Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Ven vervangt vermoedelijk Van Dijk bij Oranje in Duitsland

Van de Ven vervangt vermoedelijk Van Dijk bij Oranje in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Micky van de Ven vervangt maandagavond waarschijnlijk de geschorste Virgil van Dijk in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. "Dat is niet onlogisch gedacht", erkende bondscoach Ronald Koeman tijdens een persconferentie in de Allianz Arena van Bayern München.

Koeman kan Matthijs de Ligt ook een basisplaats geven. Maar de bondscoach geeft de voorkeur aan een combinatie van een rechts- en linksbenige verdediger centraal in de defensie. Als Van de Ven naar het centrum van de achterhoede verhuist, zijn Jorrel Hato en Ian Maatsen de kandidaten om als linksback te starten. Hato heeft dan vermoedelijk een streepje voor bij de bondscoach.

De Ligt krijgt mogelijk alsnog een basisplaats als Koeman Stefan de Vrij niet fris genoeg vindt om te starten. De verdediger van Internazionale neemt normaal gesproken de aanvoerdersband over van Van Dijk omdat ook Nathan Aké en Frenkie de Jong niet beschikbaar zijn. Dat komt doordat hij van alle internationals in de selectie de meeste interlands heeft gespeeld. Maar Koeman wilde niet bevestigen dat De Vrij zijn aanvoerder in München is. "Als hij speelt wel, anders Dumfries", zei hij.

Beste spits

Koeman is nog op zoek naar de beste spits voor Oranje. Daarom had Zirkzee vorige maand een basisplaats in het duel met Bosnië en Herzegovina (5-2) en verscheen Brobbey drie dagen later aan de aftrap tegen Duitsland (2-2). Zirkzee begon vrijdag aan het uitduel met Hongarije. De verwachting is dat Brobbey nu een kans krijgt.

Brobbey en Zirkzee zijn dit seizoen nog niet op schot. De Ajax-spits heeft nog niet gescoord in de Eredivisie en Zirkzee heeft eenmaal doel getroffen voor Manchester United in de Premier League. Wout Weghorst was vorige week onvoldoende hersteld van een hamstringblessure. Koeman ziet hem vooral als invaller die in de slotfase mogelijk iets kan forceren.

Kwartfinales

Duitsland en Nederland liggen halverwege de groepsfase op koers voor een plek in de kwartfinales van de Nations League. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann leidt de poule met 7 punten, gevolgd door Nederland met 5 punten, Hongarije met 2 punten en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.

Vermoedelijke opstelling Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van de Ven en Hato; Gravenberch, Reijnders en Timber; Simons, Brobbey en Gakpo.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

4 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

5 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

5 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

6 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

7 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

8 uur geleden