Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Ven vervangt vermoedelijk Van Dijk bij Oranje in Duitsland

Van de Ven vervangt vermoedelijk Van Dijk bij Oranje in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Micky van de Ven vervangt maandagavond waarschijnlijk de geschorste Virgil van Dijk in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. "Dat is niet onlogisch gedacht", erkende bondscoach Ronald Koeman tijdens een persconferentie in de Allianz Arena van Bayern München.

Koeman kan Matthijs de Ligt ook een basisplaats geven. Maar de bondscoach geeft de voorkeur aan een combinatie van een rechts- en linksbenige verdediger centraal in de defensie. Als Van de Ven naar het centrum van de achterhoede verhuist, zijn Jorrel Hato en Ian Maatsen de kandidaten om als linksback te starten. Hato heeft dan vermoedelijk een streepje voor bij de bondscoach.

De Ligt krijgt mogelijk alsnog een basisplaats als Koeman Stefan de Vrij niet fris genoeg vindt om te starten. De verdediger van Internazionale neemt normaal gesproken de aanvoerdersband over van Van Dijk omdat ook Nathan Aké en Frenkie de Jong niet beschikbaar zijn. Dat komt doordat hij van alle internationals in de selectie de meeste interlands heeft gespeeld. Maar Koeman wilde niet bevestigen dat De Vrij zijn aanvoerder in München is. "Als hij speelt wel, anders Dumfries", zei hij.

Beste spits

Koeman is nog op zoek naar de beste spits voor Oranje. Daarom had Zirkzee vorige maand een basisplaats in het duel met Bosnië en Herzegovina (5-2) en verscheen Brobbey drie dagen later aan de aftrap tegen Duitsland (2-2). Zirkzee begon vrijdag aan het uitduel met Hongarije. De verwachting is dat Brobbey nu een kans krijgt.

Brobbey en Zirkzee zijn dit seizoen nog niet op schot. De Ajax-spits heeft nog niet gescoord in de Eredivisie en Zirkzee heeft eenmaal doel getroffen voor Manchester United in de Premier League. Wout Weghorst was vorige week onvoldoende hersteld van een hamstringblessure. Koeman ziet hem vooral als invaller die in de slotfase mogelijk iets kan forceren.

Kwartfinales

Duitsland en Nederland liggen halverwege de groepsfase op koers voor een plek in de kwartfinales van de Nations League. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann leidt de poule met 7 punten, gevolgd door Nederland met 5 punten, Hongarije met 2 punten en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.

Vermoedelijke opstelling Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van de Ven en Hato; Gravenberch, Reijnders en Timber; Simons, Brobbey en Gakpo.

Meer uit Voetbal

Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

5 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

8 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

9 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

10 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

21 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

1 dag geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden