Van de Zandschulp kan stunt geen vervolg geven en mist finale
SINT-PETERSBURG (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt zijn stunt van vrijdag een vervolg te geven en zich te plaatsen voor de finale van het ATP-toernooi van Sint-Petersburg. Hij moest op het indoortoernooi in Rusland met 6-3 6-3 zijn meerdere erkennen in de Kroaat Marin Cilic (33).
In de 70 minuten durende partij plaatste Cilic drie breaks. De sterk serverende Kroaat, de nummer 35 van de wereld, gunde Van de Zandschulp geen enkel breakpoint en sloeg in totaal negen aces.
Halverwege de eerste set, bij 3-2, plaatste Cilic de eerste break en die bleek voldoende voor setwinst. De voormalig US Open-kampioen kwam in de tweede set snel op 3-1. Van de Zandschulp klampte nog aan en kwam bij een 3-2-achterstand op 0-30 op de opslag van Cilic. De ervaren Kroaat, tien jaar geleden kampioen in Sint-Petersburg, sloeg echter drie aces op rij en kwam niet meer in de problemen. Hij neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Taylor Fritz.
Van de Zandschulp verbaasde een dag eerder nog met een zege op de Rus Andrey Roeblev, die in eigen land als eerste geplaatst was en er vorig jaar de titel pakte. Het betekende al de vijfde zege in Sint-Petersburg voor de nummer 1 van Nederland; twee kwalificatiewedstrijden en drie partijen in het hoofdtoernooi.
De 26-jarige Van de Zandschulp, de mondiale nummer 69, speelt dit jaar nog één toernooi. Over een week sluit hij zijn seizoen af op het indoortoernooi van Stockholm.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
7 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
8 uur geleden