Van de Zandschulp en Van Rijthoven op jacht naar derderondeplek
NEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tim van Rijthoven gaan zich woensdag proberen te plaatsen voor de derde ronde van de US Open. Ook Serena Williams komt weer in actie in New York.
Van de Zandschulp neemt het op baan 13 in de eerste partij van de dag (17.00 uur Nederlandse tijd) op tegen de Fransman Corentin Moutet, de nummer 112 van de wereld. De Nederlander staat negentig plekken hoger op de ranglijst.
Van Rijthoven treft met Casper Ruud een tegenstander van formaat. De Noor is als vijfde geplaatst. De wedstrijd wordt gespeeld op baan 17, waar Van Rijthoven en Ruud moeten wachten op twee duels uit het vrouwentoernooi.
Williams speelt net als op maandag de eerste avondpartij, die niet voor 01.00 uur begint. Ze neemt het op tegen de als tweede geplaatste Anett Kontaveit uit Estland. De 40-jarige Williams maakte voor het toernooi bekend dat ze toe is aan een nieuwe fase in haar leven. Hoogstwaarschijnlijk is de US Open haar laatste toernooi.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
10 uur geleden