Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp begint Davis Cup tegen Brazilië met nederlaag

Van de Zandschulp begint Davis Cup tegen Brazilië met nederlaag

BOLOGNA (ANP) - Botic van de Zandschulp is de Davis Cup-ontmoeting met Brazilië begonnen met een nederlaag. De nummer 2 van Nederland ging in de groepsfase van de Davis Cup Finals in Bologna in twee sets onderuit tegen João Fonseca: 6-4 7-6 (3).

In de tweede wedstrijd neemt Tallon Griekspoor het op tegen Thiago Monteiro. Daarna volgt nog een dubbelspel.

Brazilië had net als Nederland de eerste ontmoeting verloren. De tennissers van captain Paul Haarhuis gingen onderuit tegen België en Brazilië was niet opgewassen tegen Italië.

Setpoint

Fonseca is de nummer 158 van de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat op de 68e plaats. De 28-jarige Nederlander won dinsdag nog zijn partij tegen de Belg Raphael Collignon.

De 18-jarige Braziliaan won zijn opslagbeurten overtuigend in de eerste set. Tegen het einde van de set had Van de Zandschulp meer moeite om zijn servicegames te winnen. Op 4-3 voor de Braziliaan moest Van de Zandschulp enkele breakpoints wegwerken om de game te winnen. Twee games later kreeg de Braziliaan opnieuw een breakkans en meteen een setpoint. Dat benutte hij wel door een misser van de Nederlander.

Dubbelpartij

In de tweede set hielden beide spelers hun opslagbeurten zonder in problemen te komen. Fonseca verloor mede door zijn sterke service maar weinig punten op de eigen opslag. Op 5-4 en 6-5 moest Van de Zandschulp zijn game winnen om in de wedstrijd te blijven. Hij deed dat en dwong een tiebreak af. Daarin liep Fonseca uit naar 4-1 en kreeg even later op 6-3 drie matchpoints. Hij benutte meteen het eerste met een volley.

"Ik denk dat hij heel goed speelde", zei Van de Zandschulp in het flashinterview over zijn tegenstander Fonseca, die in Bologna zijn debuut maakt in de Davis Cup Finals. "Hij serveerde waanzinnig goed en ging vol voor alle slagen. Ik speelde zelf niet mijn beste tennis, maar dat kwam ook door de manier waarop hij speelde."

De Nederlander maakt zich nu op voor de dubbelpartij die wordt gespeeld na de wedstrijd van Griekspoor tegen Monteiro. "Die dubbel is heel belangrijk, ook als we niet winnen."

Meer uit Sport

Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

14 uur geleden
Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

17 uur geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

18 uur geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

18 uur geleden
Olympisch kampioene Zheng meldt zich af voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.

20 uur geleden
Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

1 dag geleden