Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp en Griekspoor strijden om nationale tennistitel

Van de Zandschulp en Griekspoor strijden om nationale tennistitel

AMSTELVEEN (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor nemen het zondag tegen elkaar op in de finale van de Nederlandse kampioenschappen. Zijn zijn de nummers 1 en 2 van de plaatsingslijst in Amstelveen.

De 27-jarige Van de Zandschulp was met 7-5 6-2 te sterk voor Alec Deckers, de zoon van Richard Krajicek. De 22 jaar oude Deckers had in de eerste ronde de als derde geplaatste Gijs Brouwer verslagen.

Deckers, de nummer 546 van de wereld, kon in de eerste set goed meekomen met de mondiale nummer 35. Bij 6-5 leverde hij echter een slordige game af, mede door een dubbele fout. Van de Zandschulp, die niet gebroken werd, sloeg direct toe en drukte in de tweede set vrij eenvoudig door.

Gelijk in onderlinge ontmoetingen

In de finale neemt de regerend kampioen het op tegen Tallon Griekspoor. "Ik heb twee keer eerder tegen hem gespeeld en we staan volgens mij 1-1 in onderlinge ontmoetingen. Of ik de hele avond filmpjes van hem ga kijken? We trainen vaak genoeg met elkaar dus ik denk dat we elkaar wel kennen", zei Van de Zandschulp over het treffen met zijn teamgenoot in het Daviscup-team.

Griekspoor bereikte ten koste van Robin Haase de finale. De tweede tennisser van Nederland was met 6-3 6-7 6-4 te sterk voor zijn 35-jarige landgenoot. In de laatste game brak Griekspoor Haase met een lovegame.

Achttien aces

De 26-jarige Griekspoor, die nog geen nieuwe coach heeft gevonden na zijn breuk met Raemon Sluiter eerder deze maand, sloeg liefst achttien aces en werd niet gebroken. "Ik hield Robin in de tweede set eigenlijk zelf een beetje in leven, waardoor het uitdraaide op een derde set. Daarin speelde Robin één mindere game", aldus Griekspoor, de nummer 95 van de wereld.

Bij de vrouwen gaat de eindstrijd tussen Suzan Lamens en Bibiane Schoofs.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

7 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

7 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

9 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

9 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

14 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

15 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

15 uur geleden