Van de Zandschulp door in Indian Wells, Griekspoor uitgeschakeld
INDIAN WELLS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft met een soepele zege de tweede ronde bereikt op het masterstoernooi van Indian Wells. Tallon Griekspoor lukte dat niet, hij verloor in drie sets van Sam Querrey. Die 34-jarige Amerikaan had sinds afgelopen zomer geen partij meer gewonnen, maar kon in Californië na tien nederlagen op rij weer eens een overwinning vieren.
Van de Zandschulp versloeg de Amerikaanse qualifier Tennys Sandgren in ruim een uur met 6-4 6-2. De 26-jarige Nederlander stond geen enkele keer zijn servicebeurt af en wist Sandgren drie keer te breken. Van de Zandschulp, de nummer 47 van de wereld, bleef vorig jaar als qualifier in Indian Wells steken in de eerste ronde. Hij neemt het nu in de tweede ronde op tegen Felix Auger-Aliassime.
De 21-jarige Canadees, negende op de wereldranglijst, won vorige maand het ATP-toernooi van Rotterdam. Van de Zandschulp en Auger-Aliassime troffen elkaar eind vorig seizoen voor het eerst in de kwartfinales in Stockholm, toen won de Canadees in twee sets.
Griekspoor begon goed aan zijn partij tegen Querrey, de voormalig nummer 11 van de wereld die is afgezakt naar plek 114 op de ranglijst en met een wildcard meedoet in Indian Wells. De Noord-Hollander won de eerste set via de tiebreak met 7-6 (3), maar daarna ging het mis voor de nummer 54 van de wereld. Griekspoor kreeg geen grip op de service van Querrey en werd zelf drie keer gebroken (2-6 4-6). De Amerikaan boekte zijn eerste zege sinds Wimbledon vorig jaar.
Meer uit Sport
VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
3 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
7 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
22 uur geleden