Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp baalt van gemiste kans en hoopt snel op top 100

Van de Zandschulp baalt van gemiste kans en hoopt snel op top 100

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak na zijn tweede vijfsetter in vier dagen tijd op Roland Garros van "een gemiste kans". De Nederlandse qualifier moest het in de tweede ronde van het Franse grandslamtoernooi net afleggen tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina.

"Ik denk dat ik goed ben teruggekomen van een 2-0-achterstand in sets. Maar in de vijfde set werd ik gelijk gebroken en hij speelde een goede set. Dit keer mocht het helaas niet zo zijn", zei de 25-jarige Van de Zandschulp na zijn nederlaag: 6-4 6-2 5-7 2-6 6-4.

In de eerste set verloor Van de Zandschulp na een 4-1-voorsprong vijf games op een rij. "Die set had ik nooit mogen verliezen, dat was een sleutelmoment. In de eerste twee sets was ik veel te slordig en iets te negatief. Ik begon beter te spelen en werd positiever, maar ik heb het vooral in het begin laten liggen. Het klinkt misschien gek, maar ik baal daar nu nog heel erg van."

Top 100

Van de Zandschulp won afgelopen weekend voor het eerst een partij in het hoofdtoernooi van een grandslamtoernooi. Hij kruipt door zijn prestaties in Parijs weer dichter naar de mondiale top 100, een belangrijke mijlpaal in het proftennis. Een plek bij de beste honderd spelers geeft onder meer recht op rechtstreekse plaatsing voor de grand slams.

"Ik ben ervan overtuigd dat ik dit jaar de top 100 kan halen als ik zo door blijf spelen", aldus de mondiale nummer 154, die nu richting de top 130 gaat. "Ik heb misschien de afgelopen jaren te veel tegen mezelf gespeeld. Nu probeer ik dat wat meer onder controle te krijgen en ik denk dat dat op veel momenten beter gaat. Door vaak genoeg te verliezen, kom je er vanzelf wel achter waar het aan ontbreekt en waar het fout gaat."

Doorbraak

Voor Van de Zandschulp voelt zijn reeks in Parijs "enigszins als een doorbraak". "Qua puntenaantal valt het wel mee, maar qua niveau is het wel een beetje een doorbraak; ik win van een top 20-speler en speel een goede partij tegen een speler uit de top 50."

Van de Zandschulp gaat zich nu richten op het grasseizoen. In aanloop naar de kwalificaties van Wimbledon hoopt hij te kunnen deelnemen aan het grastoernooi van Queen's. "Doordat het toernooi van Rosmalen niet doorgaat, is het even kijken waar ik op gras kan trainen in Nederland. Wellicht is hardcourt of kunstgras een optie", aldus Van de Zandschulp. "Hopelijk kan ik wat langer dan twee weken in Engeland blijven."

Van de Zandschulp versloeg zondag in de eerste ronde de Pool Hubert Hurkacz, de nummer 20 van de wereld, in vijf sets.

Meer uit Sport

New York Knicks na nieuwe zege op Cleveland dicht bij finale NBA

CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.

2 uur geleden
Team Verhoeven protesteert tegen nederlaag en wil een rematch

CAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.

2 uur geleden
Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

9 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

11 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

15 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

17 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

18 uur geleden