Van de Zandschulp en Haase naar halve finale dubbelspel in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Robin Haase staan in de halve finale van het dubbelspel bij het ABN AMRO Open. De Nederlanders waren met 6-4 6-2 te sterk voor het duo Lorenzo Musetti (Italië) en Aleksandr Boeblik (Kazachstan).
De eerste set kon het Nederlandse duo op 5-3 uitserveren, maar dat mislukte. Door een break op 5-4 maakte dat uiteindelijk weinig uit.
Van de Zandschulp en Haase hielden daarna het initiatief in set twee. Dat leidde tot een vroege break op 1-1 die niet meer werd weggegeven. Van de Zandschulp serveerde de wedstrijd uiteindelijk uit bij een stand van 5-2. Zijn partner benutte het wedstrijdpunt met een makkelijke smash.
In de halve finale treffen de Nederlanders het Amerikaanse duo Nathaniel Lammons/Jackson Withrow.
Ook Wesley Koolhof, die na dit seizoen stopt met professioneel tennis, zit nog in het dubbeltoernooi. Hij speelt vrijdag zijn kwartfinale met partner Nikola Mektic.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
5 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden