Van de Zandschulp begint in Rosmalen tegen Fin Ruusuvuori
ROSMALEN (ANP) - Botic van de Zandschulp treft in de eerste ronde van het Libéma Open in Rosmalen de Finse tennisser Emil Ruusuvuori. De beste Nederlandse tennisser van het moment is als zesde geplaatst op het Brabantse grastoernooi. Hij zit in de bovenkant van het schema en kan verderop in het toernooi de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev als tegenstander krijgen.
Tallon Griekspoor begint tegen Aljaz Bedene uit Slovenië. Hij kan in de tweede ronde al op de Canadees Felix Auger-Aliassime stuiten, de nummer 2 van de plaatsingslijst.
Jesper de Jong neemt het op tegen de als achtste geplaatste Amerikaan Jenson Brooksby. Tim van Rijthoven en Robin Haase, die net als De Jong een wildcard kregen beginnen tegen een qualifier.
In het dubbelspel nemen Haase en Matwé Middelkoop het als koppel op tegen Griekspoor en Medvedev, die op een wildcard samen dubbel spelen in Rosmalen.
Het hoofdtoernooi gaat maandag van start.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
7 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
9 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
10 uur geleden