Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Wouw en Van der Peet naar kwartfinale keirin op WK

Van de Wouw en Van der Peet naar kwartfinale keirin op WK

GLASGOW (ANP) - Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet hebben bij de WK baanwielrennen in Glasgow de kwartfinales bereikt op het onderdeel keirin. Van de Wouw, afkomstig uit Kaatsheuvel, finishte op de piste van de Sir Chris Hoy Velodrome in haar heat als tweede achter de Duitse titelverdedigster Lea Sophie Friedrich. De beste twee rensters per heat gingen rechtstreeks naar de volgende ronde die op zondag wordt verreden.

Van der Peet had een herkansing nodig, waarin ze als tweede achter de Duitse Emma Hinze een plaats in de kwartfinales veilig stelde.

Van de Wouw trof in haar heat behalve Friedrich ook de Belgische voormalig wereldkampioene Nicky Degrendele en de Canadese Lauriane Genest, de nummer 3 van de Spelen van Tokio. "Ik moest vanaf positie 4 beginnen met Friedrich op positie 5. Ik dacht wel: ik moet voor Friedrich naar voren. De rest wil dat ook en dan blijf je anders achterin hangen."

Drie ronden

Ze is met ambitie aan het keirintoernooi begonnen. "Ik ga voor goud. Als ik daar niet voor ga, denk ik dat ik mezelf van tevoren tekort doe. Ik heb de afgelopen maanden in wedstrijden om de Nations Cup twee keer de finale gehaald."

Bij keirin worden zes rensters eerst op gang gebracht door een voor hen rijdende brommer. Als die uit de baan is verdwenen, sprinten zij over drie ronden om de winst. Van der Peet veroverde vorig jaar brons op de WK.

Meer uit Sport

Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

4 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

12 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

12 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

15 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

16 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

20 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

1 dag geleden