Van de Zandschulp en Griekspoor strijden om nationale tennistitel
AMSTELVEEN (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor nemen het zondag tegen elkaar op in de finale van de Nederlandse kampioenschappen. Zijn zijn de nummers 1 en 2 van de plaatsingslijst in Amstelveen.
De 27-jarige Van de Zandschulp was met 7-5 6-2 te sterk voor Alec Deckers, de zoon van Richard Krajicek. De 22 jaar oude Deckers had in de eerste ronde de als derde geplaatste Gijs Brouwer verslagen.
Deckers, de nummer 546 van de wereld, kon in de eerste set goed meekomen met de mondiale nummer 35. Bij 6-5 leverde hij echter een slordige game af, mede door een dubbele fout. Van de Zandschulp, die niet gebroken werd, sloeg direct toe en drukte in de tweede set vrij eenvoudig door.
Gelijk in onderlinge ontmoetingen
In de finale neemt de regerend kampioen het op tegen Tallon Griekspoor. "Ik heb twee keer eerder tegen hem gespeeld en we staan volgens mij 1-1 in onderlinge ontmoetingen. Of ik de hele avond filmpjes van hem ga kijken? We trainen vaak genoeg met elkaar dus ik denk dat we elkaar wel kennen", zei Van de Zandschulp over het treffen met zijn teamgenoot in het Daviscup-team.
Griekspoor bereikte ten koste van Robin Haase de finale. De tweede tennisser van Nederland was met 6-3 6-7 6-4 te sterk voor zijn 35-jarige landgenoot. In de laatste game brak Griekspoor Haase met een lovegame.
Achttien aces
De 26-jarige Griekspoor, die nog geen nieuwe coach heeft gevonden na zijn breuk met Raemon Sluiter eerder deze maand, sloeg liefst achttien aces en werd niet gebroken. "Ik hield Robin in de tweede set eigenlijk zelf een beetje in leven, waardoor het uitdraaide op een derde set. Daarin speelde Robin één mindere game", aldus Griekspoor, de nummer 95 van de wereld.
Bij de vrouwen gaat de eindstrijd tussen Suzan Lamens en Bibiane Schoofs.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
9 minuten geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
50 minuten geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
22 uur geleden