Van de Zandschulp baalt van nieuwe nederlaag in eigen land
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp baalde ervan dat hij op beslissende momenten zijn kansen niet wist te benutten tegen Carlos Alcaraz. De 29-jarige Nederlander werd op het ABN AMRO Open in drie sets verslagen door de als eerste geplaatste Spanjaard. Van de Zandschulp was de afgelopen jaren niet erg succesvol in Rotterdam. ¨Het ligt me kennelijk niet om in eigen land te spelen", zei Van de Zandschulp, die wel had genoten van de ambiance in het uitverkochte Ahoy.
Van de Zandschulp is in 2025 aan een moeizaam jaar bezig. De nummer 84 van de wereldranglijst verloor in de eerste rondes van Auckland, de Australian Open en Montpellier. Tegen nummer 3 van de wereld Alcaraz was Van de Zandschulp dit keer niet opgewassen. De Nederlander verzuchtte dat de loting hem in Rotterdam niet goed gezind is. "Ik heb hier nu verloren van Sinner, Medvedev en Alcaraz." Van de Zandschulp "hoopt dat het de komende tijd een keer zijn kant op zal vallen".
Van de Zandschulp werd eerder al samen met Tallon Griekspoor uitgeschakeld in het dubbelspel. Griekspoor komt woensdag in de eerste ronde als laatste Nederlander in het enkelspel in actie tegen de Italiaan Matteo Berrettini.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
10 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
12 uur geleden