Van de Zandschulp begint in Rosmalen tegen Fin Ruusuvuori
ROSMALEN (ANP) - Botic van de Zandschulp treft in de eerste ronde van het Libéma Open in Rosmalen de Finse tennisser Emil Ruusuvuori. De beste Nederlandse tennisser van het moment is als zesde geplaatst op het Brabantse grastoernooi. Hij zit in de bovenkant van het schema en kan verderop in het toernooi de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev als tegenstander krijgen.
Tallon Griekspoor begint tegen Aljaz Bedene uit Slovenië. Hij kan in de tweede ronde al op de Canadees Felix Auger-Aliassime stuiten, de nummer 2 van de plaatsingslijst.
Jesper de Jong neemt het op tegen de als achtste geplaatste Amerikaan Jenson Brooksby. Tim van Rijthoven en Robin Haase, die net als De Jong een wildcard kregen beginnen tegen een qualifier.
In het dubbelspel nemen Haase en Matwé Middelkoop het als koppel op tegen Griekspoor en Medvedev, die op een wildcard samen dubbel spelen in Rosmalen.
Het hoofdtoernooi gaat maandag van start.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
15 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
16 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden