Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp kan Sinner niet verrassen op Australian Open

Van de Zandschulp kan Sinner niet verrassen op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp niet gelukt voor een grote verrassing te zorgen op de Australian Open. In de eerste ronde van het grandslamtoernooi in Melbourne moest hij met 6-4 7-5 6-3 zijn meerdere erkennen in de Italiaan Jannik Sinner, de nummer 4 van de wereld. De partij in de Rod Laver Arena, het hoofdstadion van de Australian Open, duurde 2 uur en 34 minuten.

Na ruim tweeënhalf uur besloot Van de Zandschulp het duel met een forehand die buiten de lijnen belandde. Dat was op het eerste wedstrijdpunt van Sinner, die de Nederlander daarmee voor de vijfde keer wist te breken.

Van de Zandschulp wist slechts één keer een servicegame van de Italiaan te winnen. De Nederlander brak Sinner in het begin van de derde set op love en kwam met 2-0 voor, maar wist die voorsprong niet lang vast te houden.

De nummer 59 van de wereld leverde op het centercourt direct zijn eerste servicegame in, maar in het restant van de eerste set wist hij goed bij te blijven. Het lukte echter niet gelijk te maken en op 5-4 serveerde Sinner de set overtuigend uit.

In de tweede set ging het tot 5-5 gelijk op, maar in de elfde game kostte een aantal slordigheden Van de Zandschulp de set. De Nederlander werkte in de eerste game van de derde set vier breakpoints weg en zag vervolgens dat Sinner de slechtste servicegame van de wedstrijd speelde. De wereldtopper herstelde zich echter knap, bleef rustig en won vier games op een rij. Niet veel later had hij zijn eerste zege van 2024 binnen. Hij won 106 punten, tegenover 89 voor de Veenendaler.

De 22-jarige Sinner geldt achter topfavoriet Novak Djokovic als een van de kanshebbers voor de titel. De Italiaan haalde eind vorig jaar de eindstrijd van de ATP Finals en bezorgde zijn land vervolgens de eindzege in de Daviscup.

Voor Sinner was het pas zijn eerste officiële wedstrijd van het seizoen. Hij speelde in aanloop naar de Australian Open alleen een aantal demonstratiewedstrijden.

Van de Zandschulp (28), sinds eind vorig jaar begeleid door de Zweedse coach Johan Örtegren, was een van de vier Nederlanders in het enkelspel van de Australian Open. Tallon Griekspoor en Jesper de Jong doen nog mee bij de mannen en Arantxa Rus bij de vrouwen.

Het is de eerste keer dat de Australian Open al op zondag van start is gegaan.

Meer uit Sport

Skiester Vonn na vierde operatie klaar voor terugkeer naar VS

TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.

3 minuten geleden
Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

10 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

10 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

10 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

11 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

12 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

12 uur geleden