Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp doet met wildcard mee aan grastoernooi Rosmalen

Van de Zandschulp doet met wildcard mee aan grastoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp doet komende maand voor de tweede keer mee aan het grastoernooi van Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de tweede tennisser van Nederland een wildcard gegeven. De nummer 100 van de wereld bereidt zich op de grasbanen van het Autotron voor op Wimbledon, waar hij waarschijnlijk eerst de kwalificaties moet doorlopen.

"Ik kijk uit richting de start van het grasseizoen in eigen land", reageert Van de Zandschulp (28), die in 2022 in de eerste ronde strandde in Rosmalen. Hij voegt zich voor de komende editie bij onder anderen titelverdediger Tallon Griekspoor en nummer 5 van de wereld Daniil Medvedev. Ook top 20-spelers Alex de Minaur, Tommy Paul en Ugo Humbert hebben hun deelname al toegezegd.

Michaëlla Krajicek heeft een wildcard gekregen voor het kwalificatietoernooi. De inmiddels 35-jarige winnares van 2006 werkt sinds begin dit jaar aan een comeback.

Het gecombineerde toernooi duurt van zaterdag 8 tot en met zondag 16 juni, de kwalificaties zijn in het weekend van 8 en 9 juni.

Meer uit Sport

Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

49 minuten geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

59 minuten geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

1 uur geleden
Pijnlijke uitschakeling Lamens in eerste ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.

2 uur geleden
Zverev bereikt na haperende start tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.

6 uur geleden
Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

16 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

18 uur geleden