Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp boekt eerste grandslamzege van 2024

Van de Zandschulp boekt eerste grandslamzege van 2024

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor het eerst dit jaar een overwinning geboekt op een grand slam. De nummer 2 van Nederland bereikte de tweede ronde van Wimbledon door de Brit Liam Broady te verslaan met 6-2 4-6 6-3 6-2.

Na 2 uur en 28 minuten benutte Van de Zandschulp zijn tweede wedstrijdpunt met een sterke service. Op zijn eerste matchpoint sloeg hij nog een dubbele fout.

Op baan 12 van Wimbledon kende Van de Zandschulp een zeer overtuigende start en hij liep meteen uit naar 4-0. Na een half uur had hij de eerste set al binnen.

Onnodige fouten Broady

In de tweede set maakte de Nederlander halverwege nog een break ongedaan, maar bij 4-4 leverde hij opnieuw zijn servicegame in. Het betekende de laatste keer in de wedstrijd dat Van de Zandschulp zijn opslag verloor. In het restant domineerde hij de slagenwisselingen met zijn harde forehand en profiteerde hij van de onnodige fouten van de Brit.

Broady had de afgelopen twee edities nog de derde ronde gehaald in Londen. De publiekslieveling kwam door blessureleed de afgelopen maanden amper in actie.

Grastoernooi van Rosmalen

Van de Zandschulp (28) verloor begin dit jaar in de eerste ronde van de Australian Open en bleef ook op Roland Garros in de openingsronde steken. Na zijn nederlaag op Roland Garros gaf de Veenendaler te kennen dat hij minder plezier had in de sport en opzag tegen het spelen van wedstrijden.

In aanloop naar Wimbledon nam Van de Zandschulp, de nummer 97 van de wereld, wat afstand en hij kwam de afgelopen weken niet in actie. Half juni bleef hij in Rosmalen nog in de eerste ronde steken.

Komende tegenstander

Van de Zandschulp neemt het in de tweede ronde op tegen de Fransman Ugo Humbert, de nummer 16 van de plaatsingslijst.

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

1 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

3 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italiƫ voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

3 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiƫr Jai Hindley.

5 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

7 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

7 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

9 uur geleden