Van de Zandschulp kan Sinner niet verrassen op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp niet gelukt voor een grote verrassing te zorgen op de Australian Open. In de eerste ronde van het grandslamtoernooi in Melbourne moest hij met 6-4 7-5 6-3 zijn meerdere erkennen in de Italiaan Jannik Sinner, de nummer 4 van de wereld. De partij in de Rod Laver Arena, het hoofdstadion van de Australian Open, duurde 2 uur en 34 minuten.
Na ruim tweeënhalf uur besloot Van de Zandschulp het duel met een forehand die buiten de lijnen belandde. Dat was op het eerste wedstrijdpunt van Sinner, die de Nederlander daarmee voor de vijfde keer wist te breken.
Van de Zandschulp wist slechts één keer een servicegame van de Italiaan te winnen. De Nederlander brak Sinner in het begin van de derde set op love en kwam met 2-0 voor, maar wist die voorsprong niet lang vast te houden.
De nummer 59 van de wereld leverde op het centercourt direct zijn eerste servicegame in, maar in het restant van de eerste set wist hij goed bij te blijven. Het lukte echter niet gelijk te maken en op 5-4 serveerde Sinner de set overtuigend uit.
In de tweede set ging het tot 5-5 gelijk op, maar in de elfde game kostte een aantal slordigheden Van de Zandschulp de set. De Nederlander werkte in de eerste game van de derde set vier breakpoints weg en zag vervolgens dat Sinner de slechtste servicegame van de wedstrijd speelde. De wereldtopper herstelde zich echter knap, bleef rustig en won vier games op een rij. Niet veel later had hij zijn eerste zege van 2024 binnen. Hij won 106 punten, tegenover 89 voor de Veenendaler.
De 22-jarige Sinner geldt achter topfavoriet Novak Djokovic als een van de kanshebbers voor de titel. De Italiaan haalde eind vorig jaar de eindstrijd van de ATP Finals en bezorgde zijn land vervolgens de eindzege in de Daviscup.
Voor Sinner was het pas zijn eerste officiële wedstrijd van het seizoen. Hij speelde in aanloop naar de Australian Open alleen een aantal demonstratiewedstrijden.
Van de Zandschulp (28), sinds eind vorig jaar begeleid door de Zweedse coach Johan Örtegren, was een van de vier Nederlanders in het enkelspel van de Australian Open. Tallon Griekspoor en Jesper de Jong doen nog mee bij de mannen en Arantxa Rus bij de vrouwen.
Het is de eerste keer dat de Australian Open al op zondag van start is gegaan.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
20 uur geleden