Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp eenvoudig verder en treft mogelijk Djokovic

Van de Zandschulp eenvoudig verder en treft mogelijk Djokovic

ASTANA (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich op het ATP-toernooi van Astana eenvoudig verzekerd van een plek in de tweede ronde. De beste tennisser van Nederland stond tegen Beibit Zjoekajev uit Kazachstan, met een wildcard toegelaten op het toernooi in eigen land, slechts twee games af: 6-1 6-1. De eenzijdige partij duurde een uur en 7 minuten.

Van de Zandschulp (26) brak de nummer 327 van de wereld direct in de openingsgame en haalde binnen een half uur de eerste set binnen. Nadat de Nederlander in de eerste game van de tweede set zelf werd gebroken, pakte hij zes games op een rij.

In de tweede ronde van het indoortoernooi wacht Van de Zandschulp mogelijk een duel met 21-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic, die in de openingsronde de Chileen Cristian Garin treft. Djokovic is als vierde geplaatst in de Kazachse hoofdstad. Nooit eerder speelde Van de Zandschulp tegen de voormalig nummer 1 van de wereld, nu de mondiale nummer 7. De Nederlander staat 34e op de wereldranglijst.

De Spanjaard Carlos Alcaraz is als eerste geplaatst in Astana. De winnaar van de US Open treft in de openingsronde de Belgische 'lucky loser' David Goffin.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner meldt zich af voor masterstoernooi Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.

6 uur geleden
Arensman mist 'een paar procentjes' ten opzichte van vorige Tour

ALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.

8 uur geleden
Basketballer James speelt 24e NBA-seizoen voor Philadelphia 76ers

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.

9 uur geleden
Verstappen vierde in tweede vrije training in Boedapest

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.

10 uur geleden
Pogačar boekt op Alpe d'Huez vijfde ritzege Tour de France

ALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.

11 uur geleden
Tweede tijd Verstappen in eerste vrije training GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).

14 uur geleden
Tourpeloton onderweg naar Alpe d'Huez in voorlaatste bergetappe

GAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.

14 uur geleden