Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp kan Djokovic niet verrassen in Kazachstan

Van de Zandschulp kan Djokovic niet verrassen in Kazachstan

ASTANA (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Astana niet voor een verrassing kunnen zorgen tegen Novak Djokovic. De beste tennisser van Nederland verloor op het indoortoernooi in Kazachstan met 6-3 6-1 van de mondiale nummer 7.

Het was pas de eerste keer dat de 27-jarige Van de Zandschulp tegen de 21-voudig grandslamkampioen speelde. De nummer 34 van de wereld speelde al wel twee keer tegen Rafael Nadal. Dit jaar verloor hij zowel op Roland Garros als op Wimbledon van de Spanjaard, in het bezit van 22 grandslamtitels.

De 35-jarige Djokovic, die geen volledig seizoen draait, heeft sinds Roland Garros niet meer verloren. Hij won sindsdien Wimbledon en pakte vorige week zonder setverlies de titel in Tel Aviv. De voormalig nummer 1 van de wereld ontbrak de afgelopen maanden in de Verenigde Staten, omdat hij zich niet heeft gevaccineerd tegen het coronavirus.

Djokovic had tegen Van de Zandschulp aan een break in de zesde game genoeg om de eerste set binnen te halen. De Serviër kwam in de tweede set op een comfortabele 4-1-voorsprong, voordat Van de Zandschulp nog even tegenstribbelde. Nadat Djokovic echter een breakpoint had weggewerkt, haalde hij de partij binnen.

Meer uit Sport

Fury wil Trump uitnodigen voor opkomst bij boksgevecht met Joshua

CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.

8 uur geleden
Marathonschaatser Kruithof (89) overleden

HAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.

9 uur geleden
Voor Vollering had 'gouden jaar' nog wel langer mogen duren

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.

12 uur geleden
Vollering soleert week na wereldtitel naar tweede EK-goud op rij

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.

12 uur geleden
Zverev wint in Beijing en treft Djokovic in kwartfinale

BEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.

14 uur geleden
Schilder ontbreekt op shortlist verkiezing beste atlete Europa

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.

15 uur geleden
Verbaasde teambaas Wolff ziet dominant Mercedes 'achteruit' gaan

SEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.

16 uur geleden