Van de Zandschulp begint Davis Cup tegen Brazilië met nederlaag
BOLOGNA (ANP) - Botic van de Zandschulp is de Davis Cup-ontmoeting met Brazilië begonnen met een nederlaag. De nummer 2 van Nederland ging in de groepsfase van de Davis Cup Finals in Bologna in twee sets onderuit tegen João Fonseca: 6-4 7-6 (3).
In de tweede wedstrijd neemt Tallon Griekspoor het op tegen Thiago Monteiro. Daarna volgt nog een dubbelspel.
Brazilië had net als Nederland de eerste ontmoeting verloren. De tennissers van captain Paul Haarhuis gingen onderuit tegen België en Brazilië was niet opgewassen tegen Italië.
Setpoint
Fonseca is de nummer 158 van de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat op de 68e plaats. De 28-jarige Nederlander won dinsdag nog zijn partij tegen de Belg Raphael Collignon.
De 18-jarige Braziliaan won zijn opslagbeurten overtuigend in de eerste set. Tegen het einde van de set had Van de Zandschulp meer moeite om zijn servicegames te winnen. Op 4-3 voor de Braziliaan moest Van de Zandschulp enkele breakpoints wegwerken om de game te winnen. Twee games later kreeg de Braziliaan opnieuw een breakkans en meteen een setpoint. Dat benutte hij wel door een misser van de Nederlander.
Dubbelpartij
In de tweede set hielden beide spelers hun opslagbeurten zonder in problemen te komen. Fonseca verloor mede door zijn sterke service maar weinig punten op de eigen opslag. Op 5-4 en 6-5 moest Van de Zandschulp zijn game winnen om in de wedstrijd te blijven. Hij deed dat en dwong een tiebreak af. Daarin liep Fonseca uit naar 4-1 en kreeg even later op 6-3 drie matchpoints. Hij benutte meteen het eerste met een volley.
"Ik denk dat hij heel goed speelde", zei Van de Zandschulp in het flashinterview over zijn tegenstander Fonseca, die in Bologna zijn debuut maakt in de Davis Cup Finals. "Hij serveerde waanzinnig goed en ging vol voor alle slagen. Ik speelde zelf niet mijn beste tennis, maar dat kwam ook door de manier waarop hij speelde."
De Nederlander maakt zich nu op voor de dubbelpartij die wordt gespeeld na de wedstrijd van Griekspoor tegen Monteiro. "Die dubbel is heel belangrijk, ook als we niet winnen."
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
14 minuten geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
26 minuten geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.
27 minuten geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
16 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
19 uur geleden