Van de Zandschulp en Van Rijthoven op jacht naar derderondeplek
NEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tim van Rijthoven gaan zich woensdag proberen te plaatsen voor de derde ronde van de US Open. Ook Serena Williams komt weer in actie in New York.
Van de Zandschulp neemt het op baan 13 in de eerste partij van de dag (17.00 uur Nederlandse tijd) op tegen de Fransman Corentin Moutet, de nummer 112 van de wereld. De Nederlander staat negentig plekken hoger op de ranglijst.
Van Rijthoven treft met Casper Ruud een tegenstander van formaat. De Noor is als vijfde geplaatst. De wedstrijd wordt gespeeld op baan 17, waar Van Rijthoven en Ruud moeten wachten op twee duels uit het vrouwentoernooi.
Williams speelt net als op maandag de eerste avondpartij, die niet voor 01.00 uur begint. Ze neemt het op tegen de als tweede geplaatste Anett Kontaveit uit Estland. De 40-jarige Williams maakte voor het toernooi bekend dat ze toe is aan een nieuwe fase in haar leven. Hoogstwaarschijnlijk is de US Open haar laatste toernooi.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
5 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
6 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
8 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden