Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp doet met wildcard mee aan grastoernooi Rosmalen

Van de Zandschulp doet met wildcard mee aan grastoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp doet komende maand voor de tweede keer mee aan het grastoernooi van Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de tweede tennisser van Nederland een wildcard gegeven. De nummer 100 van de wereld bereidt zich op de grasbanen van het Autotron voor op Wimbledon, waar hij waarschijnlijk eerst de kwalificaties moet doorlopen.

"Ik kijk uit richting de start van het grasseizoen in eigen land", reageert Van de Zandschulp (28), die in 2022 in de eerste ronde strandde in Rosmalen. Hij voegt zich voor de komende editie bij onder anderen titelverdediger Tallon Griekspoor en nummer 5 van de wereld Daniil Medvedev. Ook top 20-spelers Alex de Minaur, Tommy Paul en Ugo Humbert hebben hun deelname al toegezegd.

Michaëlla Krajicek heeft een wildcard gekregen voor het kwalificatietoernooi. De inmiddels 35-jarige winnares van 2006 werkt sinds begin dit jaar aan een comeback.

Het gecombineerde toernooi duurt van zaterdag 8 tot en met zondag 16 juni, de kwalificaties zijn in het weekend van 8 en 9 juni.

Meer uit Sport

Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

5 minuten geleden
Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

44 minuten geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

1 uur geleden
Verstappen kijkt na moeizame start uit naar geliefde GP van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.

4 uur geleden
Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

23 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

1 dag geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

1 dag geleden