Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp begint Davis Cup tegen Brazilië met nederlaag

Van de Zandschulp begint Davis Cup tegen Brazilië met nederlaag

BOLOGNA (ANP) - Botic van de Zandschulp is de Davis Cup-ontmoeting met Brazilië begonnen met een nederlaag. De nummer 2 van Nederland ging in de groepsfase van de Davis Cup Finals in Bologna in twee sets onderuit tegen João Fonseca: 6-4 7-6 (3).

In de tweede wedstrijd neemt Tallon Griekspoor het op tegen Thiago Monteiro. Daarna volgt nog een dubbelspel.

Brazilië had net als Nederland de eerste ontmoeting verloren. De tennissers van captain Paul Haarhuis gingen onderuit tegen België en Brazilië was niet opgewassen tegen Italië.

Setpoint

Fonseca is de nummer 158 van de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat op de 68e plaats. De 28-jarige Nederlander won dinsdag nog zijn partij tegen de Belg Raphael Collignon.

De 18-jarige Braziliaan won zijn opslagbeurten overtuigend in de eerste set. Tegen het einde van de set had Van de Zandschulp meer moeite om zijn servicegames te winnen. Op 4-3 voor de Braziliaan moest Van de Zandschulp enkele breakpoints wegwerken om de game te winnen. Twee games later kreeg de Braziliaan opnieuw een breakkans en meteen een setpoint. Dat benutte hij wel door een misser van de Nederlander.

Dubbelpartij

In de tweede set hielden beide spelers hun opslagbeurten zonder in problemen te komen. Fonseca verloor mede door zijn sterke service maar weinig punten op de eigen opslag. Op 5-4 en 6-5 moest Van de Zandschulp zijn game winnen om in de wedstrijd te blijven. Hij deed dat en dwong een tiebreak af. Daarin liep Fonseca uit naar 4-1 en kreeg even later op 6-3 drie matchpoints. Hij benutte meteen het eerste met een volley.

"Ik denk dat hij heel goed speelde", zei Van de Zandschulp in het flashinterview over zijn tegenstander Fonseca, die in Bologna zijn debuut maakt in de Davis Cup Finals. "Hij serveerde waanzinnig goed en ging vol voor alle slagen. Ik speelde zelf niet mijn beste tennis, maar dat kwam ook door de manier waarop hij speelde."

De Nederlander maakt zich nu op voor de dubbelpartij die wordt gespeeld na de wedstrijd van Griekspoor tegen Monteiro. "Die dubbel is heel belangrijk, ook als we niet winnen."

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

12 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

19 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

20 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

20 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

21 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

21 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

22 uur geleden