Van de Zandschulp en Van Rijthoven in jubileumeditie Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tim van Rijthoven doen in februari mee aan de jubileumeditie van het ABN AMRO Open in Rotterdam. Het toernooi wordt voor de vijftigste keer gehouden.
Toernooidirecteur Richard Krajicek is er blij mee. "Vanaf de allereerste editie, gewonnen door Tom Okker, vinden we het belangrijk om Nederlandse spelers in actie te zien tijdens het ABN AMRO Open. Ons jubileum vormt daar geen uitzondering op. De fans houden ervan om de wereldtop met landgenoten te zien strijden om de winst."
Van de Zandschulp is momenteel de beste Nederlandse tennisser. Hij staat 35e op de wereldranglijst. Van Rijthoven, die dit jaar doorbrak met de eindzege in het grastoernooi van Rosmalen, is de nummer 115 op de mondiale ranking. Beide tennissers maken deel uit van het Nederlands team dat dinsdag in het Spaanse Málaga aantreedt tegen Australië in de kwartfinales van de Daviscup.
Eerder maakte de organisatie de komst van de Griek Stefanos Tsitsipas bekend, de nummer 4 van de wereldranglijst.
De vijftigste editie van het ABN AMRO Open wordt gehouden van 11 tot en met 19 februari.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
5 uur geleden