Van de Zandschulp geeft voorsprong weg en mist kwartfinales Miami
MIAMI (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp net niet gelukt een plek in de kwartfinales van het masterstoernooi van Miami af te dwingen. De beste tennisser van Nederland, als 26e geplaatst in Florida, gaf in de vierde ronde een voorsprong uit handen tegen de Fin Emil Ruusuvuori, die met 4-6 6-4 7-5 won. Van de Zandschulp stond met 6-4 4-3 voor, met een servicebreak. In de derde set kwam hij van een 5-2-achterstand nog terug tot 5-5.
De wedstrijd duurde 2 uur en 44 minuten. Ruusuvuori besloot het duel met een lovegame op de service van Van de Zandschulp, die vervolgens zwaar teleurgesteld afdroop.
De Nederlandse nummer 32 van de wereld was dicht bij zijn eerste kwartfinaleplaats op een masterstoernooi. Hij gaf in de tweede set tot tweemaal toe een break voorsprong uit handen. Toen de Fin zijn eerste setpunt benutte met een fraaie passing, oogde Van de Zandschulp aangeslagen. Hij maakte in de beginfase van de beslissende set veel meer onnodige fouten dan in de eerste twee sets.
Twee onbenutte breakpoints
Met veel moeite bleef Van de Zandschulp in de wedstrijd, al had de Fin het betere van het spel. Ruusuvuori dicteerde de slagenwisselingen vooral met zijn harde forehand, maar toen hij op 5-3 voor de wedstrijd serveerde, produceerde hij zowaar een aantal missers. Het werd 5-5 en bij die stand kreeg de Nederlander twee breakpoints. Die benutte hij niet en hij besloot het duel met een uiterst slordige game.
Van de Zandschulp (27) kwam bij een masterstoernooi nog nooit verder dan de derde ronde. Vorig jaar wist hij twee wedstrijden te winnen in Indian Wells, waar hij in de derde ronde verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic.
Gravelseizoen
Bij de laatste acht neemt Ruusuvuori het op tegen de Italiaan Jannik Sinner, die eerder op de dag de Rus Andrej Roeblev met 6-2 6-4 versloeg.
Vorig jaar bleef Van de Zandschulp nog in de openingsronde steken in Miami, waar er in en rondom het Hard Rock Stadium wordt gespeeld. Het stadion wordt normaal gesproken door American football-club Miami Dolphins gebruikt.
Van de Zandschulp gaat zich nu voorbereiden op het gravelseizoen. Hij staat voor volgende week ingeschreven voor het graveltoernooi van Marrakesh.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
11 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
19 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden