Van de Zandschulp en Griekspoor strijden om nationale tennistitel
AMSTELVEEN (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor nemen het zondag tegen elkaar op in de finale van de Nederlandse kampioenschappen. Zijn zijn de nummers 1 en 2 van de plaatsingslijst in Amstelveen.
De 27-jarige Van de Zandschulp was met 7-5 6-2 te sterk voor Alec Deckers, de zoon van Richard Krajicek. De 22 jaar oude Deckers had in de eerste ronde de als derde geplaatste Gijs Brouwer verslagen.
Deckers, de nummer 546 van de wereld, kon in de eerste set goed meekomen met de mondiale nummer 35. Bij 6-5 leverde hij echter een slordige game af, mede door een dubbele fout. Van de Zandschulp, die niet gebroken werd, sloeg direct toe en drukte in de tweede set vrij eenvoudig door.
Gelijk in onderlinge ontmoetingen
In de finale neemt de regerend kampioen het op tegen Tallon Griekspoor. "Ik heb twee keer eerder tegen hem gespeeld en we staan volgens mij 1-1 in onderlinge ontmoetingen. Of ik de hele avond filmpjes van hem ga kijken? We trainen vaak genoeg met elkaar dus ik denk dat we elkaar wel kennen", zei Van de Zandschulp over het treffen met zijn teamgenoot in het Daviscup-team.
Griekspoor bereikte ten koste van Robin Haase de finale. De tweede tennisser van Nederland was met 6-3 6-7 6-4 te sterk voor zijn 35-jarige landgenoot. In de laatste game brak Griekspoor Haase met een lovegame.
Achttien aces
De 26-jarige Griekspoor, die nog geen nieuwe coach heeft gevonden na zijn breuk met Raemon Sluiter eerder deze maand, sloeg liefst achttien aces en werd niet gebroken. "Ik hield Robin in de tweede set eigenlijk zelf een beetje in leven, waardoor het uitdraaide op een derde set. Daarin speelde Robin één mindere game", aldus Griekspoor, de nummer 95 van de wereld.
Bij de vrouwen gaat de eindstrijd tussen Suzan Lamens en Bibiane Schoofs.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
17 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
22 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden