Van de Ven vervangt vermoedelijk Van Dijk bij Oranje in Duitsland
MÜNCHEN (ANP) - Micky van de Ven vervangt maandagavond waarschijnlijk de geschorste Virgil van Dijk in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. "Dat is niet onlogisch gedacht", erkende bondscoach Ronald Koeman tijdens een persconferentie in de Allianz Arena van Bayern München.
Koeman kan Matthijs de Ligt ook een basisplaats geven. Maar de bondscoach geeft de voorkeur aan een combinatie van een rechts- en linksbenige verdediger centraal in de defensie. Als Van de Ven naar het centrum van de achterhoede verhuist, zijn Jorrel Hato en Ian Maatsen de kandidaten om als linksback te starten. Hato heeft dan vermoedelijk een streepje voor bij de bondscoach.
De Ligt krijgt mogelijk alsnog een basisplaats als Koeman Stefan de Vrij niet fris genoeg vindt om te starten. De verdediger van Internazionale neemt normaal gesproken de aanvoerdersband over van Van Dijk omdat ook Nathan Aké en Frenkie de Jong niet beschikbaar zijn. Dat komt doordat hij van alle internationals in de selectie de meeste interlands heeft gespeeld. Maar Koeman wilde niet bevestigen dat De Vrij zijn aanvoerder in München is. "Als hij speelt wel, anders Dumfries", zei hij.
Beste spits
Koeman is nog op zoek naar de beste spits voor Oranje. Daarom had Zirkzee vorige maand een basisplaats in het duel met Bosnië en Herzegovina (5-2) en verscheen Brobbey drie dagen later aan de aftrap tegen Duitsland (2-2). Zirkzee begon vrijdag aan het uitduel met Hongarije. De verwachting is dat Brobbey nu een kans krijgt.
Brobbey en Zirkzee zijn dit seizoen nog niet op schot. De Ajax-spits heeft nog niet gescoord in de Eredivisie en Zirkzee heeft eenmaal doel getroffen voor Manchester United in de Premier League. Wout Weghorst was vorige week onvoldoende hersteld van een hamstringblessure. Koeman ziet hem vooral als invaller die in de slotfase mogelijk iets kan forceren.
Kwartfinales
Duitsland en Nederland liggen halverwege de groepsfase op koers voor een plek in de kwartfinales van de Nations League. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann leidt de poule met 7 punten, gevolgd door Nederland met 5 punten, Hongarije met 2 punten en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.
Vermoedelijke opstelling Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van de Ven en Hato; Gravenberch, Reijnders en Timber; Simons, Brobbey en Gakpo.
Meer uit Voetbal
GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
11 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
23 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geleden