Van de Zandschulp boekt eerste grandslamzege van 2024
LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor het eerst dit jaar een overwinning geboekt op een grand slam. De nummer 2 van Nederland bereikte de tweede ronde van Wimbledon door de Brit Liam Broady te verslaan met 6-2 4-6 6-3 6-2.
Na 2 uur en 28 minuten benutte Van de Zandschulp zijn tweede wedstrijdpunt met een sterke service. Op zijn eerste matchpoint sloeg hij nog een dubbele fout.
Op baan 12 van Wimbledon kende Van de Zandschulp een zeer overtuigende start en hij liep meteen uit naar 4-0. Na een half uur had hij de eerste set al binnen.
Onnodige fouten Broady
In de tweede set maakte de Nederlander halverwege nog een break ongedaan, maar bij 4-4 leverde hij opnieuw zijn servicegame in. Het betekende de laatste keer in de wedstrijd dat Van de Zandschulp zijn opslag verloor. In het restant domineerde hij de slagenwisselingen met zijn harde forehand en profiteerde hij van de onnodige fouten van de Brit.
Broady had de afgelopen twee edities nog de derde ronde gehaald in Londen. De publiekslieveling kwam door blessureleed de afgelopen maanden amper in actie.
Grastoernooi van Rosmalen
Van de Zandschulp (28) verloor begin dit jaar in de eerste ronde van de Australian Open en bleef ook op Roland Garros in de openingsronde steken. Na zijn nederlaag op Roland Garros gaf de Veenendaler te kennen dat hij minder plezier had in de sport en opzag tegen het spelen van wedstrijden.
In aanloop naar Wimbledon nam Van de Zandschulp, de nummer 97 van de wereld, wat afstand en hij kwam de afgelopen weken niet in actie. Half juni bleef hij in Rosmalen nog in de eerste ronde steken.
Komende tegenstander
Van de Zandschulp neemt het in de tweede ronde op tegen de Fransman Ugo Humbert, de nummer 16 van de plaatsingslijst.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden