
Van de Zandschulp baalt van nieuwe nederlaag in eigen land
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp baalde ervan dat hij op beslissende momenten zijn kansen niet wist te benutten tegen Carlos Alcaraz. De 29-jarige Nederlander werd op het ABN AMRO Open in drie sets verslagen door de als eerste geplaatste Spanjaard. Van de Zandschulp was de afgelopen jaren niet erg succesvol in Rotterdam. ¨Het ligt me kennelijk niet om in eigen land te spelen", zei Van de Zandschulp, die wel had genoten van de ambiance in het uitverkochte Ahoy.
Van de Zandschulp is in 2025 aan een moeizaam jaar bezig. De nummer 84 van de wereldranglijst verloor in de eerste rondes van Auckland, de Australian Open en Montpellier. Tegen nummer 3 van de wereld Alcaraz was Van de Zandschulp dit keer niet opgewassen. De Nederlander verzuchtte dat de loting hem in Rotterdam niet goed gezind is. "Ik heb hier nu verloren van Sinner, Medvedev en Alcaraz." Van de Zandschulp "hoopt dat het de komende tijd een keer zijn kant op zal vallen".
Van de Zandschulp werd eerder al samen met Tallon Griekspoor uitgeschakeld in het dubbelspel. Griekspoor komt woensdag in de eerste ronde als laatste Nederlander in het enkelspel in actie tegen de Italiaan Matteo Berrettini.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
21 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
21 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
22 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
1 dag geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden