Van de Zandschulp doet mee in Miami, Griekspoor definitief niet
MIAMI (ANP) - Botic van de Zandschulp doet volgende week mee aan het masterstoernooi van Miami. De beste tennisser van Nederland liep vorige week op Indian Wells een enkelblessure op, maar die weerhoudt hem er niet van de zogenoemde 'Sunshine Double' te voltooien.
"Met zijn enkel gaat het steeds beter en de verwachting is dat hij gewoon in Miami gaat spelen. Woensdag vliegt hij die kant op", zei het management van de nummer 33 van de wereld.
Van de Zandschulp (27) gaf vrijdag in Indian Wells op tegen de Belarus Ilja Ivasjka. De Nederlander verzwikte zijn enkel aan het net en kon niet meer vrij bewegen. Een dag na die wedstrijd kwam hij wel in actie in het dubbelspel.
Geplaatste status
Het toernooi van Miami begint zondag, maar omdat Van de Zandschulp een geplaatste status heeft komt hij pas later in de week in actie.
Tallon Griekspoor reist definitief niet af naar Miami. De nummer 2 van Nederland had voor Indian Wells al besloten na dat toernooi huiswaarts te keren, maar hij hield nog een kleine slag om de arm. Griekspoor laat het toernooi schieten om zich eerder voor te kunnen bereiden op het gravelseizoen. Bovendien wil hij zijn lichaam wat rust geven vanwege een aantal fysieke ongemakken.
Gravelseizoen
"Wij vliegen nu terug naar Europa om het gravelseizoen goed voor te bereiden. In principe gaan we op Mallorca trainen, maar dat moeten we nog afstemmen. Nu eerst een paar dagen rust, maar niet te lang, want er moet weer hard gewerkt worden", aldus coach Kristof Vliegen.
De 26-jarige Griekspoor verloor dinsdag in de derde ronde van Indian Wells van de Spanjaard Carlos Alcaraz.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
7 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
7 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
12 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
14 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
15 uur geleden