Van de Zandschulp in tennisfinale München tegen Deen Rune
MÜNCHEN (ANP) - Tennisser Holger Rune is zondag de tegenstander van Botic van de Zandschulp in de finale van het ATP-toernooi van München. De 19-jarige Deen was in twee sets te sterk voor de Duitser Oscar Otte: 6-4 6-4. Na bijna anderhalf uur maakte de nummer 70 van de wereld het eerste wedstrijdpunt af na een lange rally.
Otte leek het duel nog wat langer te laten duren door de bal kort achter het net te spelen, maar Rune kon daar net aan bij en speelde de bal langs de Duitser. Otte, de mondiale nummer 62, gaf in de eerste set een 4-1-voorsprong weg. Ook in de tweede set stond de Duitser op voorsprong (4-3), maar Rune pakte de laatste drie games.
Van de Zandschulp versloeg eerder op zaterdag de Serviër Miomir Kecmanovic na 2 uur en 52 minuten met 2-6 7-6 (4) 6-4 en werd de eerste Nederlandse man in bijna zes jaar in een finale van een ATP-toernooi. De 26-jarige Van de Zandschulp is de nummer 40 van de wereld.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
10 uur geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
13 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 dag geleden