Van de Zandschulp gaat been onderzoeken na 'zware wedstrijd'
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp keert met een lichte beenblessure terug naar Nederland. De nummer 34 van de wereld verloor woensdag op de Australian Open in de tweede ronde van landgenoot Tallon Griekspoor.
"Zware wedstrijd vandaag zonder het resultaat waarop ik had gehoopt. Gefeliciteerd Tallon met de geweldige reeks dit jaar", schreef Van de Zandschulp op sociale media. "Tijd om naar huis te gaan en mijn been te onderzoeken. Ik hoop op tijd fit te zijn voor de Daviscup."
Hoe ernstig de blessure is, is niet bekend. Van de Zandschulp (27) speelde met tape op zijn linkerbovenbeen. Tijdens de wedstrijd werd hij niet behandeld.
Van de Zandschulp verloor met drie keer 6-4 van de mondiale nummer 63. In de eerste ronde had de beste tennisser van Nederland in vier sets van Ilja Ivasjka uit Belarus gewonnen.
In het weekend van 4 en 5 februari neemt Nederland het in de Daviscup op tegen Slowakije. De winnaar van de ontmoeting in Groningen plaatst zich voor de Daviscup Finals.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
10 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
20 uur geleden