Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp baalt van gemiste kans en hoopt snel op top 100

Van de Zandschulp baalt van gemiste kans en hoopt snel op top 100

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak na zijn tweede vijfsetter in vier dagen tijd op Roland Garros van "een gemiste kans". De Nederlandse qualifier moest het in de tweede ronde van het Franse grandslamtoernooi net afleggen tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina.

"Ik denk dat ik goed ben teruggekomen van een 2-0-achterstand in sets. Maar in de vijfde set werd ik gelijk gebroken en hij speelde een goede set. Dit keer mocht het helaas niet zo zijn", zei de 25-jarige Van de Zandschulp na zijn nederlaag: 6-4 6-2 5-7 2-6 6-4.

In de eerste set verloor Van de Zandschulp na een 4-1-voorsprong vijf games op een rij. "Die set had ik nooit mogen verliezen, dat was een sleutelmoment. In de eerste twee sets was ik veel te slordig en iets te negatief. Ik begon beter te spelen en werd positiever, maar ik heb het vooral in het begin laten liggen. Het klinkt misschien gek, maar ik baal daar nu nog heel erg van."

Top 100

Van de Zandschulp won afgelopen weekend voor het eerst een partij in het hoofdtoernooi van een grandslamtoernooi. Hij kruipt door zijn prestaties in Parijs weer dichter naar de mondiale top 100, een belangrijke mijlpaal in het proftennis. Een plek bij de beste honderd spelers geeft onder meer recht op rechtstreekse plaatsing voor de grand slams.

"Ik ben ervan overtuigd dat ik dit jaar de top 100 kan halen als ik zo door blijf spelen", aldus de mondiale nummer 154, die nu richting de top 130 gaat. "Ik heb misschien de afgelopen jaren te veel tegen mezelf gespeeld. Nu probeer ik dat wat meer onder controle te krijgen en ik denk dat dat op veel momenten beter gaat. Door vaak genoeg te verliezen, kom je er vanzelf wel achter waar het aan ontbreekt en waar het fout gaat."

Doorbraak

Voor Van de Zandschulp voelt zijn reeks in Parijs "enigszins als een doorbraak". "Qua puntenaantal valt het wel mee, maar qua niveau is het wel een beetje een doorbraak; ik win van een top 20-speler en speel een goede partij tegen een speler uit de top 50."

Van de Zandschulp gaat zich nu richten op het grasseizoen. In aanloop naar de kwalificaties van Wimbledon hoopt hij te kunnen deelnemen aan het grastoernooi van Queen's. "Doordat het toernooi van Rosmalen niet doorgaat, is het even kijken waar ik op gras kan trainen in Nederland. Wellicht is hardcourt of kunstgras een optie", aldus Van de Zandschulp. "Hopelijk kan ik wat langer dan twee weken in Engeland blijven."

Van de Zandschulp versloeg zondag in de eerste ronde de Pool Hubert Hurkacz, de nummer 20 van de wereld, in vijf sets.

Meer uit Sport

Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

2 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

3 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

4 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

6 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

6 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

7 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

7 uur geleden