Van de Zandschulp breekt al na paar maanden met coach Örtegren
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft al na een paar maanden de samenwerking met de Zweedse coach Johan Örtegren beëindigd. De nummer 86 van de wereld werkte pas sinds begin december samen met de Scandinaviër. De breuk ontstond al voor het gravelseizoen.
Örtegren was de opvolger van coach Sven Groeneveld, met wie Van de Zandschulp ook maar een paar maanden samenwerkte. De Veenendaler hoopte samen met de Zweed een langdurige werkrelatie op te bouwen, die had moeten leiden tot een terugkeer naar de top 50.
"Ik ben erg enthousiast over deze nieuwe uitdaging en om deel uit te maken van 'Team Botic'. Hij heeft een interessant spel en kan op veel verschillende manieren punten winnen. Ik geloof echt in zijn potentieel als toptennisser en ik kijk er erg naar uit om deze samenwerking aan te gaan", liet de voormalig coach van Grigor Dimitrov eind vorig jaar nog optekenen.
De 28-jarige Van de Zandschulp kent vooralsnog een teleurstellend seizoen. Op de tien toernooien die hij speelde, boekte hij maar vijf zeges. De Nederlander komt volgende week in actie op het ATP-toernooi van München, waar hij vorig jaar en in 2022 de finale haalde. Hij liet een jaar geleden in de eindstrijd matchpoints onbenut tegen de Deen Holger Rune.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo als derde geëindigd. De regerend wereldkampioen moest de zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren, maar beperkte de schade na een start vanuit de pitsstraat. Mercedes-coureur Kimi Antonelli werd tweede.
6 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.
9 uur geleden