Van de Zandschulp en Griekspoor stijgen op wereldranglijst
MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor hebben weer wat winst geboekt op de wereldranglijst. Beide Nederlandse tennissers bereikten afgelopen week de kwartfinales van het ATP-toernooi in Melbourne. Van de Zandschulp, die twee matchpoints onbenut liet tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov, steeg van de 57e naar de 56e plaats.
Griekspoor zou het in de kwartfinales opnemen tegen Rafael Nadal, maar een teenblessure verhinderde dat. De 25-jarige Noord-Hollander moest zich afmelden voor het duel met de twintigvoudig grandslamkampioen, die vervolgens het voorbereidingstoernooi op de Australian Open won. Griekspoor boekte drie plaatsen winst op de mondiale ranglijst en staat nu op de 62e plaats.
De Canadees Felix Auger-Aliassime kwam de top 10 binnen. De 21-jarige Auger-Aliassime won afgelopen week met Canada de ATP Cup. Hij steeg van de elfde naar de negende plaats. Novak Djokovic voert de wereldranglijst aan.
Van de Zandschulp doet deze week mee aan het ATP-toernooi van Adelaide. Hij treft dinsdag in de eerste ronde de Hongaar Marton Fucsovics. Griekspoor meldde zich vanwege zijn teenblessure af voor het toernooi van Sydney. De twee Nederlanders zijn rechtstreeks toegelaten tot de Australian Open, die volgende week begint.
Meer uit Sport
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Venus en Serena Williams zijn bij hun rentree op de US Open in de eerste ronde van het vrouwendubbel uitgeschakeld. De twee Amerikaanse tennissters verloren van Maya Joint uit Australië en Chan Hao-ching uit Taiwan in een matchtiebreak: 3-6 7-6 (6) 6-7 (7).
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich op de US Open als eerste tennisser geplaatst voor de vierde ronde. De als zevende geplaatste Rus stond in zijn partij tegen de Fransman Arthur Rinderknech geen set af. Het werd 6-4 6-4 6-4.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jessica Pegula staat op de US Open in de achtste finales. De als derde geplaatste Amerikaanse tennisster had het moeilijk tegen de Canadese Leylah Fernandez en pakte in de openingsset slechts een game. Pegula trok de partij na ruim twee uur spelen alsnog naar zich toe: 1-6 6-4 6-3.
19 uur geledenLOJA (ANP) - Wout van Aert heeft de dertiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike ontsnapte ruim 3 kilometer voor de finish samen met Valentin Paret-Peintre uit een kopgroep van negen renners en liet de Fransman kansloos in een sprint.
19 uur geleden