Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp bereikt tweede ronde tennistoernooi Basel

Van de Zandschulp bereikt tweede ronde tennistoernooi Basel

BASEL (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde bereikt van het ATP-toernooi van Basel. De 28-jarige tennisser versloeg in de eerste ronde de Spanjaard Roberto Bautista Agut in drie sets: 7-5 6-7 (3) 6-2.

Van de Zandschulp neemt het in de tweede ronde op tegen de winnaar van de partij tussen de als zesde geplaatste Canadees Félix Auger-Aliassime en de Zwitser Leandro Riedi.

Van de Zandschulp, de nummer 65 van de wereldranglijst, had via de kwalificaties de eerste ronde van het toernooi in Zwitserland bereikt. Tegen Bautista Agut, de nummer 48 van de ranking, ging het even gelijk op, maar door een matige servicegame liep de Spanjaard uit naar 3-1. Van de Zandschulp brak echter meteen terug en met een tweede break kwam hij zelfs op 5-3. Een game later kon hij serveren voor de set, maar gaf het uit handen. Bautista Agut kwam terug tot 5-5, maar verspeelde ook opnieuw zijn opslag. De tweede kans greep Van de Zandschulp wel: 7-5.

Marge

Ook in de tweede set kwam Van de Zandschulp een break achter. En ook deze keer werkte hij die achterstand meteen weer weg, vooral met sterk verdedigend spel en goed voetenwerk. Op 5-4 kreeg hij na een dubbele fout een setpoint tegen, maar dat werkte hij weg. In de tiebreak was de 35-jarige Spanjaard echter sterker.

In de derde set herpakte Van de Zandschulp zich. Hij won zijn eigen opslagbeurten en op 3-2 brak hij de service van Bautista Agut door 4 punten op rij te maken. Die marge liet de tennisser zich daarna niet meer afnemen. Op 5-2 benutte hij na ruim 3 uur zijn eerste matchpoint.

Meer uit Sport

Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

14 uur geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

15 uur geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

17 uur geleden
FIA: Formule 1-auto's vielen stil door fout in software

SEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.

18 uur geleden
Verstappen voorbij Prost met Formule 1-zege in elfde jaar op rij

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.

19 uur geleden
Gersjes strandt in achtste finales op openingsdag WK judo

BAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.

20 uur geleden
Verstappen spreekt van "heerlijke zege" na "hectische race"

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.

20 uur geleden