Van de Zandschulp begint gravelseizoen met nipte zege in Marokko
MARRAKESH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Marrakesh. De beste tennisser van Nederland was op het graveltoernooi in Marokko met 6-3 3-6 6-4 te sterk voor Hugo Dellien uit Bolivia, de nummer 93 van de wereld. De als zesde geplaatste Van de Zandschulp staat vijftig plekken hoger op de mondiale ranglijst.
In de derde set plaatste de Nederlander op 1-1 de beslissende break en hij maakte het bij 5-4 af op zijn eerste wedstrijdpunt. Het duel duurde bijna 2,5 uur.
In de tweede ronde neemt Van de Zandschulp (26) het op tegen de winnaar van het duel tussen de Spanjaard Bernabe Zapata Miralles en Vit Kopriva uit Tsjechië.
Voor Van de Zandschulp was het zijn eerste graveltoernooi van het jaar. Vorige maand nam hij het met Oranje in de Daviscup wel op gravel op tegen Canada (4-0). Hij won toen één wedstrijd.
Tallon Griekspoor doet ook mee in Marrakesh. Hij komt woensdag in actie tegen de Rus Pavel Kotov.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen is er niet in geslaagd een memorabel WK met een hoofdprijs af te sluiten. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen verloor in de finale vrij kansloos van titelverdediger Luke Littler in een volgepakt Alexandra Palace in Londen: 7-1.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Deniz Türüç vervolgt zijn loopbaan bij Konyaspor. De aanvaller heeft zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar gezet, zo meldt zijn nieuwe Turkse voetbalclub.
12 uur geledenGULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.
15 uur geledenKRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.
16 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.
20 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.
22 uur geleden