Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp bewijst zich met 'mooiste zege uit loopbaan'

Van de Zandschulp bewijst zich met 'mooiste zege uit loopbaan'

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp (25) denkt dat hij met zijn eerste zege op een grandslamtoernooi heeft bewezen dat hij zowel fysiek als mentaal flinke progressie heeft geboekt. De Nederlandse debutant verraste in de eerste ronde van Roland Garros de Pool Hubert Hurkacz, na een achterstand van 2-0 in sets. Het werd 6-7 (5) 6-7 (4) 6-2 6-2 6-4.

"Dit is de belangrijkste overwinning uit mijn loopbaan", zei Van de Zandschulp rond middernacht. "Het is echt een boost voor je zelfvertrouwen als je terugkomt na een achterstand van 2-0 in sets. Ik heb laten zien dat ik met jongens van dit niveau mee kan. Na de winst van drie kwalificatiewedstrijden had ik al het nodige vertrouwen."

Hurkacz is de nummer 20 van de wereld en hij schreef dit jaar al het masterstoernooi van Miami op zijn naam. "Ik heb nu het vertrouwen dat als ik goed speel ik dit soort jongens kan verslaan. Zeker als ik goed speel en zij wat minder en het bijvoorbeeld tot 4-4 gelijk op gaat."

Tiebreaks

De eerste twee sets werden via een tiebreak gewonnen door Hurkacz, maar daarna kantelde het duel. "De eerste twee sets zaten erg dicht bij elkaar. Hij serveerde erg sterk en kreeg meer gratis punten, maar ik vond mezelf beter in de rally, al had ik soms bijna het gevoel dat ik aan het 'pielen' was. Gelukkig ging hij na de tweede set wat minder serveren", aldus de nummer 154 van de wereld.

"Op de Australian Open heb ik begin dit jaar al wel een best-of-five-wedstrijd gespeeld en die wedstrijd liep toen snel bij me weg. Maar ik heb ervan geleerd en wist dat ik de wedstrijd na het verlies van de eerste twee sets nog kon omdraaien."

Eerste vijfsetter

Van de Zandschulp speelde pas de eerste vijfsetter uit zijn loopbaan en fysiek en mentaal hield hij zich goed staande. "Fysiek ben ik een stuk beter geworden en ook mentaal probeer ik stappen te maken. Deze week gaat het erg goed en mijn nieuwe coach Peter Lucassen helpt me ook daarin." Lucassen, in dienst van tennisbond KNLTB, nam onlangs de rol over van Dennis Schenk en hij gaat Van de Zandschulp ook de komende maanden bijstaan.

Pas woensdag hoeft Van de Zandschulp weer in actie te komen. Dan is de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina zijn tegenstander. "Ik denk dat er nog meer in het vat zit", aldus Van de Zandschulp, die al 84.000 aan prijzengeld heeft verdiend. "Ik wist het eigenlijk niet, maar toevallig vertelde mijn trainer het net."

Van de Zandschulp is de eerste Nederlandse man sinds 2017 die de tweede ronde weet te bereiken op Roland Garros.

Meer uit Sport

Pedersen sprint naar zege in eerste rit Giro en grijpt roze trui

TIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.

52 minuten geleden
Wielrenster Vos behaalt tweede etappezege in Vuelta Femenina

BALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.

3 uur geleden
Griekspoor in Foro Italico kansloos ten onder tegen Fils

ROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.

5 uur geleden
Handballers op weg naar EK na ruime zege op Oekraïne

MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.

20 uur geleden
Vollering draagt zege op aan alle mensen met mentale problemen

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.

23 uur geleden
Vollering wint bergrit en pakt leiderstrui in Ronde van Spanje

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.

1 dag geleden
Opening Spelen Los Angeles 2028 in historisch Coliseum

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.

1 dag geleden