Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp hoopt derde te worden die Nadal in Parijs klopt

Van de Zandschulp hoopt derde te worden die Nadal in Parijs klopt

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp verheugt zich op het naderende duel met 21-voudig grandslamkampioen Rafael Nadal. De beste Nederlander treft de Spanjaard vrijdag in de derde ronde van Roland Garros en kan de derde speler worden die de dertienvoudig kampioen weet te verslaan in Parijs.

"Ik kijk er naar uit om tegen hem te mogen spelen. Novak Djokovic, Nadal, Roger Federer en Andy Murray zijn toch wel op leeftijd en dat maakt het wel iets anders. Het is toch mooi als je nog keer tegen ze mag spelen voordat die jongens ermee ophouden", zei Van de Zandschulp.

"Ik keek vroeger graag naar Nadal en ik heb hem ooit een keer live in actie gezien in Ahoy, waar hij een paar keer is geweest. In mijn jeugd ging ik nooit naar toernooien als de grand slams toe."

Intensiteit

Van de Zandschulp trof Nadal nooit eerder tegenover zich, ook niet op de trainingsbaan. "Ik heb geen idee hoe hoog zijn ballen stuiteren en hoe ze in mijn blad komen. Maar dat moet ik in de wedstrijd gaan ervaren. Als je tegen hem speelt, weet je in ieder geval dat hij voor elk punt gaat en ieder punt dezelfde intensiteit gaat leveren", aldus Van de Zandschulp.

"En volgens mij doet hij het wel aardig als hij hier speelt. Hier in Parijs zijn het de moeilijkste omstandigheden om hem te treffen. Ik moet echt mijn borst nat gaan maken."

Haast onverslaanbaar

Donderdagavond gaat de nummer 29 van de wereld met coach Peter Lucassen een strijdplan bedenken. "We gaan vaak de avond van tevoren allebei apart beelden bekijken en die dan met elkaar bespreken. Ik probeer het vaak vanuit mijn eigen spel te bekijken, maar ik kijk bijvoorbeeld ook naar de services van mijn tegenstander op de belangrijke momenten."

De 35-jarige Nadal is op Roland Garros haast onverslaanbaar, weet ook Van de Zandschulp (26). "Hij heeft hier van twee mensen verloren en is in de loop der jaren steeds beter gaan spelen. Of ik denk te kunnen winnen? Ik geloof dat ik van iedereen kan winnen. Wie weet ook van Nadal."

Nadal verloor in 2009 van de Zweed Robin Söderling en in 2016 en 2021 van Novak Djokovic.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

15 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

16 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

18 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

19 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

21 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden