Van de Zandschulp in vier sets naar tweede ronde Roland Garros
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van Roland Garros. De beste tennisser van Nederland ontdeed zich in de openingsronde in vier sets van de Russische qualifier Pavel Kotov: 6-3 3-6 6-3 6-2.
De Nederlander maakte het op baan 12 na 2 uur en 37 minuten op eigen service af. Hij benutte pas zijn vierde wedstrijdpunt, met een smash.
Van de Zandschulp had het drie sets erg lastig met de nummer 143 van de wereld, die al drie kwalificatiewedstrijden had gewonnen. Nadat de Nederlander de derde set had gewonnen, liep hij in de vierde set in rap tempo uit. Hij plaatste meteen in de eerste game een break en deed dat bij 3-1 nog eens.
Waarschuwing
Halverwege de derde set kreeg Van de Zandschulp een waarschuwing omdat hij een bal het park af sloeg. Nadat hij zelf had gebroken, verloor hij vervolgens op 'love' - zonder een punt te pakken - zijn eigen servicegame. Hij had het lastig tegen de taaie Rus, die weinig onnodige fouten maakte en Van de Zandschulp voor ieder punt liet werken.
Toch won Van de Zandschulp ruim driekwart van de punten op zijn eerste opslag (77 procent) en hij noteerde tien aces. Kotov sloeg geen een ace.
Regen
Voorafgaand aan de wedstrijd wilde de Nederlander wachten totdat de regen zou stoppen en bij aanvang van de vierde set gaf hij opnieuw aan dat hij vond dat het te hard regende.
De 26-jarige Van de Zandschulp, opgeklommen naar plek 29 op de wereldranglijst, heeft voor het eerst in zijn loopbaan een geplaatste status op een grandslamtoernooi. In de tweede ronde neemt hij het op tegen de winnaar van het duel tussen de Italiaan Fabio Fognini en Alexei Popyrin uit Australië. Mocht hij dat duel winnen, dan wacht hem mogelijk een treffen met Rafael Nadal.
Vorig jaar bereikte Van de Zandschulp ook de tweede ronde in Parijs, toen als qualifier. Begin dit jaar haalde hij op de Australian Open de derde ronde.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
20 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden