Van de Zandschulp in vier sets naar tweede ronde Roland Garros
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van Roland Garros. De beste tennisser van Nederland ontdeed zich in de openingsronde in vier sets van de Russische qualifier Pavel Kotov: 6-3 3-6 6-3 6-2.
De Nederlander maakte het op baan 12 na 2 uur en 37 minuten op eigen service af. Hij benutte pas zijn vierde wedstrijdpunt, met een smash.
Van de Zandschulp had het drie sets erg lastig met de nummer 143 van de wereld, die al drie kwalificatiewedstrijden had gewonnen. Nadat de Nederlander de derde set had gewonnen, liep hij in de vierde set in rap tempo uit. Hij plaatste meteen in de eerste game een break en deed dat bij 3-1 nog eens.
Waarschuwing
Halverwege de derde set kreeg Van de Zandschulp een waarschuwing omdat hij een bal het park af sloeg. Nadat hij zelf had gebroken, verloor hij vervolgens op 'love' - zonder een punt te pakken - zijn eigen servicegame. Hij had het lastig tegen de taaie Rus, die weinig onnodige fouten maakte en Van de Zandschulp voor ieder punt liet werken.
Toch won Van de Zandschulp ruim driekwart van de punten op zijn eerste opslag (77 procent) en hij noteerde tien aces. Kotov sloeg geen een ace.
Regen
Voorafgaand aan de wedstrijd wilde de Nederlander wachten totdat de regen zou stoppen en bij aanvang van de vierde set gaf hij opnieuw aan dat hij vond dat het te hard regende.
De 26-jarige Van de Zandschulp, opgeklommen naar plek 29 op de wereldranglijst, heeft voor het eerst in zijn loopbaan een geplaatste status op een grandslamtoernooi. In de tweede ronde neemt hij het op tegen de winnaar van het duel tussen de Italiaan Fabio Fognini en Alexei Popyrin uit Australië. Mocht hij dat duel winnen, dan wacht hem mogelijk een treffen met Rafael Nadal.
Vorig jaar bereikte Van de Zandschulp ook de tweede ronde in Parijs, toen als qualifier. Begin dit jaar haalde hij op de Australian Open de derde ronde.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
2 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
20 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
23 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
2 dagen geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geleden