Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp bereikt tweede ronde tennistoernooi Basel

Van de Zandschulp bereikt tweede ronde tennistoernooi Basel

BASEL (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde bereikt van het ATP-toernooi van Basel. De 28-jarige tennisser versloeg in de eerste ronde de Spanjaard Roberto Bautista Agut in drie sets: 7-5 6-7 (3) 6-2.

Van de Zandschulp neemt het in de tweede ronde op tegen de winnaar van de partij tussen de als zesde geplaatste Canadees Félix Auger-Aliassime en de Zwitser Leandro Riedi.

Van de Zandschulp, de nummer 65 van de wereldranglijst, had via de kwalificaties de eerste ronde van het toernooi in Zwitserland bereikt. Tegen Bautista Agut, de nummer 48 van de ranking, ging het even gelijk op, maar door een matige servicegame liep de Spanjaard uit naar 3-1. Van de Zandschulp brak echter meteen terug en met een tweede break kwam hij zelfs op 5-3. Een game later kon hij serveren voor de set, maar gaf het uit handen. Bautista Agut kwam terug tot 5-5, maar verspeelde ook opnieuw zijn opslag. De tweede kans greep Van de Zandschulp wel: 7-5.

Marge

Ook in de tweede set kwam Van de Zandschulp een break achter. En ook deze keer werkte hij die achterstand meteen weer weg, vooral met sterk verdedigend spel en goed voetenwerk. Op 5-4 kreeg hij na een dubbele fout een setpoint tegen, maar dat werkte hij weg. In de tiebreak was de 35-jarige Spanjaard echter sterker.

In de derde set herpakte Van de Zandschulp zich. Hij won zijn eigen opslagbeurten en op 3-2 brak hij de service van Bautista Agut door 4 punten op rij te maken. Die marge liet de tennisser zich daarna niet meer afnemen. Op 5-2 benutte hij na ruim 3 uur zijn eerste matchpoint.

Meer uit Sport

Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

47 minuten geleden
Teambazen: Verstappen voor vijfde keer op rij beste F1-coureur

LONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.

2 uur geleden
Komende editie marathon van Amsterdam binnen een week uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.

4 uur geleden
Van Gerwen via Duitser Merk naar achtste finales WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.

15 uur geleden
Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

17 uur geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

17 uur geleden
Van Belle wint goud op puntenkoers op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.

17 uur geleden