Zandschulp klampte nog aan en kwam bij een 3-2-achterstand op 0-30 op de opslag van Cilic. De ervaren Kroaat, tien jaar geleden kampioen in Sint-Petersburg, sloeg echter drie aces op rij en kwam niet meer in de problemen. Hij neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Taylor Fritz.
Van de Zandschulp verbaasde een dag eerder nog met een zege op de Rus Andrey Roeblev, die in eigen land als eerste geplaatst was en er vorig jaar de titel pakte. Het betekende al de vijfde zege in Sint-Petersburg voor de nummer 1 van Nederland; twee kwalificatiewedstrijden en drie partijen in het hoofdtoernooi.
De 26-jarige Van de Zandschulp, de mondiale nummer 69, speelt dit jaar nog één toernooi. Over een week sluit hij zijn seizoen af op het indoortoernooi van Stockholm.
Meer uit Sport
DELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.
27 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.
33 minuten geledenCORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
15 uur geleden