Van de Zandschulp begint in Rosmalen tegen Fin Ruusuvuori
ROSMALEN (ANP) - Botic van de Zandschulp treft in de eerste ronde van het Libéma Open in Rosmalen de Finse tennisser Emil Ruusuvuori. De beste Nederlandse tennisser van het moment is als zesde geplaatst op het Brabantse grastoernooi. Hij zit in de bovenkant van het schema en kan verderop in het toernooi de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev als tegenstander krijgen.
Tallon Griekspoor begint tegen Aljaz Bedene uit Slovenië. Hij kan in de tweede ronde al op de Canadees Felix Auger-Aliassime stuiten, de nummer 2 van de plaatsingslijst.
Jesper de Jong neemt het op tegen de als achtste geplaatste Amerikaan Jenson Brooksby. Tim van Rijthoven en Robin Haase, die net als De Jong een wildcard kregen beginnen tegen een qualifier.
In het dubbelspel nemen Haase en Matwé Middelkoop het als koppel op tegen Griekspoor en Medvedev, die op een wildcard samen dubbel spelen in Rosmalen.
Het hoofdtoernooi gaat maandag van start.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft bij de WK baanwielrennen in Chili een eerste stap gezet richting mogelijk een vierde wereldtitel. De 27-jarige Brabantse won op het onderdeel keirin haar heat waarmee ze zich plaatste voor de kwartfinales.
1 uur geledenKAAPSTAD (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben op het Elite16-toernooi van Kaapstad de finale bereikt. Het Nederlandse koppel, sinds kort weer bij elkaar na blessureleed bij Stam, versloeg in de Zuid-Afrikaanse stad Sandra Ittlinger en Anna-Lena Grüne uit Duitsland: 21-14 21-19.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Tennisster Belinda Bencic heeft het WTA-toernooi van Tokio op haar naam geschreven. De 28-jarige Zwitserse won in de finale in twee sets van Linda Noskova uit Tsjechië: 6-2 6-3.
6 uur geledenTORONTO (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij wereldbekerwedstrijden op de kortebaan in Toronto het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbeterd. De 24-jarige Nederlander won in de Canadese stad in 1.59,52 en is daarmee de eerste zwemmer die onder de 2 minuten duikt.
7 uur geledenSEPANG (ANP) - Motorcoureur Álex Márquez heeft de Grote Prijs van Maleisië in de MotoGP op zijn naam geschreven. De Spaanse rijder van Gresini-Ducati won de race voor zijn landgenoten Pedro Acosta en Joan Mir en boekte zijn derde zege van het seizoen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn Red Bull in de Grote Prijs van Mexico beter is dan in de kwalificatie. Daarin moest hij genoegen nemen met een vijfde plaats en veroverde concurrent Lando Norris in de McLaren de pole. "Voor de lange stukken morgen is het lastig te zeggen, maar ik verwacht niet dat het ineens veel beter zal zijn dan de snelheid over één rondje en het wordt moeilijk om in te halen", keek Verstappen somber vooruit.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Mexico. De coureur van McLaren was verreweg de snelste op het hooggelegen circuit van Mexico-Stad. Max Verstappen kon niet tippen aan de tijd van Norris. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest genoegen nemen met de vijfde tijd.
16 uur geleden