Van de Zandschulp in tennisfinale München tegen Deen Rune
MÜNCHEN (ANP) - Tennisser Holger Rune is zondag de tegenstander van Botic van de Zandschulp in de finale van het ATP-toernooi van München. De 19-jarige Deen was in twee sets te sterk voor de Duitser Oscar Otte: 6-4 6-4. Na bijna anderhalf uur maakte de nummer 70 van de wereld het eerste wedstrijdpunt af na een lange rally.
Otte leek het duel nog wat langer te laten duren door de bal kort achter het net te spelen, maar Rune kon daar net aan bij en speelde de bal langs de Duitser. Otte, de mondiale nummer 62, gaf in de eerste set een 4-1-voorsprong weg. Ook in de tweede set stond de Duitser op voorsprong (4-3), maar Rune pakte de laatste drie games.
Van de Zandschulp versloeg eerder op zaterdag de Serviër Miomir Kecmanovic na 2 uur en 52 minuten met 2-6 7-6 (4) 6-4 en werd de eerste Nederlandse man in bijna zes jaar in een finale van een ATP-toernooi. De 26-jarige Van de Zandschulp is de nummer 40 van de wereld.
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
23 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden