Van de Zandschulp geeft voorsprong weg en mist kwartfinales Miami
MIAMI (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp net niet gelukt een plek in de kwartfinales van het masterstoernooi van Miami af te dwingen. De beste tennisser van Nederland, als 26e geplaatst in Florida, gaf in de vierde ronde een voorsprong uit handen tegen de Fin Emil Ruusuvuori, die met 4-6 6-4 7-5 won. Van de Zandschulp stond met 6-4 4-3 voor, met een servicebreak. In de derde set kwam hij van een 5-2-achterstand nog terug tot 5-5.
De wedstrijd duurde 2 uur en 44 minuten. Ruusuvuori besloot het duel met een lovegame op de service van Van de Zandschulp, die vervolgens zwaar teleurgesteld afdroop.
De Nederlandse nummer 32 van de wereld was dicht bij zijn eerste kwartfinaleplaats op een masterstoernooi. Hij gaf in de tweede set tot tweemaal toe een break voorsprong uit handen. Toen de Fin zijn eerste setpunt benutte met een fraaie passing, oogde Van de Zandschulp aangeslagen. Hij maakte in de beginfase van de beslissende set veel meer onnodige fouten dan in de eerste twee sets.
Twee onbenutte breakpoints
Met veel moeite bleef Van de Zandschulp in de wedstrijd, al had de Fin het betere van het spel. Ruusuvuori dicteerde de slagenwisselingen vooral met zijn harde forehand, maar toen hij op 5-3 voor de wedstrijd serveerde, produceerde hij zowaar een aantal missers. Het werd 5-5 en bij die stand kreeg de Nederlander twee breakpoints. Die benutte hij niet en hij besloot het duel met een uiterst slordige game.
Van de Zandschulp (27) kwam bij een masterstoernooi nog nooit verder dan de derde ronde. Vorig jaar wist hij twee wedstrijden te winnen in Indian Wells, waar hij in de derde ronde verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic.
Gravelseizoen
Bij de laatste acht neemt Ruusuvuori het op tegen de Italiaan Jannik Sinner, die eerder op de dag de Rus Andrej Roeblev met 6-2 6-4 versloeg.
Vorig jaar bleef Van de Zandschulp nog in de openingsronde steken in Miami, waar er in en rondom het Hard Rock Stadium wordt gespeeld. Het stadion wordt normaal gesproken door American football-club Miami Dolphins gebruikt.
Van de Zandschulp gaat zich nu voorbereiden op het gravelseizoen. Hij staat voor volgende week ingeschreven voor het graveltoernooi van Marrakesh.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
27 minuten geledenCOLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.
29 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
14 uur geleden