Van de Zandschulp door in Indian Wells, Griekspoor uitgeschakeld
INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft met een soepele zege de tweede ronde bereikt op het masterstoernooi van Indian Wells. Tallon Griekspoor lukte dat niet, hij verloor in drie sets van Sam Querrey. Die 34-jarige Amerikaan had sinds afgelopen zomer geen partij meer gewonnen, maar kon in Californië na tien nederlagen op rij weer eens een overwinning vieren.
Van de Zandschulp versloeg de Amerikaanse qualifier Tennys Sandgren in ruim een uur met 6-4 6-2. De 26-jarige Nederlander stond geen enkele keer zijn servicebeurt af en wist Sandgren drie keer te breken. Van de Zandschulp, de nummer 47 van de wereld, bleef vorig jaar als qualifier in Indian Wells steken in de eerste ronde. Hij neemt het nu in de tweede ronde op tegen Felix Auger-Aliassime.
De 21-jarige Canadees, negende op de wereldranglijst, won vorige maand het ATP-toernooi van Rotterdam. Van de Zandschulp en Auger-Aliassime troffen elkaar eind vorig seizoen voor het eerst in de kwartfinales in Stockholm, toen won de Canadees in twee sets.
Griekspoor begon goed aan zijn partij tegen Querrey, de voormalig nummer 11 van de wereld die is afgezakt naar plek 114 op de ranglijst en met een wildcard meedoet in Indian Wells. De Noord-Hollander won de eerste set via de tiebreak met 7-6 (3), maar daarna ging het mis voor de nummer 54 van de wereld. Griekspoor kreeg geen grip op de service van Querrey en werd zelf drie keer gebroken (2-6 4-6). De Amerikaan boekte zijn eerste zege sinds Wimbledon vorig jaar.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. De 20-jarige Italiaan scoorde met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Mexico-Stad de benodigde punten voor een onoverbrugbare voorsprong in de titelstrijd. Zijn rivalen George Russell en Lewis Hamilton kunnen hem in de resterende vier races van dit seizoen niet meer achterhalen.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad in de Formule 1 is na een oponthoud van ongeveer 40 minuten hervat. De race op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez lag lang stil na een harde crash van Valtteri Bottas.
9 uur geleden