Van de Zandschulp bereikt tweede ronde tennistoernooi Basel
BASEL (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde bereikt van het ATP-toernooi van Basel. De 28-jarige tennisser versloeg in de eerste ronde de Spanjaard Roberto Bautista Agut in drie sets: 7-5 6-7 (3) 6-2.
Van de Zandschulp neemt het in de tweede ronde op tegen de winnaar van de partij tussen de als zesde geplaatste Canadees Félix Auger-Aliassime en de Zwitser Leandro Riedi.
Van de Zandschulp, de nummer 65 van de wereldranglijst, had via de kwalificaties de eerste ronde van het toernooi in Zwitserland bereikt. Tegen Bautista Agut, de nummer 48 van de ranking, ging het even gelijk op, maar door een matige servicegame liep de Spanjaard uit naar 3-1. Van de Zandschulp brak echter meteen terug en met een tweede break kwam hij zelfs op 5-3. Een game later kon hij serveren voor de set, maar gaf het uit handen. Bautista Agut kwam terug tot 5-5, maar verspeelde ook opnieuw zijn opslag. De tweede kans greep Van de Zandschulp wel: 7-5.
Marge
Ook in de tweede set kwam Van de Zandschulp een break achter. En ook deze keer werkte hij die achterstand meteen weer weg, vooral met sterk verdedigend spel en goed voetenwerk. Op 5-4 kreeg hij na een dubbele fout een setpoint tegen, maar dat werkte hij weg. In de tiebreak was de 35-jarige Spanjaard echter sterker.
In de derde set herpakte Van de Zandschulp zich. Hij won zijn eigen opslagbeurten en op 3-2 brak hij de service van Bautista Agut door 4 punten op rij te maken. Die marge liet de tennisser zich daarna niet meer afnemen. Op 5-2 benutte hij na ruim 3 uur zijn eerste matchpoint.
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
12 minuten geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
33 minuten geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
2 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
2 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
4 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
6 uur geleden