Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp en Griekspoor starten in Parijs tegen qualifier

Van de Zandschulp en Griekspoor starten in Parijs tegen qualifier

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor beginnen Roland Garros allebei met een partij tegen een qualifier. Het kwalificatietoernooi loopt nog tot en met vrijdag en de mondiale nummers 30 en 39 horen pas daarna wie hun tegenstanders zijn.

Mocht Van de Zandschulp winnen, dan treft hij in de tweede ronde de Serviër Dusan Lajovic of Zhang Zhizhen uit China. Griekspoor neemt het bij winst op tegen de als dertiende geplaatste Pool Hubert Hurkacz of de Belg David Goffin.

De loting heeft verder uitgewezen dat Carlos Alcaraz en Novak Djokovic elkaar in de halve finale tegen zullen komen, als de twee wereldtoppers en favorieten alle eerdere rondes weten te doorstaan. 22-voudig grandslamkampioen Djokovic begint met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic. Voor Alcaraz, de Spaanse nummer 1 van de wereld, wacht eerst een qualifier. Titelverdediger Rafael Nadal is er vanwege een heupblessure niet bij in Parijs.

Jesper de Jong

Jesper de Jong had zich donderdag voor het hoofdtoernooi kunnen plaatsen, maar hij verloor in de laatste kwalificatieronde in drie sets van de Serviër Hamad Medjedovic. Het werd 0-6 6-2 6-2.

Bij de vrouwen neemt de als eerste geplaatste Poolse Iga Swiatek het in de openingsronde op tegen de Spaanse Cristina Bucsa. De als tweede geplaatste Aryna Sabalenka werd gekoppeld aan Marta Kostjoek uit Oekraïne.

Bianca Andreescu

Voormalig grandslamkampioenen Bianca Andreescu uit Canada en Victoria Azarenka aan Belarus spelen in de eerste ronde tegen elkaar, evenals de Tsjechische Karolina Pliskova en Sloane Stephens uit de Verenigde Staten.

Arantxa Rus komt vrijdag nog in actie in de laatste kwalificatieronde. Zij neemt het op tegen de Japanse Honoka Uchiyama.

Start hoofdtoernooi

Het hoofdtoernooi van het tweede grandslamtoernooi van het jaar begint zondag.

Meer uit Sport

Basketballers New York Knicks voor derde keer kampioen in NBA

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben zich voor de derde keer verzekerd van de titel in de NBA. Het team van coach Mike Brown knokte zich in de vijfde ontmoeting in de finale bij de San Antonio Spurs terug van een achterstand en won nipt: 90-94. In de best-of-seven-serie namen de Knicks daarmee een beslissende voorsprong van 4-1.

1 uur geleden
Darters Van Veen en Van Gerwen naar kwartfinales World Cup

FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de kwartfinales bereikt. Het Nederlandse duo won bij de laatste zestien met 8-6 van Zweden. Duitsland is zondag de volgende tegenstander.

8 uur geleden
Atlete Van Es verovert eerste Nederlandse titel op 10.000 meter

LEIDEN (ANP) - Diane van Es heeft voor het eerst de Nederlandse titel veroverd op de 10.000 meter. De Rotterdamse atlete deed dat op de atletiekbaan in Leiden, waar het NK deel uitmaakte van de internationale wedstrijden om de Gouden Spike. Van Es won de wedstrijd in 31.39,28. Ze liep in de slotfase van de race weg bij de Ethiopische Almaz Baraki, die als tweede finishte in 31.44,29. De Italiaanse Federica Del Buono werd derde in 31.46,35.

9 uur geleden
Pool Majchrzak verslaat Medvedev en bereikt finale in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is er niet in geslaagd om de finale van het Libéma Open te bereiken. De 30-jarige Rus moest in de halve finale zijn meerdere erkennen in Kamil Majchrzak. De Pool won in twee sets (7-6 (4) 6-1) en neemt het in de finale op tegen de Australiër Alex de Minaur.

12 uur geleden
Del Toro wint rit op Grand Colombier in Tour Auvergne-Rhône-Alpes

GRAND COLOMBIER (ANP) - Isaac del Toro heeft de zevende etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates maakte in de slotklim van de buitencategorie op de Grand Colombier het verschil en kwam solo aan. De Spanjaard Juan Ayuso volgde op 24 seconden, voor de Noor Tobias Halland Johannessen, die op 38 seconden van de winnaar binnenkwam. Luke Tuckwell uit Australië behoudt de leiding in het algemeen klassement.

15 uur geleden
Tennisster Montgomery bereikt in Rosmalen eerste WTA-finale

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Robin Montgomery heeft in Rosmalen voor het eerst in haar carrière de finale van een WTA-toernooi bereikt. De 21-jarige Amerikaanse versloeg op het Libéma Open in twee sets Ajla Tomljanović uit Australië: 6-4 6-2. In de finale treft ze Barbora Krejčíková uit Tsjechië.

16 uur geleden
Arends en Pel winnen voor het eerst dubbelspel in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennissers Sander Arends en David Pel hebben voor het eerst het mannendubbelspel op het grastoernooi van Rosmalen gewonnen. Het Nederlandse duo versloeg in de finale het Belgisch-Franse koppel Zizou Bergs en Arthur Rinderknech na twee tiebreaks in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (5).

18 uur geleden