Van de Zandschulp bereikt in leeg Ahoy overtuigend tweede ronde
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich met overtuiging geplaatst voor de tweede ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament. De beste tennisser van Nederland was in een leeg Ahoy veel te sterk voor de Spanjaard Bernabé Zapata Miralles: 6-1 6-2.
Van de Zandschulp (26) had slechts 65 minuten nodig om de nummer 129 van de wereld te verslaan. Hij maakte het kort voor middernacht af op zijn eerste wedstrijdpunt.
De partij werd gespeeld voor lege tribunes in Ahoy. Wegens de geldende coronamaatregelen en een 'sluitingstijd' van 22.00 uur moesten de toeschouwers het sportpalies na de eerste avondwedstrijd verlaten.
Het is de eerste keer dat Van de Zandschulp, de mondiale nummer 50, zich in Rotterdam weet te plaatsen voor de tweede ronde. Vorig jaar verloor hij bij zijn debuut van de Kroaat Borna Coric.
In de tweede ronde neemt Van de Zandschulp het donderdag op tegen de Tsjechische qualifier Jiri Lehecka, die eerder op de dag de als vijfde geplaatste Canadees Denis Shapovalov verraste.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest is er niet in geslaagd zich op het olympische kwalificatietoernooi (OKT) op de 5000 meter te plaatsen voor de Spelen van Milaan. De 30-jarige schaatser van Reggeborgh kwam tot een tijd van 6.26,27 en stond na vijf van de negen ritten op de zesde plaats.
20 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.
28 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam hoopt dat ze in aanmerking komt voor een aanwijsplek op de 1000 meter voor de Olympische Spelen van Milaan. De 26-jarige schaatsster kwam in haar rit op het olympisch kwalificatietoernooi in de tweede bocht ten val. "Ik weet niet wat er precies gebeurde, ik gleed gewoon weg", zei een geëmotioneerde Leerdam na afloop over haar val.
31 minuten geledenGAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel is deze winter voorlopig onverslaanbaar in veldritten. De wereldkampioen won ook bij zijn vijfde optreden in de modder, in de wereldbekercross van het Belgische Gavere. Het was zijn vierde zege in de voornaamste competitie, waarvan hij de eerste drie wedstrijden had laten schieten.
34 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen ten val gekomen op de 1000 meter. De 26-jarige Zuid-Hollandse ging in haar rit tegen Angel Daleman in de tweede bocht onderuit.
1 uur geledenGAVERE (ANP) - Lucinda Brand heeft opnieuw een wedstrijd uit het veldrijden aan haar erelijst toegevoegd. De Nederlandse was in koude omstandigheden in het Belgische Gavere de beste in de zevende ontmoeting in de wereldbeker van dit seizoen.
2 uur geleden