
Van de Zandschulp breekt al na paar maanden met coach Örtegren
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft al na een paar maanden de samenwerking met de Zweedse coach Johan Örtegren beëindigd. De nummer 86 van de wereld werkte pas sinds begin december samen met de Scandinaviër. De breuk ontstond al voor het gravelseizoen.
Örtegren was de opvolger van coach Sven Groeneveld, met wie Van de Zandschulp ook maar een paar maanden samenwerkte. De Veenendaler hoopte samen met de Zweed een langdurige werkrelatie op te bouwen, die had moeten leiden tot een terugkeer naar de top 50.
"Ik ben erg enthousiast over deze nieuwe uitdaging en om deel uit te maken van 'Team Botic'. Hij heeft een interessant spel en kan op veel verschillende manieren punten winnen. Ik geloof echt in zijn potentieel als toptennisser en ik kijk er erg naar uit om deze samenwerking aan te gaan", liet de voormalig coach van Grigor Dimitrov eind vorig jaar nog optekenen.
De 28-jarige Van de Zandschulp kent vooralsnog een teleurstellend seizoen. Op de tien toernooien die hij speelde, boekte hij maar vijf zeges. De Nederlander komt volgende week in actie op het ATP-toernooi van München, waar hij vorig jaar en in 2022 de finale haalde. Hij liet een jaar geleden in de eindstrijd matchpoints onbenut tegen de Deen Holger Rune.
Meer uit Sport
SCHWARZSEE (ANP) - Vincenzo Albanese heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaan van EF Education - EasyPost was de snelste in een lange sprint aan het einde van een rit over 177 kilometer van Aarau naar Schwarzsee.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Suzan Lamens is bij het WTA-tennistoernooi van Nottingham direct uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlandse ging in de eerste ronde in drie sets onderuit tegen de als vijfde geplaatste Canadese Leylah Fernandez. Het werd 3-6 6-4 5-7.
9 uur geledenSANDNES (ANP) - De vader van de Noorse toploper Jakob Ingebrigtsen is vrijgesproken van mishandeling van de meervoudig wereld- en olympisch kampioen. Toch ontloopt de 59-jarige Gjert Ingebrigtsen geen straf, want de rechtbank veroordeelde hem wel tot een voorwaardelijke celstraf van vijftien dagen voor geweld tegen zijn dochter Ingrid.
11 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft de Grote Prijs van Canada uitgereden met schade aan zijn Ferrari. Het gat in de vloer van zijn auto was het gevolg van een aanrijding met een bosmarmot vroeg in de race op het circuit van Montreal, meldde de Italiaanse renstal na onderzoek. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde als zesde.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Een protest van Formule 1-renstal Red Bull tegen George Russell, de winnaar van de Grote Prijs van Canada, is afgewezen. Meer dan vijf uur na afloop van de race in Montreal oordeelden de stewards dat de Brit van Mercedes niets verkeerd had gedaan.
16 uur geledenOAKMONT (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer J.J. Spaun heeft het 125e US Open op zijn naam geschreven. De 34-jarige Spaun tekende op de doorweekte golfbaan van Oakmont (Pennsylvania) voor zijn eerste overwinning in een major na een sensationele putt voor birdie op de laatste hole; hij tikte de bal over een afstand van 20 meter in het gaatje.
16 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen vond de tweede plaats bij de Grote Prijs van Canada het maximaal haalbare. De wereldkampioen in de Formule 1 moest de zege laten aan George Russell in de Mercedes. "We reden een aanvallende en een verdedigende race. Dat is gelukt en dit was voor ons het maximaal haalbare", zei de Red Bull-coureur in het flashinterview na de finish.
1 dag geleden