Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp begint Davis Cup tegen Brazilië met nederlaag

Van de Zandschulp begint Davis Cup tegen Brazilië met nederlaag

BOLOGNA (ANP) - Botic van de Zandschulp is de Davis Cup-ontmoeting met Brazilië begonnen met een nederlaag. De nummer 2 van Nederland ging in de groepsfase van de Davis Cup Finals in Bologna in twee sets onderuit tegen João Fonseca: 6-4 7-6 (3).

In de tweede wedstrijd neemt Tallon Griekspoor het op tegen Thiago Monteiro. Daarna volgt nog een dubbelspel.

Brazilië had net als Nederland de eerste ontmoeting verloren. De tennissers van captain Paul Haarhuis gingen onderuit tegen België en Brazilië was niet opgewassen tegen Italië.

Setpoint

Fonseca is de nummer 158 van de wereldranglijst. Van de Zandschulp staat op de 68e plaats. De 28-jarige Nederlander won dinsdag nog zijn partij tegen de Belg Raphael Collignon.

De 18-jarige Braziliaan won zijn opslagbeurten overtuigend in de eerste set. Tegen het einde van de set had Van de Zandschulp meer moeite om zijn servicegames te winnen. Op 4-3 voor de Braziliaan moest Van de Zandschulp enkele breakpoints wegwerken om de game te winnen. Twee games later kreeg de Braziliaan opnieuw een breakkans en meteen een setpoint. Dat benutte hij wel door een misser van de Nederlander.

Dubbelpartij

In de tweede set hielden beide spelers hun opslagbeurten zonder in problemen te komen. Fonseca verloor mede door zijn sterke service maar weinig punten op de eigen opslag. Op 5-4 en 6-5 moest Van de Zandschulp zijn game winnen om in de wedstrijd te blijven. Hij deed dat en dwong een tiebreak af. Daarin liep Fonseca uit naar 4-1 en kreeg even later op 6-3 drie matchpoints. Hij benutte meteen het eerste met een volley.

"Ik denk dat hij heel goed speelde", zei Van de Zandschulp in het flashinterview over zijn tegenstander Fonseca, die in Bologna zijn debuut maakt in de Davis Cup Finals. "Hij serveerde waanzinnig goed en ging vol voor alle slagen. Ik speelde zelf niet mijn beste tennis, maar dat kwam ook door de manier waarop hij speelde."

De Nederlander maakt zich nu op voor de dubbelpartij die wordt gespeeld na de wedstrijd van Griekspoor tegen Monteiro. "Die dubbel is heel belangrijk, ook als we niet winnen."

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

13 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

14 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

16 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

16 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

17 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

18 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

18 uur geleden