Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp boekt eerste grandslamzege van 2024

Van de Zandschulp boekt eerste grandslamzege van 2024

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor het eerst dit jaar een overwinning geboekt op een grand slam. De nummer 2 van Nederland bereikte de tweede ronde van Wimbledon door de Brit Liam Broady te verslaan met 6-2 4-6 6-3 6-2.

Na 2 uur en 28 minuten benutte Van de Zandschulp zijn tweede wedstrijdpunt met een sterke service. Op zijn eerste matchpoint sloeg hij nog een dubbele fout.

Op baan 12 van Wimbledon kende Van de Zandschulp een zeer overtuigende start en hij liep meteen uit naar 4-0. Na een half uur had hij de eerste set al binnen.

Onnodige fouten Broady

In de tweede set maakte de Nederlander halverwege nog een break ongedaan, maar bij 4-4 leverde hij opnieuw zijn servicegame in. Het betekende de laatste keer in de wedstrijd dat Van de Zandschulp zijn opslag verloor. In het restant domineerde hij de slagenwisselingen met zijn harde forehand en profiteerde hij van de onnodige fouten van de Brit.

Broady had de afgelopen twee edities nog de derde ronde gehaald in Londen. De publiekslieveling kwam door blessureleed de afgelopen maanden amper in actie.

Grastoernooi van Rosmalen

Van de Zandschulp (28) verloor begin dit jaar in de eerste ronde van de Australian Open en bleef ook op Roland Garros in de openingsronde steken. Na zijn nederlaag op Roland Garros gaf de Veenendaler te kennen dat hij minder plezier had in de sport en opzag tegen het spelen van wedstrijden.

In aanloop naar Wimbledon nam Van de Zandschulp, de nummer 97 van de wereld, wat afstand en hij kwam de afgelopen weken niet in actie. Half juni bleef hij in Rosmalen nog in de eerste ronde steken.

Komende tegenstander

Van de Zandschulp neemt het in de tweede ronde op tegen de Fransman Ugo Humbert, de nummer 16 van de plaatsingslijst.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

49 minuten geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

4 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

5 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

6 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

7 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

9 uur geleden