Van de Ven vervangt vermoedelijk Van Dijk bij Oranje in Duitsland
MÜNCHEN (ANP) - Micky van de Ven vervangt maandagavond waarschijnlijk de geschorste Virgil van Dijk in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. "Dat is niet onlogisch gedacht", erkende bondscoach Ronald Koeman tijdens een persconferentie in de Allianz Arena van Bayern München.
Koeman kan Matthijs de Ligt ook een basisplaats geven. Maar de bondscoach geeft de voorkeur aan een combinatie van een rechts- en linksbenige verdediger centraal in de defensie. Als Van de Ven naar het centrum van de achterhoede verhuist, zijn Jorrel Hato en Ian Maatsen de kandidaten om als linksback te starten. Hato heeft dan vermoedelijk een streepje voor bij de bondscoach.
De Ligt krijgt mogelijk alsnog een basisplaats als Koeman Stefan de Vrij niet fris genoeg vindt om te starten. De verdediger van Internazionale neemt normaal gesproken de aanvoerdersband over van Van Dijk omdat ook Nathan Aké en Frenkie de Jong niet beschikbaar zijn. Dat komt doordat hij van alle internationals in de selectie de meeste interlands heeft gespeeld. Maar Koeman wilde niet bevestigen dat De Vrij zijn aanvoerder in München is. "Als hij speelt wel, anders Dumfries", zei hij.
Beste spits
Koeman is nog op zoek naar de beste spits voor Oranje. Daarom had Zirkzee vorige maand een basisplaats in het duel met Bosnië en Herzegovina (5-2) en verscheen Brobbey drie dagen later aan de aftrap tegen Duitsland (2-2). Zirkzee begon vrijdag aan het uitduel met Hongarije. De verwachting is dat Brobbey nu een kans krijgt.
Brobbey en Zirkzee zijn dit seizoen nog niet op schot. De Ajax-spits heeft nog niet gescoord in de Eredivisie en Zirkzee heeft eenmaal doel getroffen voor Manchester United in de Premier League. Wout Weghorst was vorige week onvoldoende hersteld van een hamstringblessure. Koeman ziet hem vooral als invaller die in de slotfase mogelijk iets kan forceren.
Kwartfinales
Duitsland en Nederland liggen halverwege de groepsfase op koers voor een plek in de kwartfinales van de Nations League. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann leidt de poule met 7 punten, gevolgd door Nederland met 5 punten, Hongarije met 2 punten en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.
Vermoedelijke opstelling Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van de Ven en Hato; Gravenberch, Reijnders en Timber; Simons, Brobbey en Gakpo.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
9 uur geleden