Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Ven vervangt vermoedelijk Van Dijk bij Oranje in Duitsland

Van de Ven vervangt vermoedelijk Van Dijk bij Oranje in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Micky van de Ven vervangt maandagavond waarschijnlijk de geschorste Virgil van Dijk in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. "Dat is niet onlogisch gedacht", erkende bondscoach Ronald Koeman tijdens een persconferentie in de Allianz Arena van Bayern München.

Koeman kan Matthijs de Ligt ook een basisplaats geven. Maar de bondscoach geeft de voorkeur aan een combinatie van een rechts- en linksbenige verdediger centraal in de defensie. Als Van de Ven naar het centrum van de achterhoede verhuist, zijn Jorrel Hato en Ian Maatsen de kandidaten om als linksback te starten. Hato heeft dan vermoedelijk een streepje voor bij de bondscoach.

De Ligt krijgt mogelijk alsnog een basisplaats als Koeman Stefan de Vrij niet fris genoeg vindt om te starten. De verdediger van Internazionale neemt normaal gesproken de aanvoerdersband over van Van Dijk omdat ook Nathan Aké en Frenkie de Jong niet beschikbaar zijn. Dat komt doordat hij van alle internationals in de selectie de meeste interlands heeft gespeeld. Maar Koeman wilde niet bevestigen dat De Vrij zijn aanvoerder in München is. "Als hij speelt wel, anders Dumfries", zei hij.

Beste spits

Koeman is nog op zoek naar de beste spits voor Oranje. Daarom had Zirkzee vorige maand een basisplaats in het duel met Bosnië en Herzegovina (5-2) en verscheen Brobbey drie dagen later aan de aftrap tegen Duitsland (2-2). Zirkzee begon vrijdag aan het uitduel met Hongarije. De verwachting is dat Brobbey nu een kans krijgt.

Brobbey en Zirkzee zijn dit seizoen nog niet op schot. De Ajax-spits heeft nog niet gescoord in de Eredivisie en Zirkzee heeft eenmaal doel getroffen voor Manchester United in de Premier League. Wout Weghorst was vorige week onvoldoende hersteld van een hamstringblessure. Koeman ziet hem vooral als invaller die in de slotfase mogelijk iets kan forceren.

Kwartfinales

Duitsland en Nederland liggen halverwege de groepsfase op koers voor een plek in de kwartfinales van de Nations League. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann leidt de poule met 7 punten, gevolgd door Nederland met 5 punten, Hongarije met 2 punten en Bosnië en Herzegovina met 1 punt.

Vermoedelijke opstelling Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van de Ven en Hato; Gravenberch, Reijnders en Timber; Simons, Brobbey en Gakpo.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

9 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

9 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

9 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

9 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

9 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

15 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

20 uur geleden