Van de Zandschulp gaat been onderzoeken na 'zware wedstrijd'
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp keert met een lichte beenblessure terug naar Nederland. De nummer 34 van de wereld verloor woensdag op de Australian Open in de tweede ronde van landgenoot Tallon Griekspoor.
"Zware wedstrijd vandaag zonder het resultaat waarop ik had gehoopt. Gefeliciteerd Tallon met de geweldige reeks dit jaar", schreef Van de Zandschulp op sociale media. "Tijd om naar huis te gaan en mijn been te onderzoeken. Ik hoop op tijd fit te zijn voor de Daviscup."
Hoe ernstig de blessure is, is niet bekend. Van de Zandschulp (27) speelde met tape op zijn linkerbovenbeen. Tijdens de wedstrijd werd hij niet behandeld.
Van de Zandschulp verloor met drie keer 6-4 van de mondiale nummer 63. In de eerste ronde had de beste tennisser van Nederland in vier sets van Ilja Ivasjka uit Belarus gewonnen.
In het weekend van 4 en 5 februari neemt Nederland het in de Daviscup op tegen Slowakije. De winnaar van de ontmoeting in Groningen plaatst zich voor de Daviscup Finals.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
4 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
13 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
15 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
16 uur geleden