Van de Zandschulp baalt van nieuwe nederlaag in eigen land
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp baalde ervan dat hij op beslissende momenten zijn kansen niet wist te benutten tegen Carlos Alcaraz. De 29-jarige Nederlander werd op het ABN AMRO Open in drie sets verslagen door de als eerste geplaatste Spanjaard. Van de Zandschulp was de afgelopen jaren niet erg succesvol in Rotterdam. ¨Het ligt me kennelijk niet om in eigen land te spelen", zei Van de Zandschulp, die wel had genoten van de ambiance in het uitverkochte Ahoy.
Van de Zandschulp is in 2025 aan een moeizaam jaar bezig. De nummer 84 van de wereldranglijst verloor in de eerste rondes van Auckland, de Australian Open en Montpellier. Tegen nummer 3 van de wereld Alcaraz was Van de Zandschulp dit keer niet opgewassen. De Nederlander verzuchtte dat de loting hem in Rotterdam niet goed gezind is. "Ik heb hier nu verloren van Sinner, Medvedev en Alcaraz." Van de Zandschulp "hoopt dat het de komende tijd een keer zijn kant op zal vallen".
Van de Zandschulp werd eerder al samen met Tallon Griekspoor uitgeschakeld in het dubbelspel. Griekspoor komt woensdag in de eerste ronde als laatste Nederlander in het enkelspel in actie tegen de Italiaan Matteo Berrettini.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissters Kateřina Siniaková en Taylor Townsend hebben zondag de titel bij het dubbelspel op Roland Garros veroverd. Het Tsjechisch-Amerikaanse duo was in de finale in twee sets te sterk voor Anna Danilina uit Kazachstan en Aleksandra Krunić uit Servië: 6-2 7-5.
28 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
19 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
20 uur geleden