Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp door in Indian Wells, Griekspoor uitgeschakeld

Van de Zandschulp door in Indian Wells, Griekspoor uitgeschakeld

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft met een soepele zege de tweede ronde bereikt op het masterstoernooi van Indian Wells. Tallon Griekspoor lukte dat niet, hij verloor in drie sets van Sam Querrey. Die 34-jarige Amerikaan had sinds afgelopen zomer geen partij meer gewonnen, maar kon in Californië na tien nederlagen op rij weer eens een overwinning vieren.

Van de Zandschulp versloeg de Amerikaanse qualifier Tennys Sandgren in ruim een uur met 6-4 6-2. De 26-jarige Nederlander stond geen enkele keer zijn servicebeurt af en wist Sandgren drie keer te breken. Van de Zandschulp, de nummer 47 van de wereld, bleef vorig jaar als qualifier in Indian Wells steken in de eerste ronde. Hij neemt het nu in de tweede ronde op tegen Felix Auger-Aliassime.

De 21-jarige Canadees, negende op de wereldranglijst, won vorige maand het ATP-toernooi van Rotterdam. Van de Zandschulp en Auger-Aliassime troffen elkaar eind vorig seizoen voor het eerst in de kwartfinales in Stockholm, toen won de Canadees in twee sets.

Griekspoor begon goed aan zijn partij tegen Querrey, de voormalig nummer 11 van de wereld die is afgezakt naar plek 114 op de ranglijst en met een wildcard meedoet in Indian Wells. De Noord-Hollander won de eerste set via de tiebreak met 7-6 (3), maar daarna ging het mis voor de nummer 54 van de wereld. Griekspoor kreeg geen grip op de service van Querrey en werd zelf drie keer gebroken (2-6 4-6). De Amerikaan boekte zijn eerste zege sinds Wimbledon vorig jaar.

Meer uit Sport

Steenbergen pakt Europese titel op 100 vrij, Van Wijk tweede

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft de Europese titel veroverd op de 100 meter vrije slag. De 26-jarige Friezin was in de finale van het koningsnummer in het Olympic Aquatic Centre van Parijs met 51,90 duidelijk sneller dan de concurrentie. Milou van Wijk werd tweede in 52,71, het brons was voor de Italiaanse Sara Curtis (52,72).

24 minuten geleden
Broeders-Bol slaagt voor proef 'duwen en trekken' op 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol vond haar eerste 800 meter op een EK atletiek "leuk en spannend". De Nederlandse topatlete was blij met de winst in haar heat op de EK in Birmingham en sprak na afloop vooral over het duwen en trekken. "Ik hoorde achter me schreeuwen en ik voelde iemand twee keer op mijn voeten staan, maar ik wist dat dit kon gebeuren. Het hoort bij deze afstand", zei de Amersfoortse kort na haar race in het Alexander Stadium.

4 uur geleden
Broeders-Bol soepel naar halve finales bij EK-debuut op 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft een veelbelovende start gemaakt op de 800 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete won redelijk eenvoudig haar heat en plaatste zich voor de halve finales op donderdag. Ze liep een relatief bescheiden tijd van 1.59,96.

5 uur geleden
Hordeloper Van der Schaaf door naar halve finales op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Atleet Liam van der Schaaf heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 110 meter horden op de EK in Birmingham. Hij liep in de series een tijd van 13,70 seconden en daarmee zat hij bij de twaalf snelsten die een ticket naar de halve finales op woensdag verdienden.

6 uur geleden
Van Klinken: tweede keer zilver bij kogelstoten fenomenaal knap

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.

17 uur geleden
Schilder wint goud, maar denkt dat ze nog steeds de slechtste is

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.

19 uur geleden
Weer brons voor gemengde estafetteploeg op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.

20 uur geleden