Van de Zandschulp hoopt derde te worden die Nadal in Parijs klopt
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp verheugt zich op het naderende duel met 21-voudig grandslamkampioen Rafael Nadal. De beste Nederlander treft de Spanjaard vrijdag in de derde ronde van Roland Garros en kan de derde speler worden die de dertienvoudig kampioen weet te verslaan in Parijs.
"Ik kijk er naar uit om tegen hem te mogen spelen. Novak Djokovic, Nadal, Roger Federer en Andy Murray zijn toch wel op leeftijd en dat maakt het wel iets anders. Het is toch mooi als je nog keer tegen ze mag spelen voordat die jongens ermee ophouden", zei Van de Zandschulp.
"Ik keek vroeger graag naar Nadal en ik heb hem ooit een keer live in actie gezien in Ahoy, waar hij een paar keer is geweest. In mijn jeugd ging ik nooit naar toernooien als de grand slams toe."
Intensiteit
Van de Zandschulp trof Nadal nooit eerder tegenover zich, ook niet op de trainingsbaan. "Ik heb geen idee hoe hoog zijn ballen stuiteren en hoe ze in mijn blad komen. Maar dat moet ik in de wedstrijd gaan ervaren. Als je tegen hem speelt, weet je in ieder geval dat hij voor elk punt gaat en ieder punt dezelfde intensiteit gaat leveren", aldus Van de Zandschulp.
"En volgens mij doet hij het wel aardig als hij hier speelt. Hier in Parijs zijn het de moeilijkste omstandigheden om hem te treffen. Ik moet echt mijn borst nat gaan maken."
Haast onverslaanbaar
Donderdagavond gaat de nummer 29 van de wereld met coach Peter Lucassen een strijdplan bedenken. "We gaan vaak de avond van tevoren allebei apart beelden bekijken en die dan met elkaar bespreken. Ik probeer het vaak vanuit mijn eigen spel te bekijken, maar ik kijk bijvoorbeeld ook naar de services van mijn tegenstander op de belangrijke momenten."
De 35-jarige Nadal is op Roland Garros haast onverslaanbaar, weet ook Van de Zandschulp (26). "Hij heeft hier van twee mensen verloren en is in de loop der jaren steeds beter gaan spelen. Of ik denk te kunnen winnen? Ik geloof dat ik van iedereen kan winnen. Wie weet ook van Nadal."
Nadal verloor in 2009 van de Zweed Robin Söderling en in 2016 en 2021 van Novak Djokovic.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
17 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden