Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp bereikt voor het eerst dit jaar tweede ronde

Van de Zandschulp bereikt voor het eerst dit jaar tweede ronde

DOHA (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft in Doha voor het eerst dit jaar de tweede ronde van een ATP-toernooi bereikt. De nummer 87 van de wereld versloeg in de hoofdstad van Qatar de Jordaniër Abedallah Shelbayh met 7-5 6-3.

De 29-jarige Van de Zandschulp verloor in 2025 op de Australian Open en op de toernooien van Montpellier, Rotterdam en Marseille in de eerste ronde. Hij had zich in Doha via de kwalificaties geplaatst voor het hoofdschema.

Van de Zandschulp nam tegen Shelbayh snel een 3-0-voorsprong, maar maakte het zichzelf halverwege de eerste set moeilijk. Hij verloor met slordig spel twee keer zijn opslag en zette daar maar één break tegenover. Met een derde break op 6-5 pakte hij alsnog de set.

De Minaur

De Nederlander nam ook in de tweede set meteen een 3-0-voorsprong en dit keer liet hij de mondiale nummer 267 uit Jordanië niet meer terugkomen. Hij haalde eenvoudig zijn eigen servicegames binnen en benutte na ruim anderhalf uur zijn eerste matchpoint.

Van de Zandschulp treft in de tweede ronde de als tweede geplaatste Alex de Minaur uit Australië. De Minaur, de verliezend finalist van het ABN AMRO Open in Rotterdam, schakelde de Nederlander vorige maand uit op de Australian Open. Hij won in Doha in de eerste ronde met 6-1 7-5 van de Rus Roman Safioellin.

Meer uit Sport

Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

2 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

2 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

6 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

10 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

15 uur geleden
Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

1 dag geleden