Van de Zandschulp begint tegen Struff op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp begint op de Australian Open tegen de Duitser Jan-Lennard Struff, zo bleek uit de loting die donderdag werd gehouden. Struff is de nummer 50 van de wereld. Tallon Griekspoor treft de Italiaan Fabio Fognini, die 36e staat op de wereldranglijst. De loting begon een uur later vanwege de onduidelijkheid over de deelname van de Serviër Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld werd uiteindelijk gekoppeld aan zijn landgenoot Miomir Kecmanovic.
Van de Zandschulp, zes plaatsen lager gerangschikt dan de 31-jarige Struff, treft een tegenstander die reeds zeven keer deelnam aan de Australian Open maar pas eenmaal de tweede ronde bereikte. De 26-jarige Nederlander had vorig jaar nog de kwalificaties nodig om het hoofdtoernooi te bereiken en strandde daarna in de eerste ronde tegen het Spaanse talent Carlos Alcaraz. Van de Zandschulp speelde niet eerder tegen Struff. Bij winst treft hij in de tweede ronde een Franse opponent: Ugo Humbert of Richard Gasquet.
Griekspoor, die nog kampt met een teenblessure, stond in 2020 al eens in het hoofdtoernooi. Daarin was de Amerikaan Taylor Frits in de eerste ronde te sterk voor de nu 25-jarige Nederlander. Met de 34-jarige Fognini treft hij een ervaren Italiaan, die negen toernooizeges achter zijn naam heeft staan. Fognini neemt voor de vijftiende keer deel aan de Australian Open. Daarin bereikte hij vorig jaar voor de vierde keer de vierde ronde. Bij winst treft Griekspoor de winnaar van de partij tussen de Spanjaard Pablo Carreño Busta en een nog onbekende qualifier. Griekspoor is de nummer 62 van de wereld. Jesper de Jong is doorgedrongen tot de laatste ronde van het kwalificatietoernooi.
Arantxa Rus
In het vrouwentoernooi staat vooralsnog één Nederlandse deelneemster. Arantxa Rus neemt het in de eerste ronde op tegen de Sloveense Tamara Zidansek, de nummer 31 van de wereld en de afgelopen jaren met regelmaat haar dubbelpartner. Voor de 31-jarige Rus is het de zesde deelname aan de Australian Open, waar ze twee keer de tweede ronde bereikte. Zidansek (24) nam drie keer eerder deel, ook met het bereiken van de tweede ronde als beste resultaat. Ze is de nummer 29 van de plaatsingslijst.
Bij winst wacht Rus een ongeplaatste speelster: de Britse Heather Watson of de Egyptische Mayar Sherif. Indy de Vroome, Arianne Hartono en Richèl Hogenkamp hopen zich nog via de kwalificaties te plaatsen voor het hoofdtoernooi, dat maandag begint. Ze hebben nog één zege nodig.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
42 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - Schaatsster Erin Jackson is komende vrijdag een van de twee vlaggendragers van de Amerikaanse ploeg, tijdens de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina. Bobsleeër Frank Del Duca is de andere. De twee werden gekozen via een stemming onder de Amerikaanse sporters.
54 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De voorbereidingen van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina hebben meer gekost dan aanvankelijk begroot. Dat zei directeur Andrea Varnier van het organisatiecomité op een zitting van het Internationaal Olympisch Comité in Milaan.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen. De 39-jarige wielrenner heeft dat via Instagram bekendgemaakt. "De tijd vliegt wanneer je plezier hebt", stelt Mollema. "Nu is het tijd om aan mijn laatste seizoen als profrenner te beginnen. Nog één jaar, one last dance. Tot ziens op de weg!"
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Keniaanse marathonloper Eliud Kipchoge is een van de fakkeldragers bij de openingsceremonie van de Winterspelen in Milaan en Cortina op vrijdag. Hij is aangewezen door het Internationaal Olympisch Comité. De 41-jarige Kipchoge deed mee aan vijf Zomerspelen en won twee keer olympisch goud op de marathon. Hij was lang houder van het wereldrecord en liep in 2019 als eerste mens de 42,195 kilometer onder de twee uur.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité moet zijn politieke neutraliteit behouden. "Laten we ons richten op onze kernmissie. We zijn een sportorganisatie", zei IOC-voorzitter Kirsty Coventry bij de opening van de 145e sessie van het IOC in Milaan. Komende vrijdag beginnen de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft drie snelle Ethiopiërs vastgelegd voor de komende editie op zondag 12 april. Zij moeten volgens de organisatie in staat zijn de Belgische tweevoudig winnaar Bashir Abdi uit te dagen. "Een parcoursrecord is mogelijk", zegt racedirecteur Marc Corstjens in een persbericht. Het parcoursrecord van 2.03.36 staat op naam van Abdi, die al eerder is aangekondigd als deelnemer.
4 uur geleden