Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp en Griekspoor starten in Parijs tegen qualifier

Van de Zandschulp en Griekspoor starten in Parijs tegen qualifier

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor beginnen Roland Garros allebei met een partij tegen een qualifier. Het kwalificatietoernooi loopt nog tot en met vrijdag en de mondiale nummers 30 en 39 horen pas daarna wie hun tegenstanders zijn.

Mocht Van de Zandschulp winnen, dan treft hij in de tweede ronde de Serviër Dusan Lajovic of Zhang Zhizhen uit China. Griekspoor neemt het bij winst op tegen de als dertiende geplaatste Pool Hubert Hurkacz of de Belg David Goffin.

De loting heeft verder uitgewezen dat Carlos Alcaraz en Novak Djokovic elkaar in de halve finale tegen zullen komen, als de twee wereldtoppers en favorieten alle eerdere rondes weten te doorstaan. 22-voudig grandslamkampioen Djokovic begint met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic. Voor Alcaraz, de Spaanse nummer 1 van de wereld, wacht eerst een qualifier. Titelverdediger Rafael Nadal is er vanwege een heupblessure niet bij in Parijs.

Jesper de Jong

Jesper de Jong had zich donderdag voor het hoofdtoernooi kunnen plaatsen, maar hij verloor in de laatste kwalificatieronde in drie sets van de Serviër Hamad Medjedovic. Het werd 0-6 6-2 6-2.

Bij de vrouwen neemt de als eerste geplaatste Poolse Iga Swiatek het in de openingsronde op tegen de Spaanse Cristina Bucsa. De als tweede geplaatste Aryna Sabalenka werd gekoppeld aan Marta Kostjoek uit Oekraïne.

Bianca Andreescu

Voormalig grandslamkampioenen Bianca Andreescu uit Canada en Victoria Azarenka aan Belarus spelen in de eerste ronde tegen elkaar, evenals de Tsjechische Karolina Pliskova en Sloane Stephens uit de Verenigde Staten.

Arantxa Rus komt vrijdag nog in actie in de laatste kwalificatieronde. Zij neemt het op tegen de Japanse Honoka Uchiyama.

Start hoofdtoernooi

Het hoofdtoernooi van het tweede grandslamtoernooi van het jaar begint zondag.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

10 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

11 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

14 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

2 dagen geleden