Van de Wouw en Van der Peet naar kwartfinale keirin op WK
GLASGOW (ANP) - Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet hebben bij de WK baanwielrennen in Glasgow de kwartfinales bereikt op het onderdeel keirin. Van de Wouw, afkomstig uit Kaatsheuvel, finishte op de piste van de Sir Chris Hoy Velodrome in haar heat als tweede achter de Duitse titelverdedigster Lea Sophie Friedrich. De beste twee rensters per heat gingen rechtstreeks naar de volgende ronde die op zondag wordt verreden.
Van der Peet had een herkansing nodig, waarin ze als tweede achter de Duitse Emma Hinze een plaats in de kwartfinales veilig stelde.
Van de Wouw trof in haar heat behalve Friedrich ook de Belgische voormalig wereldkampioene Nicky Degrendele en de Canadese Lauriane Genest, de nummer 3 van de Spelen van Tokio. "Ik moest vanaf positie 4 beginnen met Friedrich op positie 5. Ik dacht wel: ik moet voor Friedrich naar voren. De rest wil dat ook en dan blijf je anders achterin hangen."
Drie ronden
Ze is met ambitie aan het keirintoernooi begonnen. "Ik ga voor goud. Als ik daar niet voor ga, denk ik dat ik mezelf van tevoren tekort doe. Ik heb de afgelopen maanden in wedstrijden om de Nations Cup twee keer de finale gehaald."
Bij keirin worden zes rensters eerst op gang gebracht door een voor hen rijdende brommer. Als die uit de baan is verdwenen, sprinten zij over drie ronden om de winst. Van der Peet veroverde vorig jaar brons op de WK.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
7 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
9 uur geleden