Van de Wouw bij WK baanwielrennen naar finale keirin
GLASGOW (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Glasgow geplaatst voor de finale. De Nederlandse eindigde in haar halve finale als derde. Dat was precies voldoende. De finale is later op zondag (20.57 uur Nederlandse tijd).
Steffie van der Peet strandde in de halve eindstrijd. De baanwielrenster, die vorig jaar nog brons behaalde bij de WK, kwam niet verder dan de vijfde plek.
Bij keirin worden zes rensters eerst op gang gebracht door een voor hen rijdende brommer. Als die uit de baan is verdwenen, sprinten zij over drie ronden om de winst.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
10 minuten geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
2 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
3 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
5 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
8 uur geleden