Van de Zandschulp begint tegen Struff op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp begint op de Australian Open tegen de Duitser Jan-Lennard Struff, zo bleek uit de loting die donderdag werd gehouden. Struff is de nummer 50 van de wereld. Tallon Griekspoor treft de Italiaan Fabio Fognini, die 36e staat op de wereldranglijst. De loting begon een uur later vanwege de onduidelijkheid over de deelname van de Serviër Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld werd uiteindelijk gekoppeld aan zijn landgenoot Miomir Kecmanovic.
Van de Zandschulp, zes plaatsen lager gerangschikt dan de 31-jarige Struff, treft een tegenstander die reeds zeven keer deelnam aan de Australian Open maar pas eenmaal de tweede ronde bereikte. De 26-jarige Nederlander had vorig jaar nog de kwalificaties nodig om het hoofdtoernooi te bereiken en strandde daarna in de eerste ronde tegen het Spaanse talent Carlos Alcaraz. Van de Zandschulp speelde niet eerder tegen Struff. Bij winst treft hij in de tweede ronde een Franse opponent: Ugo Humbert of Richard Gasquet.
Griekspoor, die nog kampt met een teenblessure, stond in 2020 al eens in het hoofdtoernooi. Daarin was de Amerikaan Taylor Frits in de eerste ronde te sterk voor de nu 25-jarige Nederlander. Met de 34-jarige Fognini treft hij een ervaren Italiaan, die negen toernooizeges achter zijn naam heeft staan. Fognini neemt voor de vijftiende keer deel aan de Australian Open. Daarin bereikte hij vorig jaar voor de vierde keer de vierde ronde. Bij winst treft Griekspoor de winnaar van de partij tussen de Spanjaard Pablo Carreño Busta en een nog onbekende qualifier. Griekspoor is de nummer 62 van de wereld. Jesper de Jong is doorgedrongen tot de laatste ronde van het kwalificatietoernooi.
Arantxa Rus
In het vrouwentoernooi staat vooralsnog één Nederlandse deelneemster. Arantxa Rus neemt het in de eerste ronde op tegen de Sloveense Tamara Zidansek, de nummer 31 van de wereld en de afgelopen jaren met regelmaat haar dubbelpartner. Voor de 31-jarige Rus is het de zesde deelname aan de Australian Open, waar ze twee keer de tweede ronde bereikte. Zidansek (24) nam drie keer eerder deel, ook met het bereiken van de tweede ronde als beste resultaat. Ze is de nummer 29 van de plaatsingslijst.
Bij winst wacht Rus een ongeplaatste speelster: de Britse Heather Watson of de Egyptische Mayar Sherif. Indy de Vroome, Arianne Hartono en Richèl Hogenkamp hopen zich nog via de kwalificaties te plaatsen voor het hoofdtoernooi, dat maandag begint. Ze hebben nog één zege nodig.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
3 minuten geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
6 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
3 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
5 uur geleden