Van de Zandschulp door in Indian Wells, Griekspoor uitgeschakeld
INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft met een soepele zege de tweede ronde bereikt op het masterstoernooi van Indian Wells. Tallon Griekspoor lukte dat niet, hij verloor in drie sets van Sam Querrey. Die 34-jarige Amerikaan had sinds afgelopen zomer geen partij meer gewonnen, maar kon in Californië na tien nederlagen op rij weer eens een overwinning vieren.
Van de Zandschulp versloeg de Amerikaanse qualifier Tennys Sandgren in ruim een uur met 6-4 6-2. De 26-jarige Nederlander stond geen enkele keer zijn servicebeurt af en wist Sandgren drie keer te breken. Van de Zandschulp, de nummer 47 van de wereld, bleef vorig jaar als qualifier in Indian Wells steken in de eerste ronde. Hij neemt het nu in de tweede ronde op tegen Felix Auger-Aliassime.
De 21-jarige Canadees, negende op de wereldranglijst, won vorige maand het ATP-toernooi van Rotterdam. Van de Zandschulp en Auger-Aliassime troffen elkaar eind vorig seizoen voor het eerst in de kwartfinales in Stockholm, toen won de Canadees in twee sets.
Griekspoor begon goed aan zijn partij tegen Querrey, de voormalig nummer 11 van de wereld die is afgezakt naar plek 114 op de ranglijst en met een wildcard meedoet in Indian Wells. De Noord-Hollander won de eerste set via de tiebreak met 7-6 (3), maar daarna ging het mis voor de nummer 54 van de wereld. Griekspoor kreeg geen grip op de service van Querrey en werd zelf drie keer gebroken (2-6 4-6). De Amerikaan boekte zijn eerste zege sinds Wimbledon vorig jaar.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.
49 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.
3 uur geledenEIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
22 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geleden