Van de Zandschulp en Griekspoor op eerste dag Roland Garros
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor komen op de eerste dag van Roland Garros direct in actie. Het grandslamtoernooi in Parijs begint al op zondag, in tegenstelling tot de andere grand slams, die op maandag van start gaan.
Van de Zandschulp neemt het in de tweede partij van de dag op baan 12 op tegen de Rus Pavel Kotov, die 143e staat op de wereldranglijst. De eerste partij op die baan, een wedstrijd uit het vrouwenenkelspel, gaat om 11.00 uur van start.
Griekspoor staat als derde partij gepland op baan 6, na een vrouwenwedstrijd en een duel uit het mannentoernooi. De nummer 2 van Nederland speelt tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de nummer 28 van de wereld.
Op het Court Philippe Chatrier, de hoofdbaan van Roland Garros, maakt Carlos Alcaraz zondag al zijn opwachting. De 19-jarige Spanjaard neemt het in de vierde partij van de dag op tegen de Argentijn Juan Ignacio Londero. Novak Djokovic en Rafael Nadal, die in dezelfde helft van het schema zitten, hebben nog een extra dag voorbereiding.
Van de Zandschulp en Griekspoor zijn de enige twee Nederlandse mannen in het hoofdtoernooi. Arantxa Rus doet mee bij de vrouwen. Zij komt pas later in actie.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.
1 dag geleden