Van de Ven is het spelen als linksback nog niet verleerd
ROTTERDAM (ANP) - De keuze van Ronald Koeman om Ian Maatsen niet op te nemen in zijn EK-selectie, zorgde voor meerdere verbaasde blikken. De bondscoach kiest op de positie van linksback niet voor de Champions League-finalist van Borussia Dortmund, maar voor Nathan Aké, Micky van de Ven of Daley Blind. Van de Ven liet bij zijn basisdebuut voor Oranje tegen Canada (4-0) zien dat hij het nog niet verleerd is om op die positie te spelen en verlangt naar meer. "Op de training zal ik mijn uiterste best doen, dan zie ik wel tot hoeveel minuten ik op het EK kom", aldus de 23-jarige verdediger van Tottenham Hotspur.
Van de Ven is normaal gesproken centrale verdediger, maar speelde de laatste competitiewedstrijd als linksback. "Dat duel had Koeman ook gezien, ik denk dat het wel prima ging", zegt Van de Ven, die in oktober in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk debuteerde als invaller en drie dagen later tegen Griekenland ook inviel. In die ontmoeting ging hij met een verkeerde breedtepass nog bijna in de fout, maar het liep goed af en Oranje won met 1-0.
"Dat ik tegen Canada mijn basisdebuut mocht maken, was heel mooi", aldus Van de Ven, die vroeger in de jeugd ook linksback speelde. "Maar dat is al heel wat jaren terug en op een lager niveau. Ik moet het onder meer hebben van mijn snelheid. Tegen Canada was ik een paar keer bij een aanval van ons betrokken, maar dat had nog wel iets meer gekund."
IJsland
Koeman maakte Van de Ven tijdens de start van het trainingskamp al snel duidelijk dat hij tegen Canada zou gaan spelen. Maandag volgt de vriendschappelijke ontmoeting met IJsland. "Of ik dan aan spelen toe kom, weet ik niet. De bondscoach ziet mij voor de positie van linker centrale verdediger en linksback. Hij weet dat ik op beide posities kan spelen. Waar hij mij nodig heeft, zal ik spelen."
Van de Ven ziet het EK met Oranje met vertrouwen tegemoet. "We hebben een sterke groep met veel kwaliteiten."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
14 uur geleden