Van de Zandschulp kan 'calendar grand slam' Nadal voorkomen
LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp hoopt Rafael Nadal in de vierde ronde van Wimbledon zijn eerste nederlaag van het jaar op grandslamniveau te bezorgen. De 22-voudig grandslamkampioen was dit jaar al de beste op de Australian Open en op Roland Garros, waar hij voor de veertiende keer de titel pakte.
De 36-jarige Nadal, de nummer 4 van de wereld, hoopt zich voor het eerst in zijn carrière te verzekeren van een zogenoemde 'calendar grand slam', oftewel winst van alle vier de grandslamtoernooien in hetzelfde jaar. Na Wimbledon zou hij in september dan ook de US Open moeten winnen.
Het duel tussen Van de Zandschulp en Nadal wordt op het Centre Court gespeeld. Het is de derde wedstrijd na 14.30 uur Nederlandse tijd, na een mannenwedstrijd en een duel uit het vrouwentoernooi.
Van de Zandschulp en Nadal treffen elkaar voor de tweede keer. Vijf weken geleden was de Spanjaard veel te sterk voor de beste tennisser van Nederland. Op Roland Garros werd het 6-3 6-2 6-4.
Zondag lukte het Tim van Rijthoven niet voor een stunt te zorgen. Hij verloor met 6-2 4-6 6-1 6-2 van titelhouder Novak Djokovic.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
6 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
11 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden