Van de Zandschulp en Griekspoor op eerste dag Roland Garros
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor komen op de eerste dag van Roland Garros direct in actie. Het grandslamtoernooi in Parijs begint al op zondag, in tegenstelling tot de andere grand slams, die op maandag van start gaan.
Van de Zandschulp neemt het in de tweede partij van de dag op baan 12 op tegen de Rus Pavel Kotov, die 143e staat op de wereldranglijst. De eerste partij op die baan, een wedstrijd uit het vrouwenenkelspel, gaat om 11.00 uur van start.
Griekspoor staat als derde partij gepland op baan 6, na een vrouwenwedstrijd en een duel uit het mannentoernooi. De nummer 2 van Nederland speelt tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de nummer 28 van de wereld.
Op het Court Philippe Chatrier, de hoofdbaan van Roland Garros, maakt Carlos Alcaraz zondag al zijn opwachting. De 19-jarige Spanjaard neemt het in de vierde partij van de dag op tegen de Argentijn Juan Ignacio Londero. Novak Djokovic en Rafael Nadal, die in dezelfde helft van het schema zitten, hebben nog een extra dag voorbereiding.
Van de Zandschulp en Griekspoor zijn de enige twee Nederlandse mannen in het hoofdtoernooi. Arantxa Rus doet mee bij de vrouwen. Zij komt pas later in actie.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
23 uur geleden