Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp kan Sinner niet verrassen op Australian Open

Van de Zandschulp kan Sinner niet verrassen op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp niet gelukt voor een grote verrassing te zorgen op de Australian Open. In de eerste ronde van het grandslamtoernooi in Melbourne moest hij met 6-4 7-5 6-3 zijn meerdere erkennen in de Italiaan Jannik Sinner, de nummer 4 van de wereld. De partij in de Rod Laver Arena, het hoofdstadion van de Australian Open, duurde 2 uur en 34 minuten.

Na ruim tweeënhalf uur besloot Van de Zandschulp het duel met een forehand die buiten de lijnen belandde. Dat was op het eerste wedstrijdpunt van Sinner, die de Nederlander daarmee voor de vijfde keer wist te breken.

Van de Zandschulp wist slechts één keer een servicegame van de Italiaan te winnen. De Nederlander brak Sinner in het begin van de derde set op love en kwam met 2-0 voor, maar wist die voorsprong niet lang vast te houden.

De nummer 59 van de wereld leverde op het centercourt direct zijn eerste servicegame in, maar in het restant van de eerste set wist hij goed bij te blijven. Het lukte echter niet gelijk te maken en op 5-4 serveerde Sinner de set overtuigend uit.

In de tweede set ging het tot 5-5 gelijk op, maar in de elfde game kostte een aantal slordigheden Van de Zandschulp de set. De Nederlander werkte in de eerste game van de derde set vier breakpoints weg en zag vervolgens dat Sinner de slechtste servicegame van de wedstrijd speelde. De wereldtopper herstelde zich echter knap, bleef rustig en won vier games op een rij. Niet veel later had hij zijn eerste zege van 2024 binnen. Hij won 106 punten, tegenover 89 voor de Veenendaler.

De 22-jarige Sinner geldt achter topfavoriet Novak Djokovic als een van de kanshebbers voor de titel. De Italiaan haalde eind vorig jaar de eindstrijd van de ATP Finals en bezorgde zijn land vervolgens de eindzege in de Daviscup.

Voor Sinner was het pas zijn eerste officiële wedstrijd van het seizoen. Hij speelde in aanloop naar de Australian Open alleen een aantal demonstratiewedstrijden.

Van de Zandschulp (28), sinds eind vorig jaar begeleid door de Zweedse coach Johan Örtegren, was een van de vier Nederlanders in het enkelspel van de Australian Open. Tallon Griekspoor en Jesper de Jong doen nog mee bij de mannen en Arantxa Rus bij de vrouwen.

Het is de eerste keer dat de Australian Open al op zondag van start is gegaan.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

4 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

11 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

16 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

16 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden