Van de Zandschulp begint gravelseizoen met nipte zege in Marokko
MARRAKESH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Marrakesh. De beste tennisser van Nederland was op het graveltoernooi in Marokko met 6-3 3-6 6-4 te sterk voor Hugo Dellien uit Bolivia, de nummer 93 van de wereld. De als zesde geplaatste Van de Zandschulp staat vijftig plekken hoger op de mondiale ranglijst.
In de derde set plaatste de Nederlander op 1-1 de beslissende break en hij maakte het bij 5-4 af op zijn eerste wedstrijdpunt. Het duel duurde bijna 2,5 uur.
In de tweede ronde neemt Van de Zandschulp (26) het op tegen de winnaar van het duel tussen de Spanjaard Bernabe Zapata Miralles en Vit Kopriva uit Tsjechië.
Voor Van de Zandschulp was het zijn eerste graveltoernooi van het jaar. Vorige maand nam hij het met Oranje in de Daviscup wel op gravel op tegen Canada (4-0). Hij won toen één wedstrijd.
Tallon Griekspoor doet ook mee in Marrakesh. Hij komt woensdag in actie tegen de Rus Pavel Kotov.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
31 minuten geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
45 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.
3 uur geleden