Van de Zandschulp eenvoudig verder en treft mogelijk Djokovic
ASTANA (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich op het ATP-toernooi van Astana eenvoudig verzekerd van een plek in de tweede ronde. De beste tennisser van Nederland stond tegen Beibit Zjoekajev uit Kazachstan, met een wildcard toegelaten op het toernooi in eigen land, slechts twee games af: 6-1 6-1. De eenzijdige partij duurde een uur en 7 minuten.
Van de Zandschulp (26) brak de nummer 327 van de wereld direct in de openingsgame en haalde binnen een half uur de eerste set binnen. Nadat de Nederlander in de eerste game van de tweede set zelf werd gebroken, pakte hij zes games op een rij.
In de tweede ronde van het indoortoernooi wacht Van de Zandschulp mogelijk een duel met 21-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic, die in de openingsronde de Chileen Cristian Garin treft. Djokovic is als vierde geplaatst in de Kazachse hoofdstad. Nooit eerder speelde Van de Zandschulp tegen de voormalig nummer 1 van de wereld, nu de mondiale nummer 7. De Nederlander staat 34e op de wereldranglijst.
De Spanjaard Carlos Alcaraz is als eerste geplaatst in Astana. De winnaar van de US Open treft in de openingsronde de Belgische 'lucky loser' David Goffin.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
16 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
9 uur geleden